İçeriğe Yönlendir

Guatr Hastasıyım Dövme Yaptırmam Sorun Yaratırmı?

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Hüseyin Matur

Hem para ver hem acı çek... :D

Bu iş paranla işkembe içmek gibi bir şey... :D

Uff bana işkembe deme. Mis mis.

iskembe.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Dövme çok itici bir şey. Bence yaptırmayın. İnsanlar ön yargılı yaklaşılıyor. Gördüğüm kadarı ile GENELLİKLE pskolojik sorunlu insanlar yaptırıyor

Düşünçe kendinizce doğru olabilir ama emin olun Türkiyede bu kadar psikolojik sorunu olan insan varsa bu ülkenin vay haline

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

o şekilde dövmeli askerleri RDM kapsamına alırlar genelde. ve vatandaşın görmeyeceği geri görevde kullanılırlar. Haberlere bakarsanız canım ülkemin durumunu görürsünüz. o kadar çok sorunlu insan var ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

o şekilde dövmeli askerleri RDM kapsamına alırlar genelde. ve vatandaşın görmeyeceği geri görevde kullanılırlar. Haberlere bakarsanız canım ülkemin durumunu görürsünüz. o kadar çok sorunlu insan var ki

beni atabilirler daha yapmadım çünkü askerliğimi :) her kolunda dövmesi olan sorunlu değildir dövme var dövme var :)

gecici dövmelerden yaptır bari hasan kardeşim.

dansöz tanyeli bilem pişman oldu dövmelerinden derisini kazıttı ama nafile :biggrin: hem hevesini alırsın hemde zarar görmessin

manevi boyutunuda araştır derim(en önemlisi bence)

abi manevi boyutunu araştırdım çok muallak bir konu ama şuda varki hangimiz uyabiliyoruz o şekilde düşünürsek

ayrıca burdaki herkesin beni düşünerek cevap verdiğine inanıyorum,biliyorum teşekkür ederim herkese :)

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

birşey daha ögrenmek istiyorum malum bana tuz ve iyot yasak dövme boyalarının içinde tuz ve iyot bulunur mu ?

içki içersin 40 gün sonra vucut kendini temizler hayatına devam edersin,kumar oynarsın gelir geçer...

dövme kalıcı bişey 30 yıl sonra hacca gitmeye kalksan o dövme sana utançdan başka bişi vermez değerli kardeşim değerli hemşerim.

bugün hiçbir bilim adamında hiçbir devlet adamında dövme yok hiçbir ekonomistde vs..

çok haklısın abi manisa lı olduğunu daha yeni gördüm ayrıca merkez mi abi ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Arkadaş konuyu sağlık boyutuyla sormuş.Bence o yönde kalmalı.Olayın manevi yönlerine girersek işin içinden çıkılmaz olur.Bu konuda size en iyi yardımcı olacak kişide taibinizi yapan doktor olacaktır.Eğer sizin hastalığınızdan dolayı yaptırmanızda bir sakınca yoksa eğer,bu konuda hijyen kurallarına uyan kaliteli bir yerde yaptırın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Reklama girer mi bilmem ama forumda bu işi layıkıyla yapan prof. dr. Ahmey kiriş var zaten . Ücret de almıyor hem bildiğim kadarıyla. hormonlara değil de direkt yapılan bölgede geçici hücresel hasar bırakıyor . Duyduğum kadarıyla garantili . Hijyen de üst düzey .çok olmamak kaydıyla biraz yan etki söz konusu tabi ki .

Ahmet Kiriş'mi :shok: Şaka dimi bu.Ahmetttttt gelsene yamacıma arkadaşım bak ne diyola :biggrin:

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

beni atabilirler daha yapmadım çünkü askerliğimi :) her kolunda dövmesi olan sorunlu değildir dövme var dövme var :)

Sırf bu yorum gelmesin diye Genellikle dedim ve altını da çizdim. Her dövmeli olan sorunlu demedim. Zaten olayı sağlık açısından sormuşsunuz. Doktorunuz da gereken cevabı vermiş. Ben şahsi düşüncemi dile getirdim gerisi size kalmış herkes istediği yeri dövdürmek de özgürdür tabi.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

hepinize çok teşekkür ederim nasihatlarınız içinde tabiiki ama içimde hayat boyu kalacak bunu yaptırmazsam şimdi konuştuğum hastaneden kişilerle yaptırmamın guatr ile bir alakası olmadığı teşekkürler herkese :)

İllaki yaptıracaksan sağlığın içinde sorun yaratmayacak ise önce geçici dövme yaptır baktın sıkılmıyorsun sonra kalıcı hale getirirsin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

somalıyım kardeşim

bende akhisar abi :)

kardeş sana bir sorum olacak; bendede troidlerimde nodül var biyopside şüpheli çıktı tıp fakülteleri ameliyat dedi bir kaç doktorda şuanda beni takip ediyor levitron 75 mg dan 100 mg a çıkardılar içiyorum bakalım 3 aylık periyotlarla kontrol. büyümüyorlarda . ama kafamda devamlı soru işareti doktor ameliyatın komplikasyonlarını sayınca tırstım korkuyorum değilse bir sürü ameliyat geçirdim. şimdi soruyorum ameliyatttan sonra levitrondan başka kalsiyumda alıyormusun birde hapı bir gün içmesen neler oluyor . genelde halin nasıl yorgunluk oluyormu? saygılar.

abi ben ameliyat girmeden önce günde 16 tane hap içiyordum ve eger o hapları içmeden ameliyata girersem masada kalırsın demişti doktor Allaha şükür şuan bir sıkıntım yok günde 1 tane aç karnına 150 mg hap içiyorum eathrux böle bişi adı abi ameliyata girmeden önce ses tellerimde sıkıntı olabileceği söylendi ama böyle bir sıkıntım olmadı çok şükür ayrıca doktorun söylediğine göre ülkemizin toprak yapısından dolayı yuzde 70-80 inde bu var ama çoğu kişi doktora gitmiyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

kalsiyum almıyorsun o zaman. benim durum farklı troitlerim düzgün çalışıyor lakin nodül var . doktorlar risk almıyor ve kobay gibi hemen kesip incelemek istiyorlar. allah sonumuzu hayır etsin . ömür boyu kontrol ve hap içmek allah yardımcımız olsun.

amin abi ama kontrol yılda 1 kere ya gidiyorum ya gitmiyorum artık hap olayı ie alıştım artık normal geliyor hatta hap içmeyenler acayip gelmeye başlıyor bir süre sonra :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...