İçeriğe Yönlendir

2012 Ford Fiesta 2.vites Sorunu

Barbaros Postalcıoğlu

Recommended Posts

Barbaros Postalcıoğlu

Konu belki mevcut olabilir ama ne diye arayacağımı bilemedim , zaten başlık içinde epey bir düşündüm ne yazsam diye ,

Sorunum Şöyle Ki ;

2012 Model 1.25i Fiesta aracım var uzun zamandır 2.vitese geçerken araba da sanki vites aralığında bir boşluk varmış gibi bir kütleme yapıyor diğer viteslerde yapmıyor sadece ilk kalkıştan sonra 2.vitese geçerken yapıyor 

bir de az önce araç çalışır ve park halindeyken farkettim vites geçişlerimde çok ses var vitesin altta yaşanan tüm hareket sesini duyuyorum  araç duruyor diye aklıma takılmış da olabilir çünkü hareket halindeyken vites geçişlerinde sorun yok gibi ...

hafta sonu servise götürmek istiyorum ama önce danışmak istedim mantar olmamak için ...

oraya gidince araçta birşey yok derlerse en azından fikrim olsun

tşk ederim & syg ...

Yorum bağlantısı
Adem Güler

Benimki de aynı durumda bu modeller böyle diye sormadım servise

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

2. viteste kütleme olmaması lazım? diğerleri normal

2.viteste yapıyor , randevu aldım yarın için servisten normal diyecekler ama yine de baksınlar

Yorum bağlantısı
Musa Durmuş
Arabalarımız da sorun yok.Sadece bizim fiesta grubu tek kavramalı olduğu için 1den 2 ye atarken 3 sn beklemek lazım.Mesela c-max ler çift kavrama ama fiesta malasef tek kavrama.

Arabalarımız da sorun yok.Sadece bizim fiesta grubu tek kavramalı olduğu için 1den 2 ye atarken 3 sn beklemek lazım.Mesela c-max ler çift kavrama ama fiesta malasef tek kavrama.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

olur mu öyle şey,  leyland kamyon mu bu, ara gaz verip değiştireceğiz vitesi. Anormal bir durum var.

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

c.tesi servise gittim yol testi yaptılar ama birşey yok normal dediler ama bence normal değil ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...