İçeriğe Yönlendir

K&n Hava Filitresi

Volkan Emrah Kirpik

Recommended Posts

Volkan Emrah Kirpik

Arkadaşlar internette bir kaç araştırma yaptım.Hava filitresinin en kalitelisi K&N gibi görünüyor yanlız 2 tip filitresi var biri bizim kutuların içine koyabileceğimiz diyeri de hava borusu ile değişmesi gereken oval şeklinde ki filitre.Bu filitreleri zaman içerisinde yağlamak ve temizlemek gerekiyor.Bazı yabancı forumlar da çok az faydası olduğunu ve benzin artışı olduğunu bazılarında ise 10 bg gibi bir fark yarattığı yazıyor ve motor sesinin tam gazda çok güzel olduğunu idda edenler var.Ayrıca zamanla pislikleri ve tozu içeri aldıkları ve bunun motora olumsuz ve pahalı sıkıntılar yaşanacağını söyleniyor.Kullanan ve ya bu konu da fikirleri olanlardan yardım rica ediyorum.Kafam karışmış durum da.Filitrelerin fiyatları ebay da gayette uygun görünüyor.Yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Arkadaşlar internette bir kaç araştırma yaptım.Hava filitresinin en kalitelisi K&N gibi görünüyor yanlız 2 tip filitresi var biri bizim kutuların içine koyabileceğimiz diyeri de hava borusu ile değişmesi gereken oval şeklinde ki filitre.Bu filitreleri zaman içerisinde yağlamak ve temizlemek gerekiyor.Bazı yabancı forumlar da çok az faydası olduğunu ve benzin artışı olduğunu bazılarında ise 10 bg gibi bir fark yarattığı yazıyor ve motor sesinin tam gazda çok güzel olduğunu idda edenler var.Ayrıca zamanla pislikleri ve tozu içeri aldıkları ve bunun motora olumsuz ve pahalı sıkıntılar yaşanacağını söyleniyor.Kullanan ve ya bu konu da fikirleri olanlardan yardım rica ediyorum.Kafam karışmış durum da.Filitrelerin fiyatları ebay da gayette uygun görünüyor.Yardımcı olursanız sevinirim

Ben 1.5 ay kadar önce aldım, taktım ve 2.000 km yol yaptım. Geçen kontrol ettiğimde MAF sensörünün üstünün eski kağıt hava filtresine göre daha çok tozlandığını gördüm. Şu an çıkardım kağıt filtreye döndüm.

Kararsız kaldım kullanıp kullanmamak arasında. Bence içeriye çok hava ile birlikte tozuda aldığı doğrudur.

Yorum bağlantısı

Bu tip hava filtreleri daha fazla geçirgen olduklarından motora daha fazla hava girmesini ve daha iyi bir yanmayla performans artışı sağlıyorlar. Ancak bu güç artışı hissedilemeyecek düzeyde oluyor. Motor da hava-yakıt karışımı sabit tutulduğundan tek başına yeterli değil. Performans artışı olsa bile bu, yüksek devirlerde gerçekleşeceğinden tüketim de dolaylı olarak artacak. Chip tuning ile desteklenmesi ve büyük hacimli motorlarda uygulanması lazım.

Ses için alınıp denenebilir.

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

205 beygirlik bir araçta 10 beygir güç artışını hissetmezsiniz bile

aa ses için takayım derseniz o başka

ama bence ses için egzoz la uğraşmak daha mantıklı

fiyatı uygun dediğiniz filtrelerde e-bay da en aşağı 200-250 dolar  gerisi yalan olur

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Alt devirleriniz iyileşek, size garanti verebilirim. Normal kullanım şartlarınızda yakıt tasarrufunuz sağlanacak. Ama ses bol çıksın diye abardıkça tüketim de bize abanacak :D

Bunları nereden biliyorum ? Bir tane kullanıyrum da onun için. 4.0 motorla fındık motorların testlerini karıştırmayın. Bizim araçlarda iyi oluyor bu tip filtreler. 

Fiyat konusunda da ilk önce KN in kendi sitesinden size uygun olan modeli bulun, sonra ebaydan araştırın. 200 dolardan aşağıya bulamazsınız...

http://www.amazon.com/57I-2500-57i-Gen2-Intake-Kit/dp/B000JZIBK2

Bende bundan var sizinkine de tam uyumlu. Fiyatlar düşmüş 150 dolar civarı. Alınır yani...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...