İçeriğe Yönlendir

Focus III - Azalmış fren yağı uyarısı

Mustafa Uğur

Recommended Posts

Mustafa Uğur

Arkadaşlar merhaba, sabah işe giderken birden uyarı ekranında "azalmış fren yağı" dedi ne yapmam gerekiyor? Daha 2012 model biter mi bu kadar çabuk?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Balata azaldığında fren hidroliği seviyesi düştüğünden o uyarıyı vermiştir araç, normaldir bence..

Yorum bağlantısı
Mustafa Uğur

Çağlar bey 20.000 de değişmiş acaba yine balata mıdır?

Yorum bağlantısı
Mert Ender
(düzenlendi)

Fren hidroliği ile debriyaj hidroliği aynı yerden beslenir - en azından F II'lerde öyle, sizde de muhtemelen öyledir. Kendiliğinden pek bitmez, muhtemelen bir kaçağınız var, fren sistemini genel olarak kontrol ettirin. 45.000'e kadar ben de balata değiştirmedim ama akan veya uyarı veren bir durum da yoktu.

tarihinde Mert Ender tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

25bin km de yine bitebilir f3 te,

vesile ile fren yağı azalmaz, seviyesi düşebilir, eklenme yapılmamalı, balatalara bakmalıdır, fren hortumunda kaçak olsa, 2 saniyede tüm yağ akar gider o basınçta. düşük seviyeye yağ eklenip sonra balata değişirse, kaptan taşar, fren yağının boya sökücü etkisi vardır

Yorum bağlantısı
Mustafa Uğur

Cem bey dediğiniz olabilir balatalar normalde kaç binde biter?

Çağlar bey teşekkür ederim bilginiz için yarın servise götüreyim o zaman balatalara bir baktıralım 200 tl gider mi sizce?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araçtan araca değişmekle beraber 5.000'de de bitebilir, 50.000 de gidebilir, Çağlar abimin dediği gibi F3 için 25.000 normaldir ..

Yorum bağlantısı
Mustafa Uğur

Anladım teşekkürler servis yolu gözüktü anlşaşılan

Yorum bağlantısı
Mustafa Uğur

motorcraft balatanın markası mı? birde ford serviste olur mu ? acaba

Yorum bağlantısı
Mustafa Uğur

Teşekkür edrim Çağlar abi birde bana tavsiye edebileceğin jant var mıdır?

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Fren hidrolik seviyesi düşüklüğü Focus Mk.3'de sık karşılaşılan bir uyarı, özellikle yokuşa park ettikten sonra oluyor, sanırım fabrikada çingenelik edip az koyuyorlar. Balatalarınız düzgünse az hidrolik ilavesi ile sorun halloluyor, deneyimle sabittir...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Uğur

sağol hocam ford da bunu yaparsa malzemeden çalarsa diğerleri ne yapar artık bilmem

Yorum bağlantısı
Can Çeralp
Fren hidrolik seviyesi düşüklüğü Focus Mk.3'de sık karşılaşılan bir uyarı, özellikle yokuşa park ettiktet sonra oluyor, sanırım fabrikada çingenelik edip az koyuyorlar. Balatalarınız düzgünse az hidrolik ilavesi ile sorun halloluyor, deneyimle sabittir...

Benim de bu konuyla alakali oldugunu dusundugum bir sorunum var; frenlerden duzenli olarak sizan bir yag var, jantlar 2 hafta icinde ziftli gibi bir renge boyaniyor. Servise gore bu durum butun Focus 3'lerde var ve hic bir sekilde sorun teskil etmiyor. Daha once ben de yokusta park ettigimde gelen yag dusuk mesajindan dolayi serviste yag ekletmistim ama ondan once de jantlar boyaniyordu simdi de boyaniyor. Frenlerde ise hic bir sorun yok, arac guvenli ve guclu bir sekilde duruyor..

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Benim de bu konuyla alakali oldugunu dusundugum bir sorunum var; frenlerden duzenli olarak sizan bir yag var, jantlar 2 hafta icinde ziftli gibi bir renge boyaniyor. Servise gore bu durum butun Focus 3'lerde var ve hic bir sekilde sorun teskil etmiyor. Daha once ben de yokusta park ettigimde gelen yag dusuk mesajindan dolayi serviste yag ekletmistim ama ondan once de jantlar boyaniyordu simdi de boyaniyor. Frenlerde ise hic bir sorun yok, arac guvenli ve guclu bir sekilde duruyor..

Jantlar genelde balata tozundan kirlenir, disk ve balataları etkilemeden sadece jantlara yağ sıçraması düşünülemez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uğur

bugün servise gittim focusların bazılarında ford fren yağını eksik koyuyormuş arka balatalarda bitmeye yakın olduğu için yağı iyice azlatmış yağ eklediler uyarı işareti söndü buymuş çok ilginç değil mi? sizce

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Safak Acar

Bu gün bende dik rampada park halinde beklerken aynı uyarıyı gördüm.. Düz e inince uyarı gitti..

servise uğrucam kısa zamanda ..

vmzvb.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Dmir

özellikle 2011 dizellerde çok olmakla beraber bugüne kadar 2 adet benzinli saihibi arkadaşta duydum, focus 3 lerde aks keçesi yağ kaçağı olabiliyor. 1 değişimde geçende var, 5 değişim sonunda hala kaçıranda.. yağ min seviyeye yakın olduğundan, yokuşlarda lambası yanan bayağı arkadaş var..

servise gidip keçeleride kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...