İçeriğe Yönlendir

Lpg'li Porsche...

Önder Kuru

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Battığın an arabayı satarsın, üstelik hiç lpg kullanılmamıştır der, daha pahalıda satarsın üstelik :)

Yorum bağlantısı

Battığın an arabayı satarsın, üstelik hiç lpg kullanılmamıştır der, daha pahalıda satarsın üstelik :)

Ali abi ben porşada binsem eğer oluyorsa lpg takarım neden takmayayım ki. Aynı yolu ve aynı tadı aynı arabada daha ucuza alabileceksem neden takmayayım ki android miyim ben :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aynen öyle, aynı tadı aynı zevki daha ucuza bu cihazda alacaksan Androidsin, değilsen, İos sun çürük elmasın  :D  :p

Not: paran varsa ferroya benzinli binersin, paran var ama zor bela ferro aldın benzinine yetişemiyorsan o zaman ferro almaz bmw alırsın, bunlar süper lüks araçlar, bunları tüple bin diye yapmamışlar, hem aynı gücü alamazsın boşa diretmeyin, veyrona tüp tak bas, bakalım 400 basacakmı, demek istediğim bunlar zengin işi, bunu alan babalar gibi biner, bende gidip amg merso alırım, yıllarca kredi öderim ama alırım, binebilirmiyim, benzinle asla, tüp gerekir, o zaman ne demeye amg alıyorsun be adam demezlermi, bu hesap işte, porşa ferroya tüp olmaaaaz, olan diyen başka arabaya binsin ben anlamaaaaaam  :D

Ali Ağaoğlu tesla almış bak, benzinle başedememiş, şarjlı araba almış, hibrit tesla olsaydı jeneratörünede lpg takardı dimi ama  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

400 e çıkacağım zaman tık diye basarım düğmeye enjektörler bile anlamaz ne olduğunu. :D Benim arabam 4500 den sonra otomatik benzine geçiyor basacaksam en pahalısını yaksın ama basmazken de yaktıracak kadar müsrif değilim :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

400 e çıkacağım zaman tık diye basarım düğmeye enjektörler bile anlamaz ne olduğunu. :D Benim arabam 4500 den sonra otomatik benzine geçiyor basacaksam en pahalısını yaksın ama basmazken de yaktıracak kadar müsrif değilim :)

Hehhehe, ben zaten ferro gibi araçlar ve alanlardan bahsediyorum, sen ben gibileri ya lpg ya dizel, anca kurtarıyor ne yapalım  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Valla km 1 tl yakıyorsa, dünyanın en özel üretim arabası bile olsa takarım tüpü arkadaş.İyi yapmış bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O zaman bende takarım  :bravo:yalnız kmde 1 tl. değil, kuruş olacak :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Etrafımda orta direk ve bir "tık" üstü çok tanıdığım abim kardeşim var ama zenginliği şöyle tarif edeyim; işyerimde milli bir sporcunun babası çalışıyor ve o oyuncu aynı zamanda çok büyük bir spor kulübünün de oyuncusu. Babası oğlu gibi porsche ye falan binmiyor benzinli megane 2 vardı en son bildiğim, ama ne benzin fiyatını bilir ne de aracın anlık/ortalama tüketimlerine bakar (hatta bir kaç kez aracına binmişliğim var biz ekonomi olsun diye araçlarımızı "bağırtmazken" o hiç rahasız olmuyor 3500-4000 devir 1. ve/veya 2.viteslerde), her daim deposu fulldür, biraz gezer yine doldurur parayı peşin öder gider... İşte ben porsche sahibi olan adamdan da böyle birşey beklerim yani ayda 1000 TL akaryakıta verirken 500 TL'ye düşüreyim diye uğraşacağına pek aklım kesmez, kesmedi de konu açtım işte o yüzden... 100.000 TL ayağını yerden kessin diye veren adamın muhtemelen başını sokacağı 500.000-1.000.000 TL'lik evi, yazlığı, tüm bunların masraflarını karşılayacağı da bir işi vardır. Yani tasarruf ettiğini varsaydığım 500 TL'yi bir gecede arkadaşlarıyla yediği yemeğe verdiğini düşünürüm...

"LPG ezik yakıt" ne demekmiş bir de onu anlayabilsem? 4,5-5 TL olmuş benzinin litre fiyatı, "ezik" olmamak için fazladan 100-200 TL daha mı ödeyeyim her ay çok cici akaryakıt şirketlerine?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Özetle, porşa binen adam zengin adamdır, derdi yoktur benzin kullanır, asfaltı ağlatır, lpg kullanmaz gerekte duymaz, porş alıp lpg takan boşa konuşmasın, ekonomi masalıda anlatmasın, bu aleti alacak gücün varsa vardır, yok aldım ama boşa masraf yapıyorum, tüpte aynı derse havasını alır, lpg ile o arabanın hakkı olmaaaz, boşa aynı güçte falan demeyin, değil: o kadar süperse delimi bu porş benzinli araba yapıyor.

Neyse, özetle ekonomi derdi olan adam lpg kullanır yada dizel alır, zaten adam gibi arabaya lpg takarsan dizel almakla nerdeyse aynı parayı verir birde üstüne uğraşırsın, parası olan adamınsa zaten derdi yoktur, basar uzaar gideeer  :D

lpg= ekonomi isteyen, orta gelirli orta seviye araca binenlerin yakıtı. Bitti....

dizel= küçük hacimli dizel, dizeli severim, ekonomi ve rampada tokat isterim diyen orta gelirli adamın aracı, yani ben  :D

büyük hacimli dizel, ekonomik olsun- hemde her daim tokatçı olayım ama ihtiyacım yok paraya yinede arada ekonomide olsun, yada   dizelciyim ben kardeşim, diyen adamın aracı, yine ben (dizelciyim ben kısmı için)    :D

benzin= birkaç çeşiti vardır :)

1-orta gelirliyim az benzin yakan araba isterim, dizelin sesini çekemem uğraşamam diyenin yakıtı

2-orta gelirliyim, dizeli sevmem ama onun ekonomisini isterim, tüp takarım nerdesye dizel maliyeti para harcarım ama sessiz ve hala dizelden çok yada zor bela aynı yakan aracım olsun diyenler

3-para var huzur var, alırım porşu, babalar gibi binerim

4- orta gelirliyim, ama çok fena tokat atmak lüks arabaları yemek isterim, bu sebeble Subaru impreza Turbo alırım, 100 kmde 25 lt. yakar ama alayına tokat atarım, tabii bu aracı sadece hafta sonu kullanırım diyen ve tüp takınca imprezayı öldüreceğinide bilen adamın yakıtı

işte böyle bir durum var yani :D  :D  :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Adam amacına ulaşmış bakın kaç gündür .çene yoruluyor. :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:D  hakikatende öyle, oyuna geldik yahu  :tongue:

Neyse, çenem değil bileğim ağrıdı zaten :)

Yorum bağlantısı

Dakikada 7000-7250 kez dönen krank milinden hoşlanan adam benzinli makinaya biner. Olay bu kadar net  :tongue:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

dakikada 2500-3000 devirde aynı sonucu alan ve motor ömrü 2 kat olan adamda dizele biner, bu daha net  :D devir çevirecek araba araba olucak öncelikle, yoksa boşa benzin yak dur, ha bak budurumda haklısın, zaten boşa yakıyorum bari tüp olsun, bir nebze bu zevkimin maliyeti düşsün diyebilirsin :)

düple falan uğraşamam, düp varsa olacağı budur  :D

TUPLU-MANGAL-LPG-50-INDIRIM-KISA-BIR-SUR

Benzinli kötüdür demiyorumki, devir olayı nerden çıktı, benzin masrafı ekonomini etkiliyorsa tüp taktır, para derdin yoksa benzinle bak keyfine diyorum, ne devri, ne zevki, porşum olacak tüp takıcam haa, bunu yapmam için 2 seçenek var, ya fanatiğimdir zor bela borç harç almışım ama züğürtüm benzin alamam gidip tüp takarım, yada zenginim porş almışım ama tüp takmışım, cimrinin tekiyim, başka seçenek yok, devir çevirip hız yapacağım ve altımda veyron olacak ama tüplü  :D  yakarım o veyronu...

Yorum bağlantısı

Ali abi deniz kenarında yaşayan adamsın benim gibi. Ne tüplü mangalı yahu. Duman dumana olacak :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:D  tamam kardeş, tüpü arabada kullan, mangal işin hazır, hallederiz, senin orda ayvalık cunda var, bizim ordada iskele-altınoluk var, hazır yağda kızartma balık ohhhh, ne mangalı, bize her gün mangal zaten  :D porşmuş ne porşu, esas zenginlik budur :)

Hiçbirşey bulamazsak... 

1010511_10151488035603093_1328856574_n.j

hehheheee...

1294508441_1291741453_hasan1.jpg

Birde yerim düpü, diyenler var, ohh ne rahat, dert yok tasa yok azizim  :D

9062_10151489112433093_2036709121_n.jpg

Bu pazar buna yakın bir olayıda ben yaptım, yeme içme ucuz ohh, arabada dieseeel, ver elini Ayvalık-Behramkale hattı, züpper ekonomik oldu hakikaten  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...