İçeriğe Yönlendir

Aracıma Çarpmışlar

Mustafa Volkan Koca

Recommended Posts

Mustafa Volkan Koca

Dün gece brodway arkamdan çıkarken sağ arka tampon tarafına sürtmüş brodway göçük komple benim arabada fazla bişey yok babam görmüş 70 lira almış fotosunu çekmiş şimdi fotoğraftan gördüğüm kadarıyla iki tane 5 kuruş büyüklüğünde beyazlık mecut göçük oluşmamış.

Yarın arabaya bakacağım eğer o beyazlar araba boyasıysa pastayla çıkartıp parayı iade edeyim diyorum.

Eğer değilse araba orjinal şimdi tamponu boyatırsam boyalı muamelesi görürmü?  napmalıyım görücekse göze fazla batmayacak kadar rötüş yapılabilinir mi?

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

geçmiş olsun. plastik aksamdan dolayı boyalı muamelesi göreceğini sanmıyorum ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

geçmiş olsun. plastik aksamdan dolayı boyalı muamelesi göreceğini sanmıyorum ;)

Araçlarda boya ölçümü yapılırken tampona bakılmaz.

Tamponun bırak boyalı olmasını değişmesinin bile değişen muamelesi göstereceğini sanmıyorum...  Plastik aksam sonuçta...

pastayla çıkmayacaksa boyatayım gitsin ozaman :) yorumlar için teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun.araç boya kontrolünde 11 nokta baz alınır.Bunlar ;

1-Sağ-Sol çamurluklar

2-Kaput

3-Sağ-Sol, ön ve arka kapılar

4-Tavan(direkler dahil)

5-Sağ-sol arka çamurluklar

6-Bagaj kapağı.

Bunların dışında kalan bölgelerde boya ve değişen olması sıkıntı çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Birkan Ergin

Geçmiş olsun. Bu zamana kadar 4 araç sattık ve 4'ününde plastik aksamında boya vardı ve herhangi bir değer kaybı yaşatmadı bize. O yüzden çok dert etme bence. Ama inşallah pasta ile kurtarabilirsin. Sonuç olumsuz olursa da boyayı dert etme sıkıntı olmuyor tamponda boyat gitsin.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçmiş olsu, tampon çok önemli değil canınızı sıkmayın......

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Dün gece brodway arkamdan çıkarken sağ arka tampon tarafına sürtmüş brodway göçük komple benim arabada fazla bişey yok babam görmüş 70 lira almış fotosunu çekmiş şimdi fotoğraftan gördüğüm kadarıyla iki tane 5 kuruş büyüklüğünde beyazlık mecut göçük oluşmamış.

Yarın arabaya bakacağım eğer o beyazlar araba boyasıysa pastayla çıkartıp parayı iade edeyim diyorum.

Eğer değilse araba orjinal şimdi tamponu boyatırsam boyalı muamelesi görürmü?  napmalıyım görücekse göze fazla batmayacak kadar rötüş yapılabilinir mi?

:bravo:

Geçmiş olsun. Umarım boyatmaya gerek kalmaz. Ufak bir şey ise ben olsam boyatmazdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Geçmiş olsun resim koyarsanız daha sağlıklı yorumlarız .

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Şu olaya ne zaman aydınlık gelicek anlamıyorum zaten. Biz aracın ucunu boyatıcaz acaba bir şey diyen bi laf atan aracın boyalıymış diyen olur mu diye içimizi yerken avrupada boyası bozuk araç yerine boyalı araba kıymetli oluyor. hatta komple boyalıysa değeri 2 katına çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Şu olaya ne zaman aydınlık gelicek anlamıyorum zaten. Biz aracın ucunu boyatıcaz acaba bir şey diyen bi laf atan aracın boyalıymış diyen olur mu diye içimizi yerken avrupada boyası bozuk araç yerine boyalı araba kıymetli oluyor. hatta komple boyalıysa değeri 2 katına çıkıyor.

Aslında değer vermeyen çok böyle şeylere komple boyanmış olsa daha güzel ama satarken alıcının ilk sorduğu şey motor durumundan önce boya varmı abi :( böyle olunca insan önemsemesede sonra olacakları düşünüyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Geçmiş olsun resim koyarsanız daha sağlıklı yorumlarız .

Baktım geldim şimdi abi arabaya brodwayin boyası tampona çıkmış bizim boya altta duruyor. iade edeyim parasını zaten adamın kapısı koltuğa kadar göçmüş benim lastiğe kadar girmiş lastik daha sert oduğu için onun kaporta göçmüş biraz adamın içi rahatlasın  insan oğluyuz hepimizin dalgın  olduğu an olabilir böyle durumlarda  insan kendi arabasına değilde karşındakine daha çok üzülüyor yine iyi adammış kaçabilirdide veya pişkin pişkin bişey yok pasta atarsın geçer diyen çok insan var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Ulaş Barut

Geçmiş olsun kasko varsa kaskodan halledebilirsiniz mini onarım dahilinde .. ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Baktım geldim şimdi abi arabaya brodwayin boyası tampona çıkmış bizim boya altta duruyor. iade edeyim parasını zaten adamın kapısı koltuğa kadar göçmüş benim lastiğe kadar girmiş lastik daha sert oduğu için onun kaporta göçmüş biraz adamın içi rahatlasın  insan oğluyuz hepimizin dalgın  olduğu an olabilir böyle durumlarda  insan kendi arabasına değilde karşındakine daha çok üzülüyor yine iyi adammış kaçabilirdide veya pişkin pişkin bişey yok pasta atarsın geçer diyen çok insan var.

Dostum   boyada ezik yoksa sıkıntı yok. Al eline pamuğu ağır aşındırıcı bir pastan varsa  sür biraz nohut tanesi kadar Z  yaparak yukarı aşağı sağa sola git gel brodvay in boyasını temizlersin. Sıkıntı olmaz. Sende yoksa genelde araba yıkamacılarda vardır rica edersin pamukla 2 dk yaparlar. Pastadan sonra Wax atmayı unutma o bölgeyi belirli bir süre koruma altına alırsın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Geçmiş olsun kasko varsa kaskodan halledebilirsiniz mini onarım dahilinde .. ;)

Dostum   boyada ezik yoksa sıkıntı yok. Al eline pamuğu ağır aşındırıcı bir pastan varsa  sür biraz nohut tanesi kadar Z  yaparak yukarı aşağı sağa sola git gel brodvay in boyasını temizlersin. Sıkıntı olmaz. Sende yoksa genelde araba yıkamacılarda vardır rica edersin pamukla 2 dk yaparlar. Pastadan sonra Wax atmayı unutma o bölgeyi belirli bir süre koruma altına alırsın.

Vardı abi pastam 2dkda çıktı çok ufacık bir kısım boyası kalkmış aradım abiyi açmadı malesef. arabasını buraya koymuş ama parasını veremiyorum gelince iade ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...