İçeriğe Yönlendir

Kızıma Teleskop Almak Istiyorum

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

merhaba,

5 yaşındaki kızım, yaklaşık 6 aydır benden teleskop istiyor.

önceleri çizgi filmde görmüştür, geçici heves deyip önemsemedim. ama ısrarla istemeye devam edince almaya karar verdim.

dandik bir ürün (oyuncak) almak istemiyorum. en azından ay'ı inceleyebilelim...

hepsiburada'ya baktım 50TL ile 10binTL arasında geniiiiş bir yelpaze var :)

doğrusu aklımdaki rakam 50-100TL arası idi :) 

alınmaz mı bu fiyatlara ?

bilgi ve tavsiye rica ediyorum.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

BİM de bir kaç kere görmüştüm.Baya kallafi(görünüm olarak) bir teleskop 29 lira gibi bir şeydi.O takip edilip alınabilir aslında.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

:)

iyiymiş ama pahalı, üstelik teleskop istiyor. yani şekil olarak da teleskop gibi olmalı :)

çocuklar takılır böyle şeylere...

bu da sadece şekilden ibarettir sanırım :)

bakarım yine de, teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Burak Çamak

Bende 5 yaşındaki kızım için 2-3 ay önce gittigidiyordan 200TL ye bir teleskop aldım, ama ayarlamak aşırı zor, ay dolunayken bile teleskopla bulana kadar epey bi uğraştım, bulduktan sonra da en ufak bi hareketle hemen ayarı kayıyor, yıldızları görebilmek zaten imkansız. Evde epey bi alay konusu oldum :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yurtdışından alma imkanı varsa aliexpress de epey iyi şeyler var.. 60-70 dolara alınabilir.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Bende 5 yaşındaki kızım için 2-3 ay önce gittigidiyordan 200TL ye bir teleskop aldım, ama ayarlamak aşırı zor, ay dolunayken bile teleskopla bulana kadar epey bi uğraştım, bulduktan sonra da en ufak bi hareketle hemen ayarı kayıyor, yıldızları görebilmek zaten imkansız. Evde epey bi alay konusu oldum :)

çok dogru bende ogluma almıştım,ayardan dolayı ayı bile bulamıyorsun,bulsan bile hemen kayboluyor,,kesinlikle tavsiye etmem,başka bişey al kandır..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Aya ya da yıldızlara bakacaksa tripod da almak gerekir.

Bak-4 mercekli olanlar daha kaliteli ama daha pahalı oluyor. Muhtemelen sağa sola bakmak için istiyordur benim yeğenlerim de evdeki kırık dürbünle oynamaya çok meraklılar. O nedenle dürbün onlar için daha eğlenceli olabilir, tripod da gerekmez.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

ben de bundan korkuyorum :)

çok dogru bende ogluma almıştım,ayardan dolayı ayı bile bulamıyorsun,bulsan bile hemen kayboluyor,,kesinlikle tavsiye etmem,başka bişey al kandır..

yeni nesil çocukları kandırmak mı ? mümkün mü sizce ? :)

şaka bir yana çok hevesli, biz de bir macera yaşayacağız artık :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Aya ya da yıldızlara bakacaksa tripod da almak gerekir.

Bak-4 mercekli olanlar daha kaliteli ama daha pahalı oluyor. Muhtemelen sağa sola bakmak için istiyordur benim yeğenlerim de evdeki kırık dürbünle oynamaya çok meraklılar. O nedenle dürbün onlar için daha eğlenceli olabilir, tripod da gerekmez.

dürbünü var, dışarı çıktığımızda kullanıyor. ağaçlara-kuşlara bakıyor.

aya ve yıldızlara bakmak için teleskop istiyor. tripod ile satılıyor çaoğu, öyle bir model alırım artık...

güzelmiş...

ama çok büyük. tripodu kursam boyu yetmez kızımın...

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

ben de bundan korkuyorum :)

yeni nesil çocukları kandırmak mı ? mümkün mü sizce ? :)

şaka bir yana çok hevesli, biz de bir macera yaşayacağız artık :)

çin malı olmayanlardan ikinci el bi dürbün al (ben 30 tl,ye almıştım,10x50) süper gösteriyor,geceleri aya bakmak falan.Mecbur alacaksan bile yandan bakılmayan olsun,en direkt bakılırsa hedefi görebilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

üstünde ayar dürbünü olandan alın, yoksa dolunay da bile ayı bulamassınız. Üsteki mini dürbün ile önce gözlemlenecek obje bulunur sonra teleskop ile odaklanılır, gerçek teleskoplar ters gösterir aklınızda bulunsun

Astronomi merakı iyice sararsa, kaç yaşında bilmiyorum ama, İstanbul Üniversitesi Astronomi bölümünde yaz kursları açılıyor, gençler için, önümüzdeki yaz yardımcı olabilirim, bu yaz bitmiştir kurslar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Yılmaz Ertek

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/lizer-teleskop-30f300-113547630

Konu baya eskide kalmis ama ilandaki urun ne kadar ise yarar acaba bilen, goren tahmini olan....

konuyu açan kişi olarak cevap yazayım :)

ben kızıma 70-80TL'lik bir cihaz aldım, (kampanya denk gelmişti, normalde 120-150TL arası bir şeydi)

1-2 kez kurduk, ayar yapmak çok zor. havayı açık yakalamak çok zor,

1.kattayız, diğer binalar arasından ayı denk getirmek çok zor :)

kısacası bir süre sonra oyuncak statüsüne geçti, arkadaşları gelince korsancılık oynarken kullanıyor...

Not : sorunuza cevap vermemişim :)

bu tip cihazlardan çok şey beklememek lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...