İçeriğe Yönlendir

Ankara'da İleri Sürüş (Güvenli Sürüş ) Eğitimi Almak İstiyorum

Kaan Fakılı

Recommended Posts

Kaan Fakılı

Öncelikle herkese hayırlı akşamlar.

Bundan 3 sene öncesine kadar arabalara karşı pek bir heyecanım yoktu. Hattâ sertifikamı almama rağmen ehliyetimi alma tenezzülünde bile bulunmamıştım. Ancak atanmam, ardından ilk arabamı almam falan derken arabalara karşı bir heves başladı içimde.

Araba ile ilgili bir şeyler yapmak güzel, aksesuar almak, yıkatmak falan. Gerçekten güzel şeyler. Ancak peki güvenli sürüş kapsamında neler yapıyoruz, bunları hiç konuşmuyor ya da üstünkörü konuşuyoruz.

Bugün birkaç arkadaş ile sohbette bu konuya epey değindik. Hatta eve gelir gelmez internette bir müddet araştırma yaptım. Siz tecrübeli arkadaşlarımdan ve abilerimden de öneriler talep ediyorum.

Aramızda ileri sürüş teknikleri dersi alan, güvenli sürüş eğitimi alan oldu mu? Bu eğitimler fasa fiso mu yoksa gerçekten insana bir şeyler öğretiyorlar mı? Eğer gerçekten değecekse fiyatları neler, özellikle Ankara'da bu işi kimler yapar. Şöyle bir fikirlerimizi ortaya dökersek bana ve birçok arkadaşıma yardımcı olacaktır.

Araba hayatımızın amacı değil aracıdır. Bu yüzden bir yerden bir yere güzel bir araba ile gitmektense güvenli bir araba ile gitmeyi tercih ederim. Tabii güvenli arabaya güvenli sürücü de şart.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Ben eğitimi ehliyetim yokken Ender Kozlu'dan aldım ama şimdilerde kim var nasıldır bilmiyorum. Muhakkak faydasını göreceksiniz ancak fiyatlar ve eğitim saatleri (teorik-pratik) nasıl ne kadar hiç bir bilgim yok, vereceğiniz paraya değeceğini düşünüyorsanız hiç düşünmeden gidin. Orada öğreneceğiniz bir refleks veya bir tepki sizi ufak bir kazadan bile kurtarsa kârdasınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

trafik polisi bi abim gitmişti bu eğitimlere. "biz de kendimizi şoför sanıyoruz" demişti.

Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı

Ben eğitimi ehliyetim yokken Ender Kozlu'dan aldım ama şimdilerde kim var nasıldır bilmiyorum. Muhakkak faydasını göreceksiniz ancak fiyatlar ve eğitim saatleri (teorik-pratik) nasıl ne kadar hiç bir bilgim yok, vereceğiniz paraya değeceğini düşünüyorsanız hiç düşünmeden gidin. Orada öğreneceğiniz bir refleks veya bir tepki sizi ufak bir kazadan bile kurtarsa kârdasınız.

Faydası olacağını bilsem hiç tereddüt etmem zaten. Hani burada bizzat katılan var mı, gerçekten işe yarıyor mu merak ettim.

Evet varsa böyle bir eğitim katılalım...Eğitim şart :)

Ankara'da şöyle ufak bir ekip kursak eminim fiyat olarak daha uyguna gelecektir. Ayrıca bunu araba ile ilgilenen, ailesi, çoluğu çocuğu olan herkesin alması gerek bence.

trafik polisi bi abim gitmişti bu eğitimlere. "biz de kendimizi şoför sanıyoruz" demişti.

Ben de birkaç kişiden duydum bunu açıkçası.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bir dönem Ankara ekibi olarak kısa bir eğitim almıştık.Çok faydalı şeyler öğrenmiştik.Eğitimden sonra araç kullanarak pratikte yapmıştık.Ender Kozlu hocamız bildiklerini anlatmıştı.CUB konu hakkında daha geniş bilgiye sahiptir..Yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Evet varsa böyle bir eğitim katılalım...Eğitim şart :)

abi durumum yok.

bu arada cat catci diyorlar lakabini alirim elinden :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...