İçeriğe Yönlendir

Performans Artıran Etkenler

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Arkadaşlar Performans artıran sebebleri arasında gösterilen

-Emme Manifoldu

-Egsoz

-Egsoz Manifoldu

-Beyin yazılımı ( ki 25 TL ye bile cip var )

-Hava Filtresi

gibi parcaların ne gibi faydaları var yada gerçekten var mı ? Fiyat olarak ne kadae tutar Teşekkürler

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Atmosferik araçta yazılım çok fazla bi işe yaramadığını öğrendim yoksa bende yaptırmak istiyordum.Turbolu araçlarda yazılım işe yarıyor. Ciddi farklar olabiliyor.

Egsoz ve egsoz manifoltu 2-3 hp farkettirse dahi çevrenize verdiğiniz rahatsızlık çok kötü oluyor onu da denedim. Filtre en ideali bence farkedecek derecede bi artış olmaz ama ben kullanıyorum araç tok ses versin diye. Ve her zaman ses çıkarmadığı için etrafa rahatsızlık vermiyor diye düşünüyorum.

egsoz ve manifoltların fiyatları çok değişik parça başı 60 tl ye olan da var 1.000 tl olan da var.

Yazılım 200 liraya da var 1600 liraya da var.

Hava filtresi 10 tl ye de var 300 liraya da var.

Hangi kaliteyi aradığınıza göre değişir :)

Yorum bağlantısı
Can Çeralp

Atmosferik motor için düşünülüyorsa kayda değer bir güç artışı için dereceli egzantrik de hesaba katılmalı.

Yorum bağlantısı

Atmosferik ve düşük hacimli motorunuzda günlük kullanıma en uygun modifiye işlemi hava filtresi ve yazılımın birlikte uygulanması olacaktır. Tek başına hava filtresi alt devirleri öldürür. Mutlaka chip tuning yapılmalı. Bir miktar güç artışı olacaktır ancak 2000 cc ve üzeri motorlar kadar verim alamazsınız. 1000 dolar gibi bir fiyata filtre + yazılım uygulaması yaptırılabilr.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...