İçeriğe Yönlendir

Mercedes (W203) C Serisi Direksiyon Ve Sinyal Kolunun Sökülmesi

Furkan Avcı

Recommended Posts

hız limitörünü kullanın :p 7 litrenin altına düşer uzunda. ben  90  limitliyorum sabahları  evden işe 8 litre gösteriyor

Limitörü değil de sabitleyiciyi kullanırız. Yol uzak gece yolculuğu olacak. Klima minumum, sunruoof esintisi ile kısmetse değerleri paylaşırım:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

limitör daha iyi :p  o hıza kadar kontrol sende oluyor  uzun yolda mayışmayı engelliyor.  klimayı da ara res tuşuna basarak kullanırım  20 sn klima çalışsa serinliği 5 dk sürüyor :p

iyi yolculuklar. bu arada  şanzıman modunu C de kullanmaya başladım   pek sanmıyordum ama  tüketimde bi tık düştü gibi belki psikolojik belki dikkat ettiğim için. S de sürekli gazlayacak gibi gidiyordum :p

Yorum bağlantısı

limitör daha iyi :p  o hıza kadar kontrol sende oluyor  uzun yolda mayışmayı engelliyor.  klimayı da ara res tuşuna basarak kullanırım  20 sn klima çalışsa serinliği 5 dk sürüyor :p

iyi yolculuklar. bu arada  şanzıman modunu C de kullanmaya başladım   pek sanmıyordum ama  tüketimde bi tık düştü gibi belki psikolojik belki dikkat ettiğim için. S de sürekli gazlayacak gibi gidiyordum :p

Şanzıman hep c'de. Tüketim 9.7lt olmuş henüz 1depo bitmedi. Ankara içi genelde trafik saatlerinde kullanım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Volkan Aydemir
(düzenlendi)

Merhabalar, bende az önce buradaki açıklamaya göre sinyal kolunu değiştirdim, ama akü kablosunu  sökmeyi unutmuşum, yeni sinyal kolunu taktım sinyal kolu herşey güzel çalışıyor. Sadece şimdi hata veriyor.

RESTRAİNT SYSTEM

VİSİT WORKSHOP!

SRS

bu hata kodunu nasıl giderebilirim? 
yeniden direksiyonu söküp dişlideki tırnak olayına göre yenidenmi takmalıyım direksiyonu yoksa  OBD2 disgnose aparatı ile hata kodu silinebiliyormu?

Bu konuda uzman arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum. 

Hata kodu resimdeki gibi 

IMG_0097.jpeg

tarihinde Volkan Aydemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Volkan Aydemir yazdı:

Merhabalar, bende az önce buradaki açıklamaya göre sinyal kolunu değiştirdim, ama akü kablosunu  sökmeyi unutmuşum, yeni sinyal kolunu taktım sinyal kolu herşey güzel çalışıyor. Sadece şimdi hata veriyor.

RESTRAİNT SYSTEM

VİSİT WORKSHOP!

SRS

bu hata kodunu nasıl giderebilirim? 
yeniden direksiyonu söküp dişlideki tırnak olayına göre yenidenmi takmalıyım direksiyonu yoksa  OBD2 disgnose aparatı ile hata kodu silinebiliyormu?

Bu konuda uzman arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum. 

Hata kodu resimdeki gibi 

Hava yastığının kablolarını tam takabildiniz mi? biri yeşil biri sarı olanları, yerine oturmamış olabilir mi?

Direksiyonu komple sökmenize gerek yok.

Not : SRS hava yastığı ile ilgili bir şeyin problemli olduğunu bildiriyor eğer alttaraflarda kablos lehim vs kopmadıysa bence bir temasszılık vardır sadece.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Volkan Aydemir
Furkan Avcı yazdı:

Hava yastığının kablolarını tam takabildiniz mi? biri yeşil biri sarı olanları, yerine oturmamış olabilir mi?

Direksiyonu komple sökmenize gerek yok.

Not : SRS hava yastığı ile ilgili bir şeyin problemli olduğunu bildiriyor eğer alttaraflarda kablos lehim vs kopmadıysa bence bir temasszılık vardır sadece.

Evet Furkan hocam hava yastık kablolarını düzgünce rengi rengine gelecek şekilde soketlerine taktım, peki direksiyonu geri takarken bir diş atlıyarak, sağa yada sola taktıysam oyüzdende bu hatayı verirmi? Yoksa akü başlığı ile alakalı bir durummu, 

delphi ve wov ile denedim hata kodunu silemedim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Volkan Aydemir yazdı:

Evet Furkan hocam hava yastık kablolarını düzgünce rengi rengine gelecek şekilde soketlerine taktım, peki direksiyonu geri takarken bir diş atlıyarak, sağa yada sola taktıysam oyüzdende bu hatayı verirmi? Yoksa akü başlığı ile alakalı bir durummu, 

delphi ve wov ile denedim hata kodunu silemedim.

Bu hata kodunu ancak Star Diagnosis ile silebilirsiniz ama problem varsa geri yanar.

Ha problem yoktur ama hafızaya kaydetmiş olabilir akü bağlı kaldığı için.

Bir yerlerden StarDiagnossis bulma şansınız yok mudur?

Diş atlaması sadece direksiyonu yamuk tutar SRS ile ilgisi yoktur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Volkan Aydemir

Sabah direksiyonu söktüm yeniden taktım resimdeki gibi işaretli yere denk getirip taktım, hata gitmedi, hafta sonu tekrar uğraşacağım  SRS slip ring ( resimdeki ) çıkarıp kontrol edeceğim kablolarda birşey varmı gözlemleyerek belli olurmu bilmiyorum artık. Bu arada Furkan hocam  çevremde star diagnose olan yok maalesef. 

IMG_0125.jpeg

IMG_0134.jpeg

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Volkan Aydemir yazdı:

Sabah direksiyonu söktüm yeniden taktım resimdeki gibi işaretli yere denk getirip taktım, hata gitmedi, hafta sonu tekrar uğraşacağım  SRS slip ring ( resimdeki ) çıkarıp kontrol edeceğim kablolarda birşey varmı gözlemleyerek belli olurmu bilmiyorum artık. Bu arada Furkan hocam  çevremde star diagnose olan yok maalesef. 

Hangi ülkedesiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hava yastığı kabloları sökükken kontağı açtıysanız SRS (airbag) ışığı yanar ve onu ancak yetkili- özel servislerdeki cihazla söndürebilirsiniz. Ben bir arıza olduğunu sanmıyorum. Özel bir mb servisine gidin ışığı söndürürler.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

orijinal olmayan xenrty cihaz bulunur Hollanda da( ebay). Alın, kendi arızanızı kendiniz çözün. Cihaz masrafını kısa zamanda amorti edecektir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Aydemir
Fatih Emre yazdı:

orijinal olmayan xenrty cihaz bulunur Hollanda da( ebay). Alın, kendi arızanızı kendiniz çözün. Cihaz masrafını kısa zamanda amorti edecektir.

Link verebilirmisiniz, ben aradım hep xenrty orjinali çıkıyor ve pahalı baya 

Yorum bağlantısı
Fatih Emre
(düzenlendi)
Volkan Aydemir yazdı:

Link verebilirmisiniz, ben aradım hep xenrty orjinali çıkıyor ve pahalı baya 

Örnek link bu. Satıcı Almanya'da imiş ama Hollanda çok da uzak değildir herhalde. İçerikte linkteki gibi bilgisayarı, kurulu 2023 yılı versiyonu DAS programı, epc parça programı olmalı, wis elektrik şema programı olmalı,  kabloları ve xentry cihazı kapsamalı.

Item location:
Meerbusch, Germany

https://www.ebay.de/itm/364469813294?hash=item54dc18002e:g:i8QAAOSw6z9k~GXh&amdata=enc%3AAQAIAAAA4OMRE0xrMm8KFrMMY2kwRisihrOKANvxKmSIcGoGwWm9PtmSdLuwQcniVoe0l3t2NCWtJG%2FpbzODIW5bSK0PDvXlPKkER61PHj0w5MoTJEN9H6JmWEBb7sbjV2u6pNbXrgcwab6uJoSeOVKEHSUlKNtYtViMbfU9w6caJ2wQIO9nfEHm8YFD3eSLWbDbXJgXT3WMVp%2B0nX9vEVTfVmbiMK06ms%2FueWT6670xbj80oisW%2BDu%2BYsFDYIFH%2F2VGXhjkOrYHe6xb4LeBFAXXgM%2B6bDaY2OkP72yyU%2Bp3zcC5H1q1|tkp%3ABk9SR5z4lsPQYg

tarihinde Fatih Emre tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre
Volkan Aydemir

Bugün tekrar uğraştım Wow ile diagnose yaptım, hata silindi şimdilik geri gelmedi park yerinde kısa sürüş yaptım.. 

yarın gündüz tekrar test sürüşü yapacağım sonucu yazarım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...