İçeriğe Yönlendir

Lpg'de Tekliyor...

Alirıza Yaman

Recommended Posts

Alirıza Yaman

arkadaşlar 2011 model focus II var 1 ay önce lpg taktırdım 2 hafta hiç sorun yoktu lpg'de 200'e kadar çıktım fakat son bir kaç gündür düz yolda giderken araba teklemeye başladı gaz yemedi arıza ışığı yanmaya başladı. servise gittim arabayı bilgisayara bağladılar 4 SİLİNDİR ve ATEŞELEME SİSTEMİ arızası verdi. Bjileri değiştirdim araba normale döndü 2 gün sonra yine aynı. Bujiler kablo ve bobin değişirse normale döner dediler. Araba dururken PATA PATA diye ses çıkarıyor. Aynı sorun başına gelen var mı bana acillllll yardım edinnnnn...

Yorum bağlantısı
Mustafa Okaygil
(düzenlendi)

Ateşleme bobininde bir problem olabilir.Ben lpg'ye geçtiğim ilk gün yaşadım bu problemi.Değiştirdim sıfır sıkıntı ile yola devam ediyorum.Birde pata pata sesi geliyorsa kuvvetli ihtimal bobin.Gerisi teferruat.

tarihinde Mustafa Okaygil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

ben muşta memurum aman aman bir usta buralarda bulmak biraz zor oluyor servise gideceğim serviste parça yok sadece buji var sanayide buldum orjinal olduğunu söylüyorlar 250tl istiyor. orjinal markası nedir? yada hangi marka taktırayım? ince ayar gerekiriyor mu? ilk defa geliyor başıma focustan önce 2005 fiestam vardı 5 sene benzinle bindim lpg taktırmadım hiç böyle olmadı konunun biraz yabancısıyım...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Bobin neden bozulmuş ? 

Lpg'ci montaj hatası yapmış olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alirıza Yaman

Hiç bir fikrim yok ama Bingöl'e Landi Renzo servisine götürdüm LPG normal ateşleme sıkıntılı dedi bende direk değiştirdim arabam eskisi gibi oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...