İçeriğe Yönlendir

2008 2.0 Tdci Mondeo Trend

Can Çıtak

Recommended Posts

Can Çıtak

Herkese merhabalar,

uzun zamandir mondeo aramaktayim, ilk baslarda 1.6 titanium bakiyordum fakat 1.6 motorun mondeo kasasina gore kucuk kaldigini soylediler (vectra 2.0 gls sahibiydim, 1.6 titanium a binince ben de hak verdim)

2008 model 2.0 TDCi mondeo buldum arac 100 binde, araci almadan once hem kaporta ustasina hem de motor ustasina goturup (turbo yu kontrol ettirip) almayi dusunuyorum,

size sormak istedigim,

1- mondeo 2. el piyasasi nasil ? satarken kaybettirir mi?

2- mondeo nun dizel motor omru ne kadar? ve aracin duzgun kullanilip kullanilmadigini anlayabilecegimiz detaylar var mi ?

3- " trend "  ile " titanium" paketi arasinda guvenlik acisindan fark var mi ?

4- mondeo nun kronik problemleri var mi ?

sizin de eklemek istedikleriniz varsa memnuniyet le okurum

zaman ayirip ilgilendiginiz icin tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

1- 2008 zaten kaybetmiş durumda.Bundan sonrası her araç kadar kaybeder.

2-Bakımlı olan motor 400 - 500,000 km çok rahat gidebilir.

3-2008 de esp ve yan airbag var ise başkaca fark yoktur.

4-Bildiğim kadarı ile yok.

5-Uzun yolda kullanımı en güzel araçların başında gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

100 binde dizel motor bakımlı ise problem çıkmaz.

En önemli sorun enjektör ya da turboda çıka bilir o da dediğim gibi bakımlıysa problem çıkmaz.

Araçta bariz bir duman yoksa motor sağlıklıdır.

Titanium da Hız sabitleyici yağmur far sensörü, ön cam ısıtma ve gösterge dışında çok fark yoktur.

ESP genellikle titaniumlarda var eğer trend dede ESP li bulunursa tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Guvenlik acisindan eksigi yok fakat Titanium oneririm. Trend cok bos bana gore..

Sami Demirpaz

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Nedense dizel arabalar hep 100.000 de  :unsure2:

Bence kilometre kontrolünü iyice yaptırın. Gerçekse bakımlı 100.000 dizel motor için az bile sayılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nedense dizel arabalar hep 100.000 de  :unsure2:

Bence kilometre kontrolünü iyice yaptırın. Gerçekse bakımlı 100.000 dizel motor için az bile sayılır.

yolda sadece merso ve bemevlr geziyor ben hiç fiesta clio albea görmüyorum :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Can Çıtak

100 binde dizel motor bakımlı ise problem çıkmaz.

En önemli sorun enjektör ya da turboda çıka bilir o da dediğim gibi bakımlıysa problem çıkmaz.

Araçta bariz bir duman yoksa motor sağlıklıdır.

Titanium da Hız sabitleyici yağmur far sensörü, ön cam ısıtma ve gösterge dışında çok fark yoktur.

ESP genellikle titaniumlarda var eğer trend dede ESP li bulunursa tadından yenmez.

Hocam bir sey daha sorsam, enjektorun durumu nasil anlasilabilir ? turbo yu sokup kontrol etmemize ragmen gozden kacan neler olabilir ?

NOT: 2-3 haftadir araba pazarina gidip gordugum bir suru durumdan dolayi paranoya duzeyi artti kusra bakmayin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turbo göz ile anlaşılmaz, tdci motor, atmosferik benzinli gibi değildir, ehil bir yerde kontrol yapılmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

turbo göz ile anlaşılmaz, tdci motor, atmosferik benzinli gibi değildir, ehil bir yerde kontrol yapılmalı

Cevap bu.

Enjektör arızası varsa ara hizlanmalar da ya da ilk kalkışta yoğun bir siyah duman olur.

Ancak dizelin karakteristik dumanı ile karıştırmamak için ehil bir usta ya da servis bakmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Çıtak
(düzenlendi)

Cevap bu.

Enjektör arızası varsa ara hizlanmalar da ya da ilk kalkışta yoğun bir siyah duman olur.

Ancak dizelin karakteristik dumanı ile karıştırmamak için ehil bir usta ya da servis bakmalı.

Tesekkurler, ek olarak turbo dan iyi anlayan bir ustaya gostermek lazim o zaman,

Yukarda soyledigim ozellikteki mondeo icin (tek parca camurlukta boya var,degisen yok) ,diyelim turbo-enjektor saglam, fiyat araligi ne olmali ?

Malum bayram oncesi fiyat artisi oluyor beklemeye deger mi?

tarihinde Can Çıtak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Araç trend sanırım. Otomatik mi manuel mi?

2008 Sorunsuz bir araba icin 35-38 aralığı iyidir.

Yorum bağlantısı
Can Çıtak

Araç trend sanırım. Otomatik mi manuel mi?

2008 Sorunsuz bir araba icin 35-38 aralığı iyidir.

Hocam arac manuel;trend, sahibinden de fiyatlar ucmus durumda ben de sizin gibi dusunuyorum ama 39 dan asagi arac yok 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ne kadar kullanacağın önemli. 5 sene den fazla binilecek se 1-2 fazla sorun değil. Kisa vade icun en uygunu bulunmalı. Ayrıca bu dönem fiyatların tavan yaptığı bur dönem. Hem bayram hem tatil donemi. Kurban Bayramı'ndan sonra fiyatlar düşer

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

forumda 2008 titanium otomatik var satılık ancak maalesef km si orjinal :D servis bakımlı olmasa 20bine çekerdik :seytan: temiz vasıta....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Neden 100.000. Neden 130.k Değil, 95.k değil ? Kim soktuysa beynimize bu yuzbinde motor biteri, karter yağında boğulsun, kafasında kurumlu piston kırılsın.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Neden 100.000. Neden 130.k Değil, 95.k değil ? Kim soktuysa beynimize bu yuzbinde motor biteri, karter yağında boğulsun, kafasında kurumlu piston kırılsın.

Canın çay mı çekti yine yardırıyon :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yahu sanki kronometre çalışıyor motorda. Yüzbin olunca manifoltdaki saklı cıvata yerinden fırlayıp pistona dalacak, depodaki pusuda yatan kurum enjektörü tıkayacak. Saat kaç oldu sahurda çay icmedim zaten. Yetmezmiş gibi pamuk helva debriyajlı cipimsi bişey kullandım,koreli cakma suv yani. Üç kere stop ettirdim, rezil rüsva oldum. Ben nerelere gideyim ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Buraya gel canım....İstediğin kadar çay ,sigara ve muhabbet...gel ... 100 bin olmadan gel... :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İş güvenliği eğitimi için lipton yarın Pazar'da olmamı istedi. Sertifikamı ve eğitimci belgemi gönderdik. Siz gelmeyin dediler, sürpriz yattı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçen bir yerde konu geçti.

200 bin mk3 Mondeo motoru için pek sıkıntı değil dedim. Olurmu 200 bin dedi.

Dedim kısa transitler eşek niyetiyle kullanıldığı halde kaç bin km kullanılıyor dedim 400bin rahat.

Eee o motor Mondeoda daha mı az yoksa daha mı çok gider:rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

İş güvenliği eğitimi için lipton yarın Pazar'da olmamı istedi. Sertifikamı ve eğitimci belgemi gönderdik. Siz gelmeyin dediler, sürpriz yattı :)

Tüh.. :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

göderilri mi hiç :kafa:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...