İçeriğe Yönlendir

Submarine Light Yapımı

Mert Çakar

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Gözlük yeri varsa sök. lambayı sök, vida yeri görünmüyorsa tırnaklıdır.. üst kenardan çek... 

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Yarın deneyeceğim gözlük yeri var inşallah kırmam..  Sağol abi :)

Bakalım, açmayı becerebilirsem tavanada ledleri dizmeyi düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Emmi gayet güzel anlatmış.

Linkteki konudada güzel yorumlar var.İnceleyebilirsin yardımcı olabilir.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230292-orjinal-gorunumlu-submarine-calismasi/page-6

Led için delik delineceği zaman 3mm led için 4mm,5mm led için ise 6mm delik olursa saga sola aşagı yukarı ayarlamada iyi olacaktır.Bu ayarı daha iyi yapabilmek için ben ledi salıncak tipte monte ediyordum.İstediğin gibi ince ayar yapabiliyorsun.

Led her yerde rahatca bulunabilir.Lede bağlanacak direnç minumum renge göre değişebilir ama kırmızı için 1.5kohm olmalı.Lede şapka takıpta takılsa göze yansıması oluyor.Emmi boyamalı diye yazmış bunu yapmak için ledin uç tepesine kadar ışığı ileten o kısımdır,asetat cd kalemi ile boyanırsa etrafına yaydığı ışık engellenir.Yada lede geçirebileceğiniz kalınlıkta siyah kablo bulup plastik kısmı sıyırınca elinizdeki bu parçayı lede giydirebilirsiniz.Her halukarda led şapkasıda takılsa led deliğin içinde kalmalıdır.Yoksa ledin ucundaki ışık bile takıntılı arkadaşlar için göz kaymasına sebebiyet verebilecektir.

Kırmızı renk en ideal olanı ama orjinali turuncu,Renk konusunun seçimi senindir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...