İçeriğe Yönlendir

Araç Muayenesinde Lpg Sızdırmalık Yapıyorlarmı ?

Semih Saner

Recommended Posts

Semih Saner

geçenlerde arkadaşım..bana şöyle birşey demişti..artık lpg sızdırmazlık raporunu TÜVTÜRK istasyonlarında kendileri yapıyormuş doğru mu ? haftaya muayenem var..

Yorum bağlantısı

Doğrudur, aslında "sızdırmazlık raporu" diye bir şey yok, yapılan işlem sızdırmazlık kontrolüdür. Aracınıza güveniyorsanız herhangi bir yerden sızdırmazlık raporu almanıza gerek yok teknik muayene esnasında gerekli kontroller yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

geçenlerde arkadaşım..bana şöyle birşey demişti..artık lpg sızdırmazlık raporunu TÜVTÜRK istasyonlarında kendileri yapıyormuş doğru mu ? haftaya muayenem var..

eğer lpg yi yeni taktırdıysanız,lpg den dolayı muayeneye girecekseniz,raporu alıp öyle gitmeniz gerek.

yok araba önceden lpgliydi,lpg ruhsata işli idyse gerek yok.orda bakıyorlar (ya da bakmayıp hafif kusurlu yazıyorlarmış-neyse artık)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. tüm istasyonlarda yok

2. tankın üstündeki üretim tarihinin yazılış şeklide önemli, üretim yılı çift hane veya dört hane ise değişiyor, bunu muayene randevu öncesi danışın

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fahrettin Karakoç

Pazartesi muayeneye gideceğim. Lpg sızdırmazlık raporuna gerek yok mu

Muayene de birde isterlerse. Farklı farklı uygulamalar olduğunu duydum.

Yorum bağlantısı

Pazartesi muayeneye gideceğim. Lpg sızdırmazlık raporuna gerek yok mu

Muayene de birde isterlerse. Farklı farklı uygulamalar olduğunu duydum.

LPG Sızdırmazlık raporu gerekmiyor, çevremde, yakın zamanda muayene yaptıran çokça arkadaşım var. Ancak burası Türkiye, her an her şey olabilir. Bu nedenle randövu almayı düşündüğünüz istasyonu arayıp sorarsanız hiç bir tereddüt kalmaz.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Burada yazılanları yorumladığımızda ortaya şu çıkıyor.

* Lpg yi yeni taktırdınız veya fahiş ruhsata işletme maliyetlerini olabildiğince ertelediniz ama artık ruhsata işletme zamanının geldiğini düşünüyorsunuz. Ruhsata işletmek için muayene yaptıracaksanız, sızdırmazlık raporu gerekiyor.

* Lpg dönüşümü yaptırdınız ve ruhsata işlettiniz. Aradan 2 sene falan geçti arabanın yeniden muayenesi geldi. Bu sefer sızdırmazlık raporuna gerek yok.

Diğer arkadaşlar bu bilgiden yola çıkarak hangi maddeye dahil olduklarına göre, sızdırmazlık gerekiyor mu gerekmiyor mu anlayabilirler.

Arz ederim :)

tarihinde özgür özuysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...