İçeriğe Yönlendir

2013 Fiesta Yakıt Deposu Sorunu

Gökhan General

Recommended Posts

Gökhan General

Aracı teslim alır almaz benzin istasyonuna gittim. Pompacı benzini doldururken aracın altından benzin akmaya başladı. Pompacı 'Bu fiestalarda hep böyle oluyor' diye geçiştirdi ama hiç öyle sanmıyorum. Bir fikirde bulunursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:s :s :s :s güvenliği riske atacak bir sorun, bayağı ciddi bence, acilen servise götürmeli
Yorum bağlantısı
Gökhan General

Bugün aldım aracı. Neden böyle oldu anlamadım. Bayiye tekrar götürmelimiyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yakıt dolum borısundan dışarı taşma veya pompa durması başka konu, alttan benzin sızması bir facia demektir.

Yorum bağlantısı
Gökhan General
yakıt dolum borısundan dışarı taşma veya pompa durması başka konu, alttan benzin sızması bir facia demektir.

Çağlar Bey şimdi arabanın yanına gidip baktım. Pompanın girdiği yerin çevresinde ufak bir yer var. Yakıt taştığı yada geri teptiği zaman taşan benzin oradan aşağıya doğru tahliye oluyor. Yani arabanın yanından akıp arabaya bulaştırmıyor.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Oda bir şey mi benim depodan mazot geri geliyor... Bi ara götürücem servise...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yakıtın depo ağzından taşması başka ki o an pompanın atması, akışın kesilmesi lazımdı, sizde depo ağzından mı taştı?

Yorum bağlantısı

Ben direk alınan benzinin depodan aşağı boca olduğunu anladım. Sanırım depo dolunca taşmış.

Yorum bağlantısı
Gökhan General

İlk baktığımda depo ağzı taşmıştı. Fakat alttanda benzin gelince tedirgin oldum. İlk arabam olduğu için böyle konularda tecrübesizim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

depodan taşan alttan akar bu normal, siz yoksa pompacıya bahşiş vermediniz mi? sanırım konu teknik arızadan çok, pompacının sihinsel arızası?

Yorum bağlantısı
Gökhan General
:) Vermeye niyetliydim. O yüzden hatta 90 TL'lik benzin aldım ki 10 lirayı ona verim diye ama alttaki benzini görünce nalet ettim :D
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Rahmi Nural
(düzenlendi)

Konu ile birebir alakalı değil ama paylaşmak istedim.Bir önceki aracım Hyundai era nın deposunu fulletmek için istasyona girip işlem başladığında  market bölümüne geçtim.Üç dört dakika sonra dışarı çıktığımda depo da pompa takılı idi ve arabanın altı komple benzindi ve pompa depo dolmasına rağmen atmamıştı.Benim koştuğumu gören pompacılar uyanmışlardı ve benim sayemde farketmişlerdi.Aracın altında çoğu var azı yok ortalama 10 litre benzin  vardı çekpaslar geldi akan benzin çekildi  hortumlar açıldı yerler yıkandı olayın faturasınıda önce yarı yarıya kapatmaya çalıştılar ama sonradan itiraf ettilerki bazen sadece o pompa takılma yapıyor atmıyormuş.

tarihinde Rahmi Nural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...