İçeriğe Yönlendir

2013 Dacia Lodgy İncelemem

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Abi senin kangoo biraz daha ağır bizimkilerden. Sende durum nedir?

Malum seninki 6 vites, daha büyük debriyaj, daha dolu motor vs...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Uygun şartlarda son hıza kadar rüzgar savurması yok. Çok rüzgarda ise 130-140 da başlıyor ufaktan.

Yorum bağlantısı
Serdar Taş

İnceleme için teşekkürler bu ara gözüme sık çarpan araçlardan biriydi.Benim duruşu şekli hoşuma gidiyordu. Donanım gayet hoş f/p olarak düşünürsek gayet iyi....Ama hep bişeyler eksik hissi bu tür araçlarda olur..

Yorum bağlantısı

Fiyat performansta çok iyi bir seçim diyebiliriz, cam düğmelerinde torpidoda ve arkada bölümde aydınlatma olmamasına biz clio 4' hatta 3 ten alışkınız. :)

Saniciğim azğına sağlık bir çırpıda okudum fiyat olarak bakıldığında alınabilir bir araç.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sani Gerşon

Tarihe not düşelim:

Araç ortalama 27bin km'de. İlk defa arıza verdi. Emniyet kemer algılayıcısı çalışmıyor. Yani kemeri takmazsak dahi takılıymış gibi gözüküp ötmüyor. Bir parça sipariş geçilmiş ama ben ilgilenemediğimden öğrenemedim parçayı. Muhtemelen kemer tokasının girdiği yuva.

Sağ koltukta gıcırdama mevcut ve arkadan bozuk yollarda bi tıkırtı duyuyorum. Hepsini kemer hallolurken yaptırtacağım ayrıca.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

%100 toka kandırıcı takılmış ve swiç kırılmıştır

Kesinlikle ihtimal vermiyorum. Şirketteki tüm arkadaşlar emniyet kemeri takar. Takmayanda takmıyorum der. Ki çok nadirdir, kısa mesafe falan yapacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sani Gerşon

Tarihe not düşelim:

Araç ortalama 27bin km'de. İlk defa arıza verdi. Emniyet kemer algılayıcısı çalışmıyor. Yani kemeri takmazsak dahi takılıymış gibi gözüküp ötmüyor. Bir parça sipariş geçilmiş ama ben ilgilenemediğimden öğrenemedim parçayı. Muhtemelen kemer tokasının girdiği yuva.

Sağ koltukta gıcırdama mevcut ve arkadan bozuk yollarda bi tıkırtı duyuyorum. Hepsini kemer hallolurken yaptırtacağım ayrıca.

Bu mesajıma istinaden:

Beklediğimiz parça 32bin'li km'lerdeyken servise şubat ortasında geldi. Montajı yapıldı, sorun giderildi.

Gıcırdamayı da aynı anda çözdürdüm. Şimdilik sadece arka takım sesi var, onu da 40bin bakımında iletiyor olacağım servise.

Kronik turbo hortumlarından terleme sorunu başladı. Ayrıca yakıt filtresi bağlantısından yakıt terlemesi mevcut. 40bin km'de tümünün yenileneceğini iletti servis.

Aktarımlar devam edecektir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon

İlk kronik problemle karşı karşıyayız. İkinci lodgy'miz, 20bin bakımına giderken, zaman zaman sinyal verirken farların söndüğünü gördük. Bugün servise girerken kronik bir sorun olduğunu öğrendik. Servis ne çözüm bulacak, bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Sani Gerşon

Konuyu güncelleyeyim.

Sinyal problemi sinyal kolunun değişmesi ile çözüldü. Yetkili servisin şaşkınlığı ile ilk olarak ön sis farsız kol takıldı, sonrasında kol tekrardan değiştirildi.

Ayrıca ilk aldığımız lodgy'de geçen gün fan sesi ile karşılaştık. Servis klima gazının eksildiğini bu sebeple yaptığını söyledi. Gaz eklendi ancak tekrar deneme fırsatım olmadı.

Bir aracımız 62bin'de, diğeri ise 32bin'de. Gayet yolda bırakmadan devam ediyoruz beraber :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Recep Yakar

Merhaba Sani Bey ben de bu aralar lodgy'yi araştırıyorum ve yazınızı gördüm. Oldukça aydınlatıcı bir inceleme olmuş. Aradan uzun zaman geçmiş ama araçlar hala sizde mi, sizde ise son durumları hakkında bilgi verebilir misiniz? 

2015 model almayı düşünüyorum. 7 kişilikler hakkında bilginiz var mı? Ticari amaçlı olmayacak tamamen aile aracı olarak kullanılacak.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhabalar,

Yetkili servislere hala bakimdan bakima giriyor. 120bin km ye ulasan araclarimiz hala sorunsuz. Bir tanesi sadece bir kere yolda birakti, onda da yakıt pompasi ölmüş. Su ana kadar hic pisman olmadik. Tavsiyem hala devam ediyor.

Yorum bağlantısı

Bugün bindim bu araca,içinde her yere sert plastik kullanmışlar.Torpido neredeyse ayakların ucunda,hiç beğenmedim cidden.

Yorum bağlantısı

Ne kadar ekmek o kadar köfte abi içinde yumuşak plastik beklemen hata olmuş. Ben taksisine bindim içi çok ferahtı

İnsan kapı içlerini bez yapardı bari.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bugün bindim bu araca,içinde her yere sert plastik kullanmışlar.Torpido neredeyse ayakların ucunda,hiç beğenmedim cidden.

Sen birde benim kuryeye bin abi sert plastik olmayan yeri yok :) Ama koltuk ısıtmam var o ayrı  :biggrin:

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Sen birde benim kuryeye bin abi sert plastik olmayan yeri yok :) Ama koltuk ısıtmam var o ayrı  :biggrin:

Direk fark atmış işte. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...