İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Kazım Yılmaz
Bir saat önce, Murat Sağdaş yazdı:

11.11 den sonra aldığım ürünler 10 günde istanbula geldi. 2 aydır 11.11 gelecek. Kardeşim tövbeler olsun 11.11 indirimine...

Aynı şekilde benimde gelmeyen ürünlerim var. Nasıl olacak bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı şekilde benimde gelmeyen ürünlerim var. Nasıl olacak bilemiyorum...

İsyan çıkacak yakında :)
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
Şimdi, Murat Sağdaş yazdı:

İsyan çıkacak yakında :)

Ben işin açıkçası son gümrük limitlerindeki düzenleme ile alakalı belirli bir dönemdeki siparişleri, yeni düzenleme kapsamında değerlendirmek için beklettiklerini düşünüyorum. Her şey olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben işin açıkçası son gümrük limitlerindeki düzenleme ile alakalı belirli bir dönemdeki siparişleri, yeni düzenleme kapsamında değerlendirmek için beklettiklerini düşünüyorum. Her şey olabilir [emoji4] 

Aklımı okudun [emoji106] [emoji122]
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
24 dakika önce, Alper Başdemir yazdı:

11.11 mağduruyuz :) Bekliyoruz

Halen mi abi 11.11 bekliyorsun vay be :)

10 saat önce, Murat Sağdaş yazdı:

11.11 den sonra aldığım ürünler 10 günde istanbula geldi. 2 aydır 11.11 gelecek. Kardeşim tövbeler olsun 11.11 indirimine...

Abi sizin bayagi yogun heralde ben 10 siparis verdim 11.11 de 8 i geleli ay olmuştur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Başdemir
Şimdi, Zafer Bakar yazdı:

Halen mi abi 11.11 bekliyorsun vay be :)

Bekliyoruz napalım :) Gelecek illaki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aydın Perçem
11.11 harici aldığım bütün ürünler geldi nerdeyse ama 11.11 de ki ürünlerden bazıları dünya turunu henüz tamamlayamadı sanırım [emoji3] Daha da 11.11 de birşey almam. İşin traji komik kısmı 11.11 de 14.72 ye dolara aldığım ürün şu an daha ucuz. Ne yediler be milleti...:nea:

2 ürünün ikisi de gelmedi. Hatta bir tanesi başka adrese teslim oldu. Paramı geri aldım.. 11.11 olmayacak bir daha benim için..
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hüseyin Arık

selamlar.  aliexpress üzerinden 3 ayakkabı aldım. 18.66 * 3 = 56 dolar toplam. 

satıcıdan ayrı ayrı kargolamasını istedim toplu halde kargolarsa 30 € geçer diye düşündüm.

Bazı yerlerde her ayakkabı için vergi ödemesi var deniliyor ayrıca. ödemesi önemli değilde nereye ödeme yapılıyor bilgisi olan cevaplayabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Hüseyin Arık yazdı:

selamlar.  aliexpress üzerinden 3 ayakkabı aldım. 18.66 * 3 = 56 dolar toplam. 

satıcıdan ayrı ayrı kargolamasını istedim toplu halde kargolarsa 30 € geçer diye düşündüm.

Bazı yerlerde her ayakkabı için vergi ödemesi var deniliyor ayrıca. ödemesi önemli değilde nereye ödeme yapılıyor bilgisi olan cevaplayabilirmi ?

Vergi yansıtılırsa ürünü teslim alırken nakit ödüyorsunuz.

Kargo takip no ile ptt'nin sitesinden de takip edebilirsiniz vergi durumunu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
Vergi yansıtılırsa ürünü teslim alırken nakit ödüyorsunuz.
Kargo takip no ile ptt'nin sitesinden de takip edebilirsiniz vergi durumunu.

Tamamdir Sani abi tesekkur ederim. Teslim alirken odenmesi olayi cok iyiymis :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Taner Gündüz

Arkadaşlar şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamamıştım aliexpress ten fakatbenimde başıma geldi sanırım ürünü satın alalı 40 günü geçti hala elime gelen birşey yok

makbuz bekleniyor yazıyor ürün durum kısmında 

gümrük vergisi çıkmıştır diye düşündüm fakat ptt sorgumamamda birşey çıkmıyor gümrükle ilgili ödeme kağıdı da gelmedi  

kargo takip numaram şu UR854741047YP

bir bilen varsa bir bakabilir mi  

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
34 dakika önce, Taner Gündüz yazdı:

Arkadaşlar şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamamıştım aliexpress ten fakatbenimde başıma geldi sanırım ürünü satın alalı 40 günü geçti hala elime gelen birşey yok

gümrük vergisi çıkmıştır diye düşündüm fakat ptt sorgumamamda birşey çıkmıyor gümrükle ilgili ödeme kağıdı da gelmedi  

Sizin yine 40 gün olmuş. Benim 26 Nisan' da verdiğim sipariş daha gelmedi ve aynı durumda bekliyordu.

Açık anlaşmazlık açtım, satıcı parayı iade etti.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

bende açık anlaşmazlık yapıcam herhalde ama zamanı var galiba 14 haziranda siparişi geçtim ağustos 13 kadar vaktin var diyor ne zamana kadar iptal edeyim ogünü mü beklemem lazım

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Nadir de olsa 2-3 ay kadar sürebiliyor. Biraz sans isi. 10 günde de gelir 90 günde de... zaten önceden belirlenen uzunca bir süresi var (genelde 2 ay galiba)

Benim de sormak istedigim  eger ürün gelmezse veya bozuk/kirik gelirse para iadesi tam yapiliyor mu yoksa illa pazarlik mi yapmak gerekiyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Taner Gündüz yazdı:

PTT görmüyor.. Muhtemelen kargoya verilmedi bu.. 

Satıcıyla iletişime geçin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
(düzenlendi)
31 dakika önce, Taner Gündüz yazdı:

bende açık anlaşmazlık yapıcam herhalde ama zamanı var galiba 14 haziranda siparişi geçtim ağustos 13 kadar vaktin var diyor ne zamana kadar iptal edeyim ogünü mü beklemem lazım

Benim teslimat sürem dolduğu halde satıcı 2 kere bana sormadan süre uzattı. Gelir diye umdum fakat baktım gelmeyecek en son uzattığı sürenin dolmasına daha varken açtım anlaşmazlığı. Sebebini de bu şekilde belirttim. Satıcı önce mesaj attı anlaşmazlığı kapatın gelecek ürününüz diye fakat cevap vermedim (Anlaşmazlık onlar için ciddi puan kaybı). Ve anlaşmazlık süresinin dolmasına 1 gün kala ödemeyi tam olarak yaptı. Şayet yapmasa idi Ali Ex. araya girecek ve ödemeyi yapacaktı.

Bu arada siparişiniz aşağıdaki aşamada.

UR854741047YP

Taşıma Halinde

Çin(YANWEN)

Türkiye

Son Olay -- 2017-07-25 14:29 System is under maintenance, Sorry for the inconvenience cause(E03)

Hedef Ülke
Menşei Ülke - Önbellek Zamanı: 2017-07-25 09:30
2017-07-25 14:29

Bakım, müteessir sıkıntı cause(E03) altında sistemidir

2017-06-20 06:53

PULAU PINANG B, madde ISTANBUL uluslararası PIM gönderilir.

2017-06-19 11:06

Aktarım sırasında madde sayaç üzerinde yayınlanmıştır.

2017-06-19 10:52

Aktarım sırasında alınan madde bilgilerini ilk

2017-06-18 00:51

Shenzhen, yüklemeye Merkezi sıralama yanwen.

2017-06-17 21:14

Shenzhen, yanwen Merkezi sıralama işlemi tamamlandı.

26 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Nadir de olsa 2-3 ay kadar sürebiliyor. Biraz sans isi. 10 günde de gelir 90 günde de... zaten önceden belirlenen uzunca bir süresi var (genelde 2 ay galiba)

Benim de sormak istedigim  eger ürün gelmezse veya bozuk/kirik gelirse para iadesi tam yapiliyor mu yoksa illa pazarlik mi yapmak gerekiyor?

Evet bazen uzun sürebiliyor. Verilen kargo şirketine göre değişiklik gösterebiliyor. Benim siparişimde izleme bilgileri olmasına rağmen ürünün sadece çıkış yaptığı gözükmekte idi, nerede olduğu belli değildi. Hal böyle olunca anlaşmazlık açtım.

Bildiğim kadarıyla bu tür durumlarda satıcılar genelde anlayışlı oluyorlar. Ya sağlam ürün gönderiyorlar ya da iade yapıyorlar. Nadir de olsa pazarlık yapmaya çalışanlar oluyor. Benim başıma hiç gelmedi yalnız. Daha tecrübeli arkadaşlar bilgi vereceklerdir.

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Taner Gündüz yazdı:

20 Haziran'da ülkeden çıkmış ancak bizim ülkemize daha gelmemiş. Gelmediği için PTT sitesinden göremiyorsunuz. 17track sitesinde ise çalışma var deyip o tarihten sonrasını göstermemiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yurda girmeden önce ptt de görmemiz gerekirdi... 

postaya verildikten en geç bir hafta sonra takip başlar ptt de görünürdü.. Bence postada yok bu .. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
24 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yurda girmeden önce ptt de görmemiz gerekirdi... 

postaya verildikten en geç bir hafta sonra takip başlar ptt de görünürdü.. Bence postada yok bu .. 

Son aldığım 3 ürün de maalesef yurda girmeden gözükmedi. Sistem mi değişiyor, nedir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Bencede bu ürün gelmicek öyle hissediyorum şimdi açık anlaşmazlık yapayım mı yoksa ayın 14 dünü beklemem mi lazım yada son 3 gün kala mı yapayım

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
2 dakika önce, Taner Gündüz yazdı:

Bencede bu ürün gelmicek öyle hissediyorum şimdi açık anlaşmazlık yapayım mı yoksa ayın 14 dünü beklemem mi lazım yada son 3 gün kala mı yapayım

Bence açın. Ben açtım iade mi aldım. Kontrol ettim, ertesi gün karta iade etmişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
35 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Bence açın. Ben açtım iade mi aldım. Kontrol ettim, ertesi gün karta iade etmişler.

bende açtım şimdi bakalım ne olucak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
15 saat önce, Taner Gündüz yazdı:
21 saat önce, Aydın Sert yazdı:

1 Saat önce kargom geldi :D 

Gözünaydın :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...