İçeriğe Yönlendir

Snooker

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Özdemir Deniz

3 bant bilardo da oynuyorum. Ama bu oyunun taktikleri, stratejileri çok güzel. İzlemesi çok keyifli. Büyük şehirlerdeki salonlarda varmış masası ama henüz tanışamadık :)

Şu sıralar dünya şampiyonası var, eurosport sürekli maçları veriyor ve takip ediyorum.

Başka izleyen var mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

bende 2 gündür bunlar ne oynuyo diyorum abi kendimce :) bi tane çizgi var. ceza sahası gibi. 3 tane top orda. büsürü bordo top öbür tarafta. kafam karıştıydı :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şnorkel diye okudum :D diyorum 3 serisine ne alaka :p

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Bundan 10 sene önce okuldan eve gelince eurosportu açar izlerdim; izleye izleye öğrendim. Masası gerçekten büyük ama oynaması çok zevkli :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

bi iki oynamışlığım var çok zevkli fakat çevremde oynayan olmadığı için uzak kaldım :(

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ara ara bakıyorum ama hiçbirşey anlamıyorum.Sanırım bu yüzden de keyif almıyorum hiç

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

ilk fırsatta yemeğine diyorum :mangal:

oh be rakip buldum. anlaştık ;) hemi de seyircili ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eskiden sık izlerdim, şimdi eurosporta yakalayamıyorum, domino da vardı artık yok

Yorum bağlantısı

Başladın mı bırakamayacagın bir alışkanlık olur demedi deme.Bi aralar bende takip ederdim ama öylesine.

Ahmet Kıyak size masayı ayarlasın bol seyircili maç olur. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

bu oyun bilardoda şu an için en uç noktada duruyor. her atış bir sonraki topu planlayarak atılıyor. oyuncu sıkıştığında rakip atış yapamasın diye defans atışı yapıyor. adamlar topu öyle bir yere bırakıyor ki rakip oyun bitmeden pes edebiliyor. bir kırmızı bir renkli sıralamasıyla toplar deliklere atılıyor. ilk amaç kırmızı topları bitirmek. mesela bir kırmızı topu deliğe atınca ikinci bir kırmızıyı atabilmek için önce bir renkli topu deliğe sokmak gerekiyor. bu atılan renkli top hakem tarafından delikten çıkarılıp masada aynı noktaya geri konuyor. bu sistemle kırmızı toplar bitince renkli toplar atılıyor. atılan topların farklı farklı puanları var.

ıstakaları da biraz farklı normal bilardo ıstakasının şaft ucu ortalama 12-14 mm civarındayken snooker ıstakasının şaft uçları daha ince 8-9 mm civarı. masa daha büyük olduğundan arkalarına pratik uzatma aparatları takılılabiliyor. uzanamayacağınız yerlerdeki atışlar için bir destek yardımıyla atış yapabiliyorsunuz. topları normal amerikan toplarından daha ufak.

bilardoda kaba tabirle "aşmış" oyuncuların oynayabileceği tarzda bir oyun. yine de favorim 3bant :good1:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

şnorkel diye okudum :D diyorum 3 serisine ne alaka :p

+1

:D :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bilardo da en güzel olaylardan biri de, 3 saattlik bir maçta, yaklaşık 1-1.5 km yol yürünmesidir.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Bahadır Kılınç

Kadim abilerimizin yıllardan beri buluştuğu, bizimde Kadim dostlarımızla vakit geçirdiğimiz bir cafemiz var. Adı da KADİM  :)

Neredeyse her akşam gidip iki maç yaparız. ekranda snooker maçı illaki vardır ve gerçekten kaliteli ve keyifli şekilde oynuyoruz. Birde DART sevdamız var, bir yandan bilardo bir yandan dart.  :D

Yorum bağlantısı

Kadim abilerimizin yıllardan beri buluştuğu, bizimde Kadim dostlarımızla vakit geçirdiğimiz bir cafemiz var. Adı da KADİM  :)

Neredeyse her akşam gidip iki maç yaparız. ekranda snooker maçı illaki vardır ve gerçekten kaliteli ve keyifli şekilde oynuyoruz. Birde DART sevdamız var, bir yandan bilardo bir yandan dart.  :D

Dart denince akan sular durulur. Her sene yaz tatillerinde otellerde yapılan dart turnuvalarında başta birinciliklerim olmak üzere derecelerim mevcuttur. Attığım oku, saplandığı yerden çıkarana da ayrı ödül verilmektedir.  :D Zamanında duvarları delik deşik etmem sebebi ile Anamdan çok dayak yemişliğim de vardır. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

bilardo ve dart merakı olan varsa bir gün toplanıp gidebiliriz :good1: . Mekan zaten çok güzel sakin aile mekanı yani. Birde Bülent abimin yemekleri çok iyi. Haftasonu bir akşam ayarlanıp Ankrada ki dostlarımızla gidebiliriz :biggrin:

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Snooker bilardonun satrancıdır. El becerisinin yanında sağlam strateji bilgisi gerektirir. Evlenmeden önce bilardo konusunda ihtisas yapmış türk gençlerinden biri olan bendeniz :) evlendikten sonra ancak televizyonda hasretle izler oldum. Ama bir bilardo maçına da hayır demem yani, özellikle benden iyi birisiyle oynarsam bir iki atış tekniği de kaparız belki  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...