İçeriğe Yönlendir

Tavan Lambasından Işık Sensörlü Follow (Leave) Me Home Uygulaması

Önder Kuru
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Önder Kuru

Öncelikle "akıl" aldığım Aydın Perçem'e ve Oktay Toker'e teşekkür ederim...

aliexpressten aldığım ledler:

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrivals-Super-White-8LEDs-Universal-Car-Light-LED-Daytime-Running-2pcs-1pair-Head-DRL-Light/1044456924.html

Bir de ışık sensör devresi var:

Foto%C4%9Fraf1362-crop.jpg

7,80 TL + 5 TL kargo

Tavan lambasından + ve - bağlantı yaptım sırasıyla kırmızı ve yeşil kablolarla devreye, beyaz kabloyada ledlerin eksi ucunu bağladım. Ledlerin + ucuna ise aküden hat çektim.

İşte sonuç:

Hava karardığı için elimde minik bir el feneriyle ışık tutuyorum sensöre sönsün ledler diye. Halbuki foto. makinesini ayarlamadan evvel sensörü elimle kapatıyordum yansınlar diye:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Tam olarak çalışma sistemini anlamadım ben. Birazdaha ayrıntılı anlatsanız? Bu uygulamadaki amaç ne?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Güzel olmuş. Kapı taraflarında bir şey var mı ?

Henüz yok abi... Yan ayna altlarına da paralel çekip yapacağım bi'şeyler:)

Tam olarak çalışma sistemini anlamadım ben. Birazdaha ayrıntılı anlatsanız? Bu uygulamadaki amaç ne?

Oktay abinin dediği gibi follow me yada leave me çalışması... Herhangi bir aydınlatmanın olmadığı yerlerde (piknik yeri, bağ, köyler, arazi vs.) kumandadan kapıları açtığımda bağladığım ledler önümüzü aydınlatacak... Amaç bu...

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ledlerin aydınlatması yeterli olacakmı? Bende sisler bağlı bazı durumlarda onlar bile yetersiz geliyor.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ledlerin aydınlatması yeterli olacakmı? Bende sisler bağlı bazı durumlarda onlar bile yetersiz geliyor.

Zifir karanlık yerler için düşündüm ben bunu. Benim araçta gündüz farı da var kontağı kapattıktan 15 sn sonra sönüyor. Benim amacım araçtan içince değil araca giderlken aydınlatsın'dı.  Gayet yeterli benim için aydınatmaları...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ellerine sağlık Abi, değişik başarılı bir çalışma

Bayramda boş durmayalım dedik, sırada CC var... :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bayramda boş durmayalım dedik, sırada CC var... :fiuw:

Çalışan demir, pas tutmaz Abi.. Her daim durmak yok, yola devam :)

CC için elimden geldiğince yardımcı olurum Abi, hiç sıkıntı yok ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Çalışan demir, pas tutmaz Abi.. Her daim durmak yok, yola devam :)

CC için elimden geldiğince yardımcı olurum Abi, hiç sıkıntı yok ;)

Eyvallah kardeşim, :bravo:  :bravo:  :bravo:  zaten bu foruma üye olmasam bu yaptıklarımın hiç birine cesaret edemezdim, bilgisizlik ve tecrübesizlik en kötüsü, buradaki abilerim ve kardeşlerim sayesinde elim erdiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Mondeo konumdada ve bazı konularda dile getirmiştim.Tavan lambasından tetik ucu ile role tertibatı kullanarak sis farları veya kısa far için fallowme yapılabilir diye,

Önder bu tarz işlemi Ford'da sanırım ile yapanlardan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...