İçeriğe Yönlendir

Kalitesiz Polen Filtresinin Yarattığı Sıkıntı

Erhan Güler

Recommended Posts

Erhan Güler

wzt4.jpg

Aracım daha 63 bin km'de iken mazot hava ve polen filtresini değiştirtmiştim babama. Şuan aracım 68 bin km'de. Uzun zamandır klimamdan çok şikayetçiydim. Arabayı kullandığım halde ben bile serinlemiyorsam arkadakileri siz düşünün.Dün forumda dijital klima bölümünü inceledikten sonra hava filtresini değiştirtme kararı aldım her ne kadar vakti gelmemiş olsa da. Klima gazımı 3 hafta önce doldurtmuştum bu arada. Bugün servise gittiğim de adam polen filtresini bir çıkardı ve aynen şöyle dedi " Bu ne yaa bildiğin A4 kağıt bu kadar kalitesiz filtre olmaz şunun haline bak tabiki de hava gelmez." Neyse daha sonra yeni hava filtresi taktık.Şuanda aracın kliması mükemmel derecede üflüyor arka taraf bile buz gibi oldu. Klima sıkıntısı olan varsa polen filtresini değiştirmesini ( Kaliteli olanla) tavsiye ederim. İşçilik dahil 20 tl'ye mutlu sonla sonuçlandı. Şuan aracımın klimasından inanılmaz memnunum 1.kademede bile süper soğutuyor. Saygılar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hava ve polen filtresi kavramları bir birine karışmış.. 

Ancak 20 liraya takılan da polen filtresiyse, o da çok kaliteli olmamış gibi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Polen filtreniz yan sanayi takılmış anladığım kadarıyla, bu sanırım normal bakım sırasında yapılmış bir işlem ve bakımda hava ve yağ filtrenizinde değişmiş olması lazım.Kısaca yağ ve hava filtrenizinde yan sanayi olma ihtimali var en kısa zamanda onları da kontrol ettirip değiştirmenizde fayda var. 

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Ben yetkili serviste polen filtresini taktırmıştım.İşçilik hariç polen filtresi fiyatı 25 liraydı işçilikle 35 TL'ye takmışlardı.Sanırım yan sanayi takmışlar size yine.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Aktif karbonlu orjinal filtreler 40 tl civarında.Karbonsuz orjinalleri de 20tl civarında satılıyor.Karbonlu olanı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bence sizin polen filtresi geçen sefer değişmemiş.5000 km de bu hale gelmesi bana biraz tuhaf geldi.

değiştirmesi zor olduğu için,uğraşmamış ve değiştirmemiş olabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Karbon filitre 40 liraysa olabilir 10 liraya alınacak otosan yazan filitre 6 ayda bir değiştirilir. Sıkıntı çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

her değişimde karbon filtre kullanıyorum fiyatı 40Tl ve 15.000Kmde bir değişiyorum çıkardığımda ise hala yeniymiş gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

bence sizin polen filtresi geçen sefer değişmemiş.5000 km de bu hale gelmesi bana biraz tuhaf geldi.

değiştirmesi zor olduğu için,uğraşmamış ve değiştirmemiş olabilirler.

Bence de yıllardır duruyor gibi.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Evet oruç vurdu sanırım hava ile polen filtreleri karışmış bir noktadan sonra.. İzmit sanayiden babam almıştı zamanında hava mazot ve polen filtrelerini,özel servise değişttirtmişti. O filtre bu hale gelmiş maalesef , şimdi yenisini takınca süper üflemeye başladı. Adamın elinde pek yoktu ben de karbonlu almayı düşünüyorum , bakalım bulabilirsem karbonlu taktırcam bir daha ki sefere şimdilik üflemesi gayet güzel.. zaten bakıma 2-3 bin km kaldı diğer filtrelere şimdilik baktırmayacağım.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Polen filtresi ultra kalitesiz bir ürünmüş maalesef. Orijinal karbonlu polen filtresinin linki var mı ya da markası tam ne oluyor ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

her değişimde karbon filtre kullanıyorum fiyatı 40Tl ve 15.000Kmde bir değişiyorum çıkardığımda ise hala yeniymiş gibi duruyor

Yalnız, poleni 30.000-40.000 km. yapınca değişmen lazım...

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Yalnız, poleni 30.000-40.000 km. yapınca değişmen lazım...

Buda benim için yeni bi bilgi oldu abi ben 15.000bile geç oluyor diye düşünüyordum aslında bundan sonra kmyi arttıriyim :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Buda benim için yeni bi bilgi oldu abi ben 15.000bile geç oluyor diye düşünüyordum aslında bundan sonra kmyi arttıriyim :)

Şimdi kara kitaba uzağım ama sanırım servis değişim periyoduda 30.000 di, özellikle karbonluysa boşa değişme, benimki 30.000 oldu hala sorunsuz mesela...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İşçilikle birlikte 20 tl vermişseniz bu filtre de kısa sürede çıkan gibi olacaktır.Orta ayar bir polen filtre 25-30 tl den aşağı değil. Yazı sorunsuz çıkartır ama size :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İşçilikle birlikte 20 tl vermişseniz bu filtre de kısa sürede çıkan gibi olacaktır.Orta ayar bir polen filtre 25-30 tl den aşağı değil. Yazı sorunsuz çıkartır ama size :D

Hiç takma daha iyi, zaten Ford bile onaylamıyor, baksanıza 0 aldığınız arabada bile bulunmuyor  :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hiç takma daha iyi, zaten Ford bile onaylamıyor, baksanıza 0 aldığınız arabada bile bulunmuyor  :biggrin:

Makyajlı focuslarda polen yeri de olmayacakmış :) Sileceklere takılacakmış. :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Makyajlı focuslarda polen yeri de olmayacakmış :) Sileceklere takılacakmış. :p

:D  focus 2.5 la bitmemişmiydi, ha sen şu yeni modelden bahsediyorsun sanırım  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hava ve polen filtresi kavramları bir birine karışmış.. 

Ancak 20 liraya takılan da polen filtresiyse, o da çok kaliteli olmamış gibi.. 

Ben yetkili servisden orjinal polen filtresini 17TL +KDV  olarak alıyorum, ortam müsaitse oradaki stajerlere değilse, kendim değiştiriyorum.

Eğer orjinal takıldı ise  fiyat normal gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yan sanayi bir şeyin kaliteli olduğunu daha görmedim. Getzin jant kapaklarının boyaları dökülmüştü, orjinali tanesi 45-50 liraydı. Çok pahalı diye yan sanayi 4 tanesini 45 liradan aldım, ne güzel ucuz dedim. Daha takarken kapatlar kırıldı döküldü, bu kadar dandik olamaz. Yeniden orjinal olanları boyatıp taktım. Orjinal ile yan sanayi arasında büyük kalite farkı var. Aynı şey hava filtresi vs içinde geçerlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
Erol Özmen

Karbonlu siyah diğeri beyaznis bn beyaz taktım koku var temizleme köpüğü kullandım geçmesi bakalım karbonlu alacağım inşallah geçer 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...