İçeriğe Yönlendir

Arka Kapılardaki Çocuk Kilidini Kaldıramıyorum.

Misafir

Recommended Posts

Arka kapıdaki çocuk kilidini kaldırmak istiyorum ama anahtarı çevirince kapı dışarıdan bile açılmıyor. Nerde hata yapıyorum. Acaba öndeki camdaki kilit işaretini mi kaldırmalıyım. Ayrıca yedek anahtarlık içinde bulunan anahtar orjinalinde yok. Kaç adet anahtar olmalı bir mi ikimi ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin
(düzenlendi)

Cam kilidi focuslarda sadece cam için diye biliyorum ama cmax da farklı olabilir.Kapı dışarıdan açılmıyorsa içten şoför tarafından kilitlenmiştir, arka kapının içinden anahtarla çevirerek yaptığında da içeriden açılmaz ben öyle yapıyorum. gerektiğinde çocuk koltuğunun yerini değiştirdiğimde diğer kapıyı kilitliyorum. Normalde iki anahtar olur biri sustalı biri sustasız.

tarihinde Hüseyin Yergin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Aydın

Arka kapıdaki çocuk kilidini kaldırmak istiyorum ama anahtarı çevirince kapı dışarıdan bile açılmıyor. Nerde hata yapıyorum. Acaba öndeki camdaki kilit işaretini mi kaldırmalıyım. Ayrıca yedek anahtarlık içinde bulunan anahtar orjinalinde yok. Kaç adet anahtar olmalı bir mi ikimi ?

Arka kapıları içeriden kilitlemek için sürücü tarafındaki cam kilitleme düğmesini kullanmalısınız. Bu düğmeye bastığınızda hem cam hem de kapının içeriden açılmasını engellemiş olursunuz. Ön paneldeki kilit düğmesi ise tüm kapıların dışarıdan açılmasını engeller. Siz ön paneldeki kilit aktifken arka kapıları kilitliyorsunuz sanırım, bu yüzden hem içeriden hem de dışarıdan açılmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Guest Ahmet Esen

Arka kapıları içeriden kilitlemek için sürücü tarafındaki cam kilitleme düğmesini kullanmalısınız. Bu düğmeye bastığınızda hem cam hem de kapının içeriden açılmasını engellemiş olursunuz. Ön paneldeki kilit düğmesi ise tüm kapıların dışarıdan açılmasını engeller. Siz ön paneldeki kilit aktifken arka kapıları kilitliyorsunuz sanırım, bu yüzden hem içeriden hem de dışarıdan açılmıyor.

Slm, benim araçta 2013 c max trend tdci çocuk kilidini arka kapının içindeki düğmeden aktif hale getirdim fakat içerdeki cam kilitme veya paneldeki kapı kilitleme açma düğmesi işe yaramıyor çıkıp arka kapıyı ben açmak zorunda kalıyorum. Arka kapıdaki çocuk kilidini eski pozisyonuna alıp içerdeki düğmelerden deneme yaptım fakat olmuyor. Arka kapı içerden açılmaya devam ediyor. Mecburen arka kapı çocuk kilidi düğmesini çevirip o şekilde kullanmaya devam ediyorum. Kontrol panelimden bunu  yönetmek mümkün mü?  Tşklr

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Titanium X lerde manuel çocuk kilidi yok. Sadece sürücü tarafında elektronik olarak kilitleme açma var. Cam açıp kapama butonlarının altındaki butona basarsanız turuncu ışık yanar. Çocuk kilidi aktif olur. Ayrıca arka camlar da kilitlenir.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Slm, benim araçta 2013 c max trend tdci çocuk kilidini arka kapının içindeki düğmeden aktif hale getirdim fakat içerdeki cam kilitme veya paneldeki kapı kilitleme açma düğmesi işe yaramıyor çıkıp arka kapıyı ben açmak zorunda kalıyorum. Arka kapıdaki çocuk kilidini eski pozisyonuna alıp içerdeki düğmelerden deneme yaptım fakat olmuyor. Arka kapı içerden açılmaya devam ediyor. Mecburen arka kapı çocuk kilidi düğmesini çevirip o şekilde kullanmaya devam ediyorum. Kontrol panelimden bunu  yönetmek mümkün mü?  Tş

Araçta manuel çocuk kilidi yok. Sanırım siz, merkezi kilit arıza yaptığında geçici olarak aracı kilitleme mekanizmasını çevirmişsiniz.

Yorum bağlantısı

Araçta manuel çocuk kilidi yok. Sanırım siz, merkezi kilit arıza yaptığında geçici olarak aracı kilitleme mekanizmasını çevirmişsiniz.

Titanium-X değil yanlız Trend modeliymiş. belki Trendlerde manueldir. Bu durumda sadece dışarıdan açılır ve iptali de sadece manuel iptal ile olur.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Toparlamak gerekirse c-max trend ve titaniumda teyp altındaki düğme aktifken her iki donanımda da kapının dışarıdan açılmasına engel olur içeriden açılır sadece.

trendde içeriden çocuk kilidi için kilit mekanizmasının olduğu yerden kilitleme yapılır. aynı yerden tersi işlemle açılır.bildiğim kadarıyla sadece kapıyı kilitlemek için,camlara etkisi yok.

titaniumda şoför tarafındaki kapı üzerindeki cam açma butonunun en altındaki düğme hem arka kapıları hem de arka camları İÇERİDEN kilitler. düğme turuncu yanarken arka kapıları sadece dışardan açabilirsiniz. arka camları da sadece şoför açıp kapayabilir.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...