İçeriğe Yönlendir

Rampa Çıkarken Yığılma...

Önder Kuru

Recommended Posts

Önder Kuru

Onder bey kusura bakmayin sizin konu basliginiz altinda kendi problemini anlatir hale geldim ;)

Yok ya ne demek... Benzer motora sahip lpg'li araçlarımız var senin başına gelen benim de başıma gelebilir...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Uzun

Benim sorun lpg ve benzin fark etmiyor. gecen cagis kampus yolu uzerinde denedim araci. 5000- 6000 devire kadar zorladim 4. Viteste 160 km hizla 5 e attim. arac 5. Viteste de 160 i gecmedi.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

4. viteste 6000 devirde 160 km'den fazla yapması lazım diye biliyorum:

h%C4%B1z.jpg

Yorum bağlantısı
Yılmaz Uzun

aracı zorlasam yapar diye düşünüyorum 4. vites 6000 devir 170-180 yapabilir. ama söylemek istediğim şu ford grubu araçlar ani hızlanabilen seri araçlar değil. 1-2-3 vites seri sayılabilir ancak uzun yoldu 2000-3000 devir arası seyir halinde iken aniden hızlanmıyor uzun mesafe gerekli. yani araçlarımız bozuk değil yapısında hafifte olsa tembellik var :biggrin:

Yorum bağlantısı
Yılmaz Uzun

isterseniz birgün toplandığımızda benim aracı birde siz denersiniz. belkide önce ki araçlarımdan sonra focusa yeni yeni alışıyor olabilirim. ilk defa lpg li araç sahibi oldum. belki sorun diye tabir ettiklerim aslında sorun değildir. çünkü geçen Tufan usta aracın normal dedi.

Yorum bağlantısı

aracı zorlasam yapar diye düşünüyorum 4. vites 6000 devir 170-180 yapabilir. ama söylemek istediğim şu ford grubu araçlar ani hızlanabilen seri araçlar değil. 1-2-3 vites seri sayılabilir ancak uzun yoldu 2000-3000 devir arası seyir halinde iken aniden hızlanmıyor uzun mesafe gerekli. yani araçlarımız bozuk değil yapısında hafifte olsa tembellik var :biggrin:

Yılmaz bey genel olarak benzinli motorlar için 3000 devir, motordan optimum fayda sağlayabileceğiniz devirdir. Yani minimum yakıtla maksimum gücü elde edebileceğiniz devir. Daha fazla güç istediğinizde daha fazla yakıtla 7000 devire kadar çıkabilirsiniz ve araç verilerindeki üst sınırlara (max.hıza, max.hp.ye) yaklaşır/ulaşırsınız. 300 devirde 5. viteste rampa çıkarken gaza basıldığında sıçrama yapabilecek bir motorun herhalde 2,5'dan ve 130 hp den aşağı olmaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Uzun

Yılmaz bey genel olarak benzinli motorlar için 3000 devir, motordan optimum fayda sağlayabileceğiniz devirdir. Yani minimum yakıtla maksimum gücü elde edebileceğiniz devir. Daha fazla güç istediğinizde daha fazla yakıtla 7000 devire kadar çıkabilirsiniz ve araç verilerindeki üst sınırlara (max.hıza, max.hp.ye) yaklaşır/ulaşırsınız. 300 devirde 5. viteste rampa çıkarken gaza basıldığında sıçrama yapabilecek bir motorun herhalde 2,5'dan ve 130 hp den aşağı olmaması gerekir

haklısınız :good1:

arkadaşlar cümleten Hayırlı Cumalar...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Tabi şapçıda benim 103 hp lik canavara geçilince araba bozuldu zannettin değil mi :D

Ben o sırada oğlana çiş yaptırıyodum bi kere...:lol:

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...