İçeriğe Yönlendir

A Serisi Sandero Ise Yeni Cla Logan(Symbol)'Müdür?

Korhan Orkun

Recommended Posts

Korhan Orkun

Yeni açtığımız ofisin yanında Doruk Motors var. Dün iki adet CLA geldi. Kırmızı çok beğendim.. Forumu aradım bulamadım. 80-90 bin lira bu arabalar için iyi gibi geldi gözüme. Benim için elbette çok² yüksek ama kitlesi için uygun olabilir .. http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/cla-class/c117.flash.html http://www.sahibinden.com/mercedes-benz-cla

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

a serisi sandero ile ortak mıymış? valla yeni A serisi için bi üst segmente geçti diyorlardı yani focuslarla denk sayıyorlar. C serisi de focuslardan bi üst segmentti. cla o yüzden focus sınıfında olabilir :D yani sybol ile yarıştırmak yıldıza hakaret :p

sınıfnsal olarak en ideali dingil mesefasine bakmak.

daha çok rapid-301 gibi modellerin mercedes yorumu bence

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Ya Çağlar abinin bir kaç yorumunu hatırlıyorum, A ve Sandero bir çok noktada aynı şeyler kullanılmış diye. Emin değilim keza dizeli 1.5 dCi diye de duymuştum..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

motor ayrı. karasör ve şasi olarak aynı mı ona bakmak lazım ama sanmıyorum. a serisi sanderodan daha büyük duruyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

A ve CLA yepyeni bir pazara giriş bileti, merso için, GLA da yolda (nano cip). Firmanın tabana yayılıp satışlarını artırması gerekiyor.

CLA, aks mesafesinde mondeo mk3 gibi, ende Linea gibi, boyda focus gibi bir karışım, bu devirde benzinli motora merso diye 100bin TL bu segmentte ben vermem, ancak başkası illaki verir, beklenti/ihtiyaç meselesi.

Ortak motor kullanımı ile Sandero ile A serisi yakın akraba oldular, ona gönderme yapmışızdır, şase aynı değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Macar montajı önden çekiş. Şahsen yüzü eskimiş olsa da, mevcut C serisini tercih ederdim...

Arkadaşım elindeki C'yi satıp CLA veya GLA almayı planlıyor :s

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Macar montajı önden çekiş. Şahsen yüzü eskimiş olsa da, mevcut C serisini tercih ederdim...

mercedes macar kralının kızı değil miydi :p

1897 yılında Fransa'nın Nice kentinde yaşayan Avusturyalı tüccar ve Avusturya Nice Başkonsolosu Emil Jellinek, Daimler fabrikasını ziyaret ederek bir otomobil satın aldı. Uluslararası finans dünyası ve aristokrasi ile iyi ilişkiler içinde olan Jellinek, Daimler otomobili ile Fransız Riviera'sında büyük ilgi topladı. Daha sonra Jelinek 1899'da 23 beygir gücünde motorla donatılmış bir Daimler yarış otomobiline büyük kızı Mercedes 'in adını vererek bu araçla Nice'de bir yarışa katıldı ve birinci oldu. Bu başarıdan sonra Jelinek, Daimler fabrikasına 36 otomobil sipariş verdi ve bu araçların "Mercedes" adını taşımalarını şart koştu.

kral değilmiş ama bir macar muhabbeti var :p

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mercedes ilginç , yeni e serisi coupe, c platformuna sahipmiş. Dışarıdan bakınca aynı e serisi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

C den CLA ya geçmek, C-max ten B-max e, passattan jettaya, focustan fiestaya geçmek gibi birşey olur. Fakat arkadaş kaç yaşında? Evli mi bekar mı?

Çok anlatıyorum alt sınıf araç olduğunu, "yeni yüz, beğendiğim yüz" diyor. Önümüzdeki sene evleniyor. 25 yaşında.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mercedes ilginç , yeni e serisi coupe, c platformuna sahipmiş. Dışarıdan bakınca aynı e serisi.

Eski seride de benzer bi durum vardı

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Keşke doğru düzgün 2.0 dizel motor olupta fiyatı 100bin lira olsaydı :) Madem cls alamayacaz bununla kendimizi teselli ederdik :)

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

CLA giriş sınıfı, CLS en üst sınıf, mesela CLC gibi ara sınıf bişey çıkarıp bu fiyatlara satsalardı, eminim CLA dan daha fazla satardı.

alt sınıf olduğunu biliyorum da ben tasarım açısından yaklaştım. Coupe tarzı 4 kapılı en uygunu bu :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Sandero değil bis alt yapısı olsun, para olsa mis gibi de binilir bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar
(düzenlendi)

Macar montajı demek yanlış bir ibare olur. Mercedes çok farklı yerlerde fabrikası var. Almanya,Meksika,Amerika,Macaristan gibi. Mesela aynı Nakliye tırı ile gelen 2 A serisi yada 2 CLA serisinin üretim yerleri birbirinden farklı olabilir. CLA 93binTL ile 107binTL arasında bir fiyatlandırmaya sahip. En dolusu CLA200Amg 106.750 TL, ve şuan 2013 te teslim edebileceklerimiz bitti sayılır. Biz gibi bir çok bayi 2014 te gelecek araçları sipariş alıyoruz. Mercedes 2143cc dizelinden vazgeçmiyor kolay kolay. Bir tek A serisinde Renault tan alınan 1.5 Dci motoru alıp modifiye edip 1.5 cdi 109 hp olarak lanse etti. Bu motoru koymasının başlıca sebepleri arasında vergi avantajı, uygun üretim maliyeti, düşük emisyon değerleri ve 1.5 dci motorun uzun ömrü. Mercedes uzun ömür biçmediği motoru kullanmaz. Bu sebepten 2.0 dizel üretmiyor. 2143cc dizeli çok verimli ve uzun ömürlü. CLA serisinde 1.8 dizel yada 2.2 dizel gelecek fakat 1.5 dizel henüz netlik kazanmadı. Bu arada Mercedes zaten yıllardır Renault-Nissan grubuna 2.0cc + benzinli motor veriyordu özellikli İnfinity lerde kullanılan motor Mercedes üretimi.

tarihinde Tuğbay ışıklar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...