İçeriğe Yönlendir

1.5 Tdci Ford Fiesta 75Bg Yakıt Tüketimi Nedir

Semih Kut

Recommended Posts

Semih Kut

aracım 715km de araç ortalama km de 279kuruş yakıyor(130-140km hız ve dur kalk trafik dahil) aracın rodaj süresi yani parçaların uyum süresini tamalamadım ne zaman aracım az yakmaya başlar acama daha mı sakin kullanmalıyım bu aracı kullanan arkadaşlar sizin aracınız ne yakıyor şehir içi ve şehir dışı ve hangi hızda teşekürler

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt
(düzenlendi)

yeni aracınızı güle güle kullanın, 130-140Km az bir sürat değil. bu şekilde kullanımla yakıtı bu civarlarda olacaktır bence

tarihinde Volkan özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

rodaj dönemide ani dur kalklar yüksek hızlara çıkılmasa fren ve araç motoru için daha iyi olur 140km hızlarda az bile yakmış

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Aracınız 8-10 bin km'ye ulaştığında yakıt tüketiminde bariz bir düşüş göreceksiniz. 

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

otobanda klima açık ve aşırı hız yaparsan 120 geçip 185 km hıza çıkarsan benim gibi km 263 krş yakar şehir içi 220 ile 250 krş arası değişiyor uzun yolda sakin kullanımda 90 ve 110 km hız arası 200 ile 210 krş yakar şimdilik aracımın km 4500 de şu an 15000 ilk bakımına bir girsin ondan sonra çok mu yakar az mı yakar kendini belli eder ne yakacağı 

aracın 715 km de ise fazla aşırı hız yapma bence araç biraz km yapsın ondan sonra aşırı hızlarda kullan derim aracı

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

Doğrusunu sen yaz Sani Gerşon'da beğensin anlayan anladı sen neyin peşindesin

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

doğrusunu sen yaz sani gerşonda beğensin

anlayan anladı sen neyin peşindesin

Sizin bir yanlışınız olmuş ve Yavuz Selim arkadaşım düzeltmiş. Nereden geliyor agresifliğiniz? Hatanızın düzeltilmesi bu kadar rahatsız etmemeli.... Bilmemek değil sonuçta, öğrenmemek ayıptır...

Yorum bağlantısı
Muhammed Fatih DOĞRU

benim 2385km oldu

ortalama tüketim : 4.1

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

TKPK ölçü biriminin 10'a bölünerek kullanıldığı tüm dünya tarafından bilinir(Turkish kuruşs per kilometer, Türkiye yakıt fiyatının en uzun süre değişmediği ülke olduğu için kullanılıyor). 10 ile çarpılarak verilir, 10 ile bölünerek okunur, bunu tüm dünya biliyor sen neyin peşindesin?

Ayda 3 defa zam gören, 1 defa indirime gidilen, ortalama her hafta yakıt fiyatlarının değiştiği bir ülkedeyiz. Bizden daha fazla mı değişiklik oluyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

6.5 - 6.0 arasında gidip geliyor. İlk aldığımızda klima açık 5.7 idi sonra beni hasta etti klimayı kapattım yakıt tüketimi fırladı. Nasıl oldu bu iş anlamadım.  :shok:

Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

Aracı alırken Opet Paro Card verdiler bizde şimdilik oradan alıyoruz.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

shell derim.... Card işi de reklamdır, Shell card ile devam edin, garanti prosedürü aynı.

İstanbulda aynı güzergahtaki sıfır VW minibüslerde denedik, opet fazla yaktı, çekiş azdı, motor sesli idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

shell derim.... Card işi de reklamdır, Shell card ile devam edin, garanti prosedürü aynı.

İstanbulda aynı güzergahtaki sıfır VW minibüslerde denedik, opet fazla yaktı, çekiş azdı, motor sesli idi.

Bir çok kişiden duydum ay başında Shell'i deneyeceğim. Sanırım oradan da kart alınca garanti altına alınıyormuş. Bir deneyip farkı yazarım artık.. 

Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

Bir çok kişiden duydum ay başında Shell'i deneyeceğim. Sanırım oradan da kart alınca garanti altına alınıyormuş. Bir deneyip farkı yazarım artık.. 

Kendi kendimi yanıtlıyorum. Depoyu Shelledim 3. gün ort. yakıt tüketimi 7.6  :shok: (şehir içi ort hız 22km- bütün değerleri istasyonda sıfırlayıp çıktım.) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ceyhun Berber

izmir şehir içi 5.5  ayrica sakin kullanmayan biriyim araç 2600 km de.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...