İçeriğe Yönlendir

Alfa Romeo 156 Hakkında Düşünceleriniz

Kağan Öztürk

Recommended Posts

Kağan Öztürk

Arkadaşlar selamlar,

Yanlış yere konuyu açtıysam kusuruma bakmayın.

Bugün bir alfaya baktım hoş km biraz yüksek ama diri bir araç.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-full-alfa-156-2005-sunroof-deri-sensor-paketli-lpg-133052801/detay/

Mondeo mk2 gibi büyük değil ama çekici bir tarafı var hani.

Neyse fikirleriniz önemli, ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Hep beğendiğim araba Alfa Romeo. Hep bi şehir efsanesi vardır parçası çok pahalı, bulunmuyor diye ama bence tamamen şehir efsanesi. Bu segmentte ve bu paralara alınabilecek bir araba bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kağan Öztürk

Hep beğendiğim araba Alfa Romeo. Hep bi şehir efsanesi vardır parçası çok pahalı, bulunmuyor diye ama bence tamamen şehir efsanesi. Bu segmentte ve bu paralara alınabilecek bir araba bence..

Debriyaj seti değişecekmiş arabanın bir araştırdım, işçilikle 500 civaı. Eski mondeomu da 550 ye yaptırmıştım. Sıkıntı yok gibi görünüyor ama? Bilemedim.

Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci
(düzenlendi)

Arkadaşımda var fazla yakması dışında şikayeti yok, motor sesi insanı gaza getiriyor gerçekten :)

tarihinde Ergin Keçeci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Alfa iyi arabadır, kullanmayan, bilmeyenlerin yorumlarına itibar etmeyin bence. Naziktir biraz, bozuk yola pek gelmez, ama motoru çok keyiflidir, bence herkesin sahip olması gerekir hayatı boyunca 1 sefer olsun.. 2001 156'mın verdiği tadı veren başka bir araç yok şimdiye değin.Kronik tek arızası vardır, varyatör denen parçası 50-60.000 km gibi arızalanır, ilk çalıştırmada dizel sesi çıkarmasıyla anlaşılır. Bu sistem Bmw'de vanos, hondada vtec,toyota'da vvti  denen sistemin aynıdır(değişken subap zamanlayıcı), sıfırı 400 tl civarı, tamir takımı 150 tl civarıdır. Hayati bir parça değildir.

12 airbag yoktur, ön 2, yan 2 ve perde 2 olmakla toplamda 6 havayastığı vardır, airbag yazan her yeri saydığınızda 12 ediyor ama toplam yastık sayısı 6 dır.

İçi biraz,bagajı ise epeyce dardır, 350 litre civarı. .Ama bir kez sürücü koltuğuna oturmak tüm eksileri artıya çevirir, gereksiz bir gülümsemeyle biter yolculuk :)

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Kağan Öztürk

Alfa iyi arabadır, kullanmayan, bilmeyenlerin yorumlarına itibar etmeyin bence. Naziktir biraz, bozuk yola pek gelmez, ama motoru çok keyiflidir, bence herkesin sahip olması gerekir hayatı boyunca 1 sefer olsun.. 2001 156'mın verdiği tadı veren başka bir araç yok şimdiye değin.

Hocam 170.000 kmk olması sıkıntı yaratır mı? Motor tıkır tıkırdı. Zaten 150 bine kadar benzinli kullanılmış, şase numarasında hasar kaydı da yok. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

170.000 km pek bir sıkıntı değildir ama bakım geçmişi bilinmiyorsa dikkatli yaklaşmak gerekir. Alfaline ve Alfin servisler iyidir, baktırıp alınabilir..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Benim tanka takas teklif etmişti bu araç sahibi biri. Milletin kulağına uyup kabul etmemiştim. Şuan pişmanım desem yalan olmaz. O kronik sorunundan korkutmuşlardı gözümü. Sonra araştırdım ki çok basit bir işlem ile hallediliyormuş. 

Yorum bağlantısı
Kağan Öztürk

170.000 km pek bir sıkıntı değildir ama bakım geçmişi bilinmiyorsa dikkatli yaklaşmak gerekir. Alfaline ve Alfin servisler iyidir, baktırıp alınabilir..

Satan arkadaşın daha önce de alfası varmış. Ön takım olayından o da bahsetti. Bujileri ve ön takımı yaptırmış, faturtalarını gösterdi 1500 tl, korktum valla rakamı görünce :) Ama daha öncesi muamma tabi?

Yorum bağlantısı
Murat Bektaş

Ben bi kolaçan ettimde 

O fiyata daha az km'li araçlar mevcut gibi. Yinede sizin tercihiniz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

70 bin km civarı 2006 model boyasız Alfa 156, 22 bine Alfa alım satımı yapan bir galeriye satıldı. 2 günde de yeni sahibini bulmuş. Erenköy'deki Alfa Galerileri iyiler bu işte. :)

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

oto-park.com'da ayrıntılı bir 156 incelemesi videosu vardı. aydınlatıcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Satan arkadaşın daha önce de alfası varmış. Ön takım olayından o da bahsetti. Bujileri ve ön takımı yaptırmış, faturtalarını gösterdi 1500 tl, korktum valla rakamı görünce :) Ama daha öncesi muamma tabi?

her pistonda iki adet buji var,bizim arkadaş iki yüz küsür liraya bujilerini yaptırdı( focusta buji 20+10işçilik=30).bu arada parçalarının bazılarıda fiat,ın parçalarıyla uyumlu imiş.

Yorum bağlantısı
Emre Öğütt

Görünümüne hayran oldugum bir arabadır Alfa ama teknik bilgim yok malesef 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Alfa alınacaksa kırmızı olacak.

Bir arkadaşımda vardı. Eşi kullanamıyordu okula gidip gelirken uzun süre ben kullandım. Motoru çok güzel ve seri.

Her arabanın olduğu gibi bunlarında kronik sorunu mutlaka vardır.

Buji olayına gelecek olursak arkadaş focusla kıyaslamış.

Focusun gerçek orjinal100 tlden aşağı degildir. Alfa 156 bujisi sene başında 260 tl gibi bir fiyata aldılar. (8adet)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Cem abinin dediği gibi  araç ile alakalı olumsuz efsane çoktur ama alfa sahibi olan alfist olur çıkar :D  ankarada alfa servisleride vardı sanırım  aracın rengi kırmızı olsa tadından yenmezmiş ama donanımı hatrına rengine katlanırdım ben olsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ön takımı hassas.   yani yaşadığınız yerdeki yol kalitesine göre önemsizde olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Sadece 1.6 TwinSpark motorunun sorunlu olduğunu duymuştum, ama detayını bilmiyorum, bu varyatör denilen parçadan kasıt söylenmiş birşey olabilir, geçmiş zaman.. Bir arkadaşım bu 156'da 1.6 TS motoru yakmıştı daha 20.000 kmdeki arabada..

Onun haricinde yaşına göre hala heyecanlı bir duruşu var.. Bakımlı, temiz, özenli kullanılmış olanı hala daha keyif verebilir diye düşünüyorum..

2.0 TS baksanız maddi durum yeterliyse.. Nasılsa vergisi artık can sıkmayacak yaştalar.. 155 ps gibi bir rakam kalmış aklımda, Çağlar Abinin deyimiyle, güzel saplar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

n-cap sitesinde  156 yok 147 var hb versiyonu sayılır evet fazla dağılmış. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...