İçeriğe Yönlendir

Beleş Enerji

Mustafa Volkan Koca

Recommended Posts

Mustafa Volkan Koca

Evde duran güneş panelini kullanmaya karar verdim. En uygun yer olarak balkona takayım dedim gece boyunca açık kalabiliyor sabah 4 saatlik güneş yeterli oluyor. Işık senserü sayesinde sabah sarj modunda gecede sarjı kesip ışığı yakıyor.

Ampül olarak eski tip ampülün içini oyup ufak bir power led tarzı bir led koydum çok aşırı aydınlatmasada güzel bir görüntüsü var dahası el yapımı ve beleş :)

644350_157603711087687_1004486413_n.jpg

969109_157603727754352_271093326_n.jpg

942201_157603751087683_757361673_n.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aküyü göremedim.. ?

Ben de aküyü bulunca arabayı park ettiğim yere yakacağım.. Sabaha kadar yansın :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Aküyü göremedim.. ?

Ben de aküyü bulunca arabayı park ettiğim yere yakacağım.. Sabaha kadar yansın :)

Hocam akü kullanmadım duracell şarj edilebilir 1000mah lık pil koydum onu şarj ediyor hepsini kullanmıyor zaten pilin yarısı anca bitiyordur. ilerki günlerde pil sayısını arttırıp led sayısını 2 yapmayı düşünüyorum koyduğum konum baya bolca güneş alan biryer.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Üzerinde bu panelden var direk güneş altında 2.5 volt civarı enerji gönderebiliyor güneş çekildiğinde 1.2 volt civarına düşüyor.

380_fotorafla0021_1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca
(düzenlendi)

Harika bir fikir, amplu neden oydunuz? led i direkt bağlaaydınız?

Ampülü şık dursun ampül gibi olsun diye içini oyup koydum tek led orada bence bukadar güzel durmazdı. Bağlayalı bu gün 1 hafta oldu havalarda güzel olunca ışık hiç sönmedi :) içeride 2 gün deneme yaptım birinci gün yandı ikinci günün ortalarında gece baktım sönmüş demek ki hava iki gün kapalı kalsa şarjı sonuna kadar kullanacak.

tarihinde Mustafa Volkan Koca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben de bilgisayarı şarj etmek için kullanmayı düşünüyorum. :)

Pc için en az 200 watt panel lazım ki güneşi kısmen görse dahi işe yarasın. Panelinde pc parası olacağını unutmayalım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Pc için en az 200 watt panel lazım ki güneşi kısmen görse dahi işe yarasın. Panelinde pc parası olacağını unutmayalım :)

Konu ile uzaktan yakından alakam yok, sadece konu başlığında beleş enerji ve son yazan olarak Servet Aydın'ı görünce bir bakayım gene ne çıkacak burdan diye girdiydim. :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Konu ile uzaktan yakından alakam yok, sadece konu başlığında beleş enerji ve son yazan olarak Servet Aydın'ı görünce bir bakayım gene ne çıkacak burdan diye girdiydim. :p

Beleş enerjiyi bulunca hawaii den kartpostal atarım san :keyifli:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...