İçeriğe Yönlendir

Yüksek Hızlarda Frenle Beraber Direksiyonda Titreme

Resul Demirel

Recommended Posts

Resul Demirel

Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta epey bir uzun yol yaptım bu esnada aracımda belki daha öncede varolan benim farkında olmadığım bir sorunla karşılaştım.Aracımda yüksek hızlarda frene basıldığında direksiyonda titreme oluyor.Hız arttıkça ve yapılan frenin sertliğine göre direksiyon inanılmaz şekilde titriyor.90 km ve altında ise hissedilen bir titreme mevcut değil her sey normal.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhtemelen diskleriniz yamuk. En son disk balata değişimi ne zaman yapıldı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

benim eski fiestada da olmuştu disk balata bakımından sonra düzeldi. . .

Yorum bağlantısı
Resul Demirel

diskler en son  12000 km önce tornalanmıştı ve Ön fren balataları değişmişti.Arkalar 20000 km önce değişti..Sizce yeniden tornalatmak mı yoksa değiştirmek mi mantıklı olur? Bir de değişim ön ve arkalar hepsi beraber mi olmalı ? Diskler le beraber fren balatalarıdamı değişecek ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Disklerden kaynaklı bir sorun ... Diskleri 1-2 kereden fazla taşlamakta çok sağlıklı değil. Diskler değişince balatalar değişecek diye bir şey yok. Balatalar iyi durumdaysa tekrar takılır.

Yorum bağlantısı

diskler degişirse mecbur balatalarda degişecek eski balatalarınız eski disk inizin şeklini almıştır yeni disk e eski balata takarsanız aynı sorunu tekrar yasarsınız ben daha yeni degiştirdim şirket aracının disk balata takım işçilik 272 tl

Yorum bağlantısı
Resul Demirel

diskler degişirse mecbur balatalarda degişecek eski balatalarınız eski disk inizin şeklini almıştır yeni disk e eski balata takarsanız aynı sorunu tekrar yasarsınız ben daha yeni degiştirdim şirket aracının disk balata takım işçilik 272 tl

sadece önlerimi değiştirdiniz bu fiyata ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Bir kez taşlandıysa 2. ci taşlama uygun değil bence. Bu arada uzun yol da yaptığınızı yazmışsınız. Genelde uzun yolda mola verdiğiniz yerlerde 2-3 tl almak için elinde fırça hortum olan adamları aracınıza yaklaştırmeyın, disklerinizin ömrü daha uzun olur.

Dip not: Aracınızla yoldan geldiğinizde özellikle şehiriçinde diskler sıcakken aracınıza su değdirmeyin diskler daha uzun ömürlü olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

evet sadece önler disk + balatalar + işçilik

Özel servis mi? Yetkili serviste 600-700 gibi bir rakam çıkartılıyor. Disk + balata + fren hidroliği.

diskler en son  12000 km önce tornalanmıştı ve Ön fren balataları değişmişti.Arkalar 20000 km önce değişti..Sizce yeniden tornalatmak mı yoksa değiştirmek mi mantıklı olur? Bir de değişim ön ve arkalar hepsi beraber mi olmalı ? Diskler le beraber fren balatalarıdamı değişecek ?

Tahminimce arkalar daha gider. Ama önlerin disk, balata ve hidrolik şeklinde değişmesi gerekir.

Yorum bağlantısı

Özel servis mi? Yetkili serviste 600-700 gibi bir rakam çıkartılıyor. Disk + balata + fren hidroliği.

Tahminimce arkalar daha gider. Ama önlerin disk, balata ve hidrolik şeklinde değişmesi gerekir.

özel servis yetkili servis çıkartır balatayı altından kullanıyolar sanki 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Disklerden kaynaklı bir sorun ... Diskleri 1-2 kereden fazla taşlamakta çok sağlıklı değil. Diskler değişince balatalar değişecek diye bir şey yok. Balatalar iyi durumdaysa tekrar takılır.

Disk değişimlerinde balata değişimi önerilir.Çünkü disk değişimine sebep olan ekenlerden birisi de balatadır.Sert bir balata diski kısa sürede bozabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ferhat Genç

C-Max ların diskleri (orjinal dahil) sorunlu. Çok kısa sürede bu sorunu yapıyor. Dert etmeyin. Problem değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...