İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta'm 2013 2. Viteste Yokuşda Ötme Sesi

Tuluhan Şıpka

Recommended Posts

Tuluhan Şıpka
(düzenlendi)

Arkadaşlar yeni aldığım Fiesta da yokuşda 2. Viteste gaza açılınca eski şahinlerin şanzımandan gelen ses gibi bir ötme yapıyor 3binden sonra kesiyor. Normal mi yeni 1000km araba için...

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kerim Demirdöven

Aynisi bende de oluyor servise sormayi planliyordum. siz bir yanit bulabildiniz mi acaba

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven
(düzenlendi)

Ben buna benzer sesten çok çektim. Meganim vardi o da ses yapiyordu sanzimandan geliyor demisti ustam ama araç sanziman yagini bosaltmisti bir keresinde ve bende yağsiz sürmüştüm :) simdi oyle bir durum yok cok sukur.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla kurallarına uyunuz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

Buna benzer bir ses de  bende  yokuslarda  duran kitlenmiş trafikte  geliyor kalkıs sırasında  daha cok;  belli  bir ivme  kazanınca  kayboluyor henuz  cozemedim ne sesi oldugunu :) Her zaman  degil  sadece  yokuslarda  cok dur  kalk yaptıgımda  oldugunu gordum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Yalçın

Arac 19.000 km de  30.000 bakımda sorarım herhalde  ... cok sık olan bir sey  degil ama  sormak lazım tabiki.

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

ben iki tane servise sordum bu sesi ve şanzıman dişlilerinin aralığından kaaynaklandığını söylediler. sesin normal olduğunu her iki servis te söyledi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper Demir

Sabah serin havada ve sokaklar boşken bende de hafiften vınlama geliyordu. Bana da normal dediler :)  (40000km )

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın
(düzenlendi)

Bende  cok uzun dur kalklar sonunda  1. viteste  yukarı tırmanma  esnasında  daha cok  geliyor bu ses.

tarihinde Murat Yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Demir

Bende  cok uzun dur kalklar sonunda  1. viteste  yukarı tırmanma  esnasında  daha cok  geliyor bu ses.

geri vitesteki sesi andırıyor mu? İnternetten ses tarifine de gıcık olurum(çok zor) ama yine de sorayım dedim :) Bendeki biraz o sesin hafif versiyonu sanki.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Sabah serin havada ve sokaklar boşken bende de hafiften vınlama geliyordu. Bana da normal dediler :)  (40000km )

Debriyaja basınca kesiyor ya da ısınınca 30 sn yine bitiyor o ses....normalmiş hepsinde varmış....

geri vitesteki sesi andırıyor mu? İnternetten ses tarifine de gıcık olurum(çok zor) ama yine de sorayım dedim :) Bendeki biraz o sesin hafif versiyonu sanki.

Doğru anlatım .... 2bin devir civarında ses

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

geri vitesteki sesi andırıyor mu? İnternetten ses tarifine de gıcık olurum(çok zor) ama yine de sorayım dedim :) Bendeki biraz o sesin hafif versiyonu 

hocam  uğultu  gibi  geliyor sanki  dişli ugultusu vs  gibi  normal  zamanda yapmıyor ama gecenlerde  2 saat dur kalk trafige  girdim ve %85 90  1. vites de yarım debriyaj  sonra  boş'a at ,  yarım debriyaj boşa at seklinde  kullandım artık 2.  saatin sonunda birşeyler  fazlaca ısınıyor yada surtunmeye  baslıyor demekki hafif duz yolda duymaya  basladım sonra  asıl yukarı  dogru donen bir yolda tırmanırken artık ayagımı  cekip gaz verme  esnasında  net duruyordum , ne zamanki düz yola cıkıp artık 2.vites olsun 3. vites e  gectim arac bir rahatladı  ses  yok oldu  ;

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...