İçeriğe Yönlendir

2001 Ford Focus Ghia Otamatik Şanzuman Sorunu ?

Emrullah Güler

Recommended Posts

Emrullah Güler
(düzenlendi)

Selamlar, 2001 model, Focus otomatik şanzıman arıza lambası yakıyor ama sürekli yakmıyor. Arıza lambası yansa da yanmasa da ara sıra vites geçişleri çok sert yani vuruntulu geçiş yapıyor bir süre sonra normale dönüyor. Ford yetkili serviste bilgisayara bağlattım p0713 arzası verdi. TFT sensör elektrik devresinde yüksek voltaj yani şanzıman ısı sensörü. Bunu yeniyle değiştirdim ama arıza devam etmekte.

Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba ?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla kurallarına uyunuz.
Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

bu durumda tesisatda yada. araç beyni ile ilgili bir sıkınta var

bende sizingibi dusunuyorum ama bugun tekrar cihaza baglatacagim ustam

Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

bende sizingibi dusunuyorum ama bugun tekrar cihaza baglatacagim ustam

cihaza tekrar bağladık yine aynı arızayı verdi P0713 aküyü ölçtürdüm zayıf görünüyordu deyiştirdim sabah gelirken vites geçişleri normal şekilde geçti birkaçgün denicem bakalım şanzuman elektiriği aküden alıyormuş

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrullah Güler

nihayet arızıyı tespit edebildik  şanzumanın üstündeki akünün tam altında kalan sokette temassızlık varmış soketi temizleyip yeniden taktık düzeldi şu an hiçbir sıkıntı yok gayet güzel .

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Karataş06

öncelikle herkese hayırlı günler 

2001 model focus 1.6 ghia model aracımın şanzımanında yağ eksiltme sorunum var 1000 km de bir 250 300 gr yağ ekliyorum ustaya götürüyorum kaçak

yok hiç bir yerinde diyor ve şanzımanın çalışma prensibini anlatıyor  konuyla ilgili yardımlarınızı beklemekteyim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

merhaba, 2000 model otomatik focus araç almayı düşünüyorum. kullananlar memnun mu. dikkat etmemiz gereken hususlar nedir? görüşlerinizi bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

murat bey 4 aydır kullanıyorum ilk aldığımda biraz sorun yaşadım oda araca tüp takılırken otomatik şanzımanın soketlerini yerine takmamışlar aynı zamandada ford yedek parça işi yaptığımdan bu şanzımanların hiç parçasını satmadım sadece filitresi ve yağı dışında otomatık şanzımancılara sorun en sorunsuz şanzıman bunlar dır yani tavsiye ederim

Yorum bağlantısı

murat bey 4 aydır kullanıyorum ilk aldığımda biraz sorun yaşadım oda araca tüp takılırken otomatik şanzımanın soketlerini yerine takmamışlar aynı zamandada ford yedek parça işi yaptığımdan bu şanzımanların hiç parçasını satmadım sadece filitresi ve yağı dışında otomatık şanzımancılara sorun en sorunsuz şanzıman bunlar dır yani tavsiye ederim

Emrullah bey cevabınız için teşekkür ederim. 19.750 e buldum 2000 model ghia. LPG var. araç 170.000 de. fiyat nasıl sizce. ?

Yorum bağlantısı
Alper Ayvalı

Emrullah bey cevabınız için teşekkür ederim. 19.750 e buldum 2000 model ghia. LPG var. araç 170.000 de. fiyat nasıl sizce. ?

1 ay önce 2003 model 1.6 giha otomatik 17.250 ye aldım. ama 2.000 tl harcadım ve kafama göre aracı sıfırladım. bu size fikir verir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...