İçeriğe Yönlendir

Arabayı Sırf Bu Yüzden Yıkatasım Gelmiyor...

Emrah Akdoğan

Recommended Posts

Emrah Akdoğan

Merhaba arkadaşlar, arabayı her yıkatışımda yeni bir çizikle karşılaşmak çok can sıkıcı.İlki muhtemelen park yerinden çıkan bir sorumsuz tarafından gerçekleşmiş. ikincisi de dedter bulamayan hir karaktersiz tarafından birşeyler yazmak suretiyle gerçekleşmiş. Bunları yıkattıkçe fark ettiğimden bende fobi oluşmaya başladı. pasta cila kurtarır mı acaba ? Gönderilen ResimGönderilen Resim

Yorum bağlantısı

yazılar için çok ince pasta ve güzel kuvvetli bir cila ile çok aza indiriebileceğini düşünüyorum.Ancak tampondaki boya atmış astar çıkmış ortaya sanırım.o yüzden mecbur ufaktan bir rötuş gerekir.

Koyu renk arabanın dertleri çok oluyor malesef.Bendeki metalik siyah.ne zaman otopark vb yerlere park etsem geldiğimde mutlaka kapılarda çamurlukta ufak ufak beyaz izler oluyor.yanıma parkeden arabalar kapıyı insan gibi açmayınca malesef oluyor.bende herzaman mecburen ufaktan pastayla temizliyorum :(

Yorum bağlantısı
Fırat Çakıroğlu

Bende de aynı renk araç var. Aynı yazı ve araç sürtmesi bende hatta daha belirgin vardı. 2 sene sonra kendi kendine kayboldu. Gerçi çok dikkatli bakınca gözüküyor yine ama aldırma zamanla geçer :))

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Cizikler çok ince gözüküyor bana yakın olsan elimde çok kaliteli bir pasta cila var onla kapatırdık kırılan tampondaki boya atmasını ve yüzeysel tüm cizikleri dahi kapatıyor..

elimde çok kaliteli var ; demekle bitmiyor,marka ve link verde,bizdede olsun. :rolleyes:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Baş

can sıkıcı bir durum çizikler pasta cila ile gider sıkıntı olmaz ama yapan kişiyi bulursan bütün sıkıntılarından sitresten arınmış olursun 

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

can sıkıcı bir durum çizikler pasta cila ile gider sıkıntı olmaz ama yapan kişiyi bulursan bütün sıkıntılarından sitresten arınmış olursun

ne diyim , parayı sokaktan topluyoruz sanıyorlar heralde... İstediğin kadar özen arabana, sokağa parka bırakıyoruz başıboş. Elden gelen fazla birşey yok...

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

İnce pastayla bir deneyin 3.derece kalınlıktaki pastaya kadar uygulayın tırnak takılmadıgı sürece alabilmektedir pasta.Sonax meguris gibi bayilerde yada kaportacınızdada vardır bu pasta çeşitleri

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

çizik rekoru bende sanırım .

ön çamurluktan arka tampona kadar .

varmı daha uzunu :biggrin: .

araca her binişimde satasım geliyor ama içindeyken ayrı bir keyif.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Aynı fobi bende de oluşmaya başladı. Tampondaki önemli değil tampon bu ufak sürtmeleri telafi etsin diye var zaten. Umarım geçer bende de var benzerleri tek farkı gümüş gri belli etmiyor dikkatli bakmadıkça. Sevmezdin günüş griyi sırf buyüzden ısındım.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Sırf bu yüzden yeni alacağım aracı beyaz sipariş ettim.

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Cizikler çok ince gözüküyor bana yakın olsan elimde çok kaliteli bir pasta cila var onla kapatırdık kırılan tampondaki boya atmasını ve yüzeysel tüm cizikleri dahi kapatıyor..

Bende de aynı çiziklerden ufak ufak mevcut. Elindeki ürünün markasını veya linkini verebilirsen çok sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Çiziklere tırnak geçmiyorsa kurtarılabilirler.   

Önce ağır açındırıcı sonra orta ve en son ince polish le tamamlanıp wax atılırsa sıkıntı kalmaz. Ama tırnak geçmiyecek çizikler olmalı...

Salı Günü kendi aracıma polish uygulaması yapacağım fotoları öncesi sonrası şeklinde Yeni bir konuya eklemeye çalışırım böylece arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz :)

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

Bendeli  cizikleri direk boya ile doldurup sonrasında  taşan kısmını zımpara ile almaktan baska  care yok ama ondan sonra ortaya cıkan goruntu ne olur  nasıl duzeltilir onu bilmiyorum işte.

Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Bendeli  cizikleri direk boya ile doldurup sonrasında  taşan kısmını zımpara ile almaktan baska  care yok ama ondan sonra ortaya cıkan goruntu ne olur  nasıl duzeltilir onu bilmiyorum işte.

Aman Murat Bey bu iş biraz tahlikeli. Rütüş boyası ile doldurulan yüzey su zımparaları ile bir kaç katman aşındırılır ve sonrasındad polişler ile pürüzsüzleştirilir..... Çok dikkatli olmak lazım...

Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

Haklısınız  Mustafa Bey , siyah araçta ne dertmiş bu çizikler beyazlıklar , neyseki benim bu bahsettigim derincese olan  çizik tamponda oldugu için biraz  daha rahatım en azından  direk  kaporta üzerinde   degil , tampon sonucta  plastik malzeme  bir  sekilde düzeltilebilir , biraz araştırırken aşagıdaki uygulama videosunu gördüm gayet güzel başarılı geldi açıkçası  paylasayım ;

http://www.youtube.com/watch?v=Z0WMdhA_iBU

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Geçmiş olsun kardeş ortak sorunumuz bu sanırım, her gördüğünüzde de biraz daha canını sıkar insanın, Würth marka pasta ciladan da memnun kalmıştım ben...

????? Ama unutulmaması gereken bir husus var; pasta cila dediğiniz şey bir nevi tiner gibi bir şeydir, yağlı boyayı tiner nasıl çıkartır, sulandırıp çözerek, Pasta cila dediğimiz şey de aslında benzeri bir durumdur, siz kaportaya sürdüğünüzde boyayı bir katman inceltmiş olursunuz. Alttaki lekesiz kısım ortaya çıktığında da problem hallolmuş gibi görünse de aslında yalnızca o bölgeyi inceltmiş olursunuz... Yapılacaksa aracın tamamına usta ellerle yapılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Cihan Kul

Eski aracım bordo kırmızıydı sattım kurtuldum desem yalan olmaz. Aracı aldığım hafta çizmişlerdi pek önemsemedim ama her defasında aracın farklı bir yerinde çizik görmek psikolojik olarak etkiliyor insanı. Beyaz en iyisi. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...