İçeriğe Yönlendir

Tekne Arabasına Diferansiyel Yerine Redüktör

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Kalas yerine U profil demir nasıl olur? Teker kayıp kalasın üzerinden inebilir. U profil olursa teker dışarı kaçamaz. Tekneyi taşıyan şeyin kenarına yer yapılır tekne ile beraber taşınır.

1. deniz ile alakalı oldu mu, 1 haftada paslanır, seneye kum gibi dağılır demir aksam

2. kuma batar, beşeon tarzı kalas kalıplıdır batmaz

3. denize indirip çıkarırıken dışa kaçacak kuma saplanacak ter dökülecek, zevki burda :seytan:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çizim alsak? Malum; Sağğni de okuyor ya bunları. Kikikkiii... Ay çok komikim. :crazy:

Buna güldüm :D

Bacanağımdır iyidir hoştur da, zamanında böyle bir adamı nasıl moderatör yaptı bu yönetim onu aklım almıyor arkadaş. :D

Ama buna daha çok güldüm :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

1. deniz ile alakalı oldu mu, 1 haftada paslanır, seneye kum gibi dağılır demir aksam

2. kuma batar, beşeon tarzı kalas kalıplıdır batmaz

3. denize indirip çıkarırıken dışa kaçacak kuma saplanacak ter dökülecek, zevki burda :seytan:

1. Tekne arabasını yarıya kadar denize sokan adam bunu da odundan mı yaptı acaba :D

2. Kalıplı profil yok mudur ? :p

3. Herkes senin gibi mi? Bu dünyada tembeller de var. Lütfen :):vroom:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Tahta yada profil olmaz tekne suya girince kumda kalır buda sıkıntı olur ki mesafe 15mt imiş ;) bizim köyde pancar motorları varı bu işin için ideal bence tekerlede şahin doğan çıkması arka dif. Takıldımı tamamdır ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tam geyik oldu konu ;)

eski teknemin arabasını salakça tahtadan yaptımdı. karada harika. el arabası tekeri 4 adet. ve fakat suya indirdik tekneden ayrılmıyor o da yüzüyor meret. Amfibi tekne oldu. alt kısmına mermer bagladık.

sonra büyük tekne alınca ray yaptık h demir. u da olur ama h daha sağlam. tuzla gemi sanayiinden aldık tonu 900 liraydı 2500 liralık ray aldık sistem jilet gibi çalıştı. rayların sudaki ömrü ( kalın h demir) 8 sene felan.

şimdi kumda gitmek şart. ray yasak.

tekne 350 kilo. itekleyerek tahta kalastan götürmek için üç dört yeniçeri lazım.

mert bu redüktörü bana önerirsen memnun olurum evet. tabi su da geçirmemesi lazım. birkaç sezon dayansın içine yağ basayım yeter.

bu arada bayramoğlu yelkenkaya bu sene büyükşehir belediyesi tarafından bayraklı plaj oluyor. ne bayrağı bilmiyorum ama milyonlarca lira para döküyorlar

evimin önü

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Göktürk

evet. 195 60 15 kara jant alındı. ortalara tornacıda flanş yapıldı. 2cm dingil ve rulmansız bronz yatak yapıldı. arabaya monte edildi. redüktöre gerek olmadan kuma da hiç batmadan denize girip çıkılabiliyor. tavsiye ederim. resimleri sonra paylaşırım. eskisinden iyi oldu. ama araba yüzüyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...