İçeriğe Yönlendir

Bujiler Hakkında

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba aracımın bujilerini değiştircem, çünkü yakıt ortalamam çok yüksek, polen ve hava filtrelerini değiştirdim ancak hala yüksek geriye bujiler kaldı. Sizlerden Bujiler için tavsiye istiyor ve yardımlarınızı bekliyorum. Üzerinden çıkan bujierin birebir aynısınımı taksam yoksa Bosch marka kodu HR8MEV olan bujiler var bunlarımı taksam. Yada farklı bir öneriniz var mı ? Tek tırnak buji. Yeterki yakıtı düşürsün biraz daha kalıteli yanma yapsın. Cevaplar ve yardımlar için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben mondeoda bosch LPG bujisi kullanıyorum. Alt devirlerde performans artışı oldu. Karar sizin.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Bende LPG yok benzinli Mehmet Bey. Az evel araştırırken Ultrasonic buji diye bir şey okudum ve herkes çok memnun bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Neyse Ultrasonic bujilerin pistonlara zarar verdiği konusunu buldum vazgeçtim, bana şu an yakıt tasarrufu sağlayacak fiesta 1.25i ye en uygun buji neyse o lazım görüşü olup paylaşan arkadaslar varsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Sorma hocam tamam biraz sert kullanıyorum ama şehir içi 8.1 ile 9 arası şehir dışı yapmadım daha ama diyorum bu kadarda sanki yan sanayi hava filtresinden sonra böyle oldu gibime geldi. vallahi lpg ye döncem ya yada son bir kez daha orjinal hava filtresi ve bujileri değişip tekrar deniyicem ve karar vercem. egsoz tıkalımı desem ki değil tüv den geçtim. başkada bir şey kalmadı geriye üstad

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sert kullanınca bu motor çok yakar, düşük devirde kullanmak lazım. Lastik havaları fazlaca olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bende LPG yok benzinli Mehmet Bey. Az evel araştırırken Ultrasonic buji diye bir şey okudum ve herkes çok memnun bilginiz var mı ?

O zaman orjinal (otosan çıkışlı) buji kullanın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

motorcraft var birde bunu diyorlar ama

Her motorcraft orjinal değil.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

otosan çıkışı orjinal bujilere baklıyorum şu an Mehmet Bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

otosan çıkışı orjinal bujilere baklıyorum şu an Mehmet Bey

En doğrusu.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Benzinli 1.25i myfiesta Sani bey yakıt filtresi hakkında paylasabielecegınız bir link yada bilgi varsa dikkatle okurum tesekkurler

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...