İçeriğe Yönlendir

5.0 L V8 Explorere Yağ Değişimi

İ. Halil Koç

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Fehmi Fındık

kolay gelsin arkadaşlar yağ değişim uyarısını nasıl resetleyebilirim 98 ex limited in

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç
(düzenlendi)

kolay gelsin arkadaşlar yağ değişim uyarısını nasıl resetleyebilirim 98 ex limited in

yol bilgisayarını yağ göstergesi konumuna getirdikten sonra reset tuşuna 5 saniye basılı tutunca resetler. her yağ değişiminde aynı işlem.

tarihinde İ. Halil Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fehmi Fındık

teşekkürlerhalil kardeş işe yaradı. Sn çağlar bey sizinde ilginize teşekkür ederim. klimanın altında bulunuyor bilgisayar kısmı. sorun çözümlendi sağolun ama forumlarda bu konu biraz sistem olarak irdelenirse iyi olur kanaatindeyim. Bir arkadaşın Ex kullanma rehberiyle ilgili çalışması vardı ne oldu aceba; merakla bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Ricaederim. Bildiğim konu olursa seve seve yardımcı olurum. Ex in Türkçe kullanım kılavuzuda var ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Fehmi Fındık

Sn.halil kardeş kullanma klavuzu gerçekten çok önemli eğer halledebilirsen memmun oluruz. Birde 'chek engine' uyarı ikazı yandı neden olabilir. malum motor yagı hava ve yaqğ filtrelerini değiştirdim birde alt kısmını komple temizlettim neden böyle bir ikaz yandı anlayamadım gidişte herhangi bir problem yok . Bilgisayar sisteminde herhangi bir yanlışlık yapmış olabilirmiyim. tesekkürler

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Sn.halil kardeş kullanma klavuzu gerçekten çok önemli eğer halledebilirsen memmun oluruz. Birde 'chek engine' uyarı ikazı yandı neden olabilir. malum motor yagı hava ve yaqğ filtrelerini değiştirdim birde alt kısmını komple temizlettim neden böyle bir ikaz yandı anlayamadım gidişte herhangi bir problem yok . Bilgisayar sisteminde herhangi bir yanlışlık yapmış olabilirmiyim. tesekkürler

fehmi abi birkaç sayfa olsa taratıp yüklüycem ama bildigin kitap:) chek engine benim araçtada yanıyor egsozda bir muşurdan bahsettiler yani önemli birşey degil falan dediler bende o şekilde biniyorum. yani bilgisayarla ilğili bir sorun değildir ama yinede sen göstermek istersen bi göster. hatta hatayı bulup parça bulabilirsen senden ricam banada haber ver bende parçayı temin edip yağtırıym benide rahatsız ediyor gögüste bir uyarı ışıgıyla birlikte yolculuk yapmak.

Yorum bağlantısı
Fehmi Fındık

Sevgili halil benim sorun halloldu. Şöyle yakın zamanda hava filtresini değiştirmiştim burada sensör oldugunu ve filre değişimine başlamadan önce bunu devre dışı bırakmak gerekiyormuş benim usta devre dışı bırakmadan direkt olarak değiştirdiğinden sensör bunu arıza olarak iletiyor aracı bilgisayara bağlatıp ordan sensör uyarısını sıfırladık birkaç sn. aldı. sende bu sensörleri kontrol ettir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Sevgili halil benim sorun halloldu. Şöyle yakın zamanda hava filtresini değiştirmiştim burada sensör oldugunu ve filre değişimine başlamadan önce bunu devre dışı bırakmak gerekiyormuş benim usta devre dışı bırakmadan direkt olarak değiştirdiğinden sensör bunu arıza olarak iletiyor aracı bilgisayara bağlatıp ordan sensör uyarısını sıfırladık birkaç sn. aldı. sende bu sensörleri kontrol ettir.

işte abicim en büyük sıkıntımız ustalar bu araçlara direk normal araçlar gibi davranıyor ama öyle degil işte bizim araçlar adeta herkese kendisini elletmemek üzere proglamlanmış :) sorunu hallettiğine sevindim dediğin yöntemi bende deneyeyim bilgi amaçlı yazarım tşkederim.  bu arada aracın lpg li fehmi abi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orada sadece ilgili parça olarak maf var, fişi çekilir hava filtresi değişirken, o sırada marşa basılırsa hata algılar, ancak geri takılıp marşa basınca lambanın sönmesi gerekri? bakımda devre dışı bırakılacak bir parça veya böyle bir dvre dışı sistemi de yok?

lifte kaldırırken arkadaki havalı amortisör düğmesi hariç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

orada sadece ilgili parça olarak maf var, fişi çekilir hava filtresi değişirken, o sırada marşa basılırsa hata algılar, ancak geri takılıp marşa basınca lambanın sönmesi gerekri? bakımda devre dışı bırakılacak bir parça veya böyle bir dvre dışı sistemi de yok?

lifte kaldırırken arkadaki havalı amortisör düğmesi hariç

çağlar abimiz en iyi usta benim diyene taş çıkarır saygılar abi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

serviste tüm amerikanları üstümüze yıkınca el mecbur okuyup öğrenmek gerekiyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fehmi Fındık

Sn moderatörüm size yürekten katılıyorum. bende sürekli okuma araştırma çabası içindeyim yoksa sıkıntı anında araç bize biz araca bakmak zorunda kalıyor ve insafsızların elinde oyuncak oluyoruz. iyiki de fordclub...'e rasladım gerçekten mükemmel bir oluşum emeği geçen tüm dostları kutluyorum. Burdan Halil kardeşime selam ediyorum. aracım henüz lpg li değil ama düşünüyorum. Bizim forumlarda bu konuda önemli bilgiler edindim. Ama henüz yaptırmadım çevremde referans olabilecek bir yer bakıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

serviste tüm amerikanları üstümüze yıkınca el mecbur okuyup öğrenmek gerekiyor :D

bence çok aracı az bilmektense tek amerikanları çok iyi bilmek daha iyi olmuş abi. Gerçi bu bizim araçları bilene diğer arabalar oyuncak gelir oda ayrı mevzu :) çağlar abi sırf senin için  istanbula taşınasım var :) fehmi abi sen çağlar abiyle direk irtibata geç aracı bi görsün bence tabi abimiz için uygunsa.

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Sn moderatörüm size yürekten katılıyorum. bende sürekli okuma araştırma çabası içindeyim yoksa sıkıntı anında araç bize biz araca bakmak zorunda kalıyor ve insafsızların elinde oyuncak oluyoruz. iyiki de fordclub...'e rasladım gerçekten mükemmel bir oluşum emeği geçen tüm dostları kutluyorum. Burdan Halil kardeşime selam ediyorum. aracım henüz lpg li değil ama düşünüyorum. Bizim forumlarda bu konuda önemli bilgiler edindim. Ama henüz yaptırmadım çevremde referans olabilecek bir yer bakıyorum

Gerçekten fordclub'e katıldığımdan bu yana gördümkü öldü sandığımız o insanlık ölmemiş. buradaki insanların hiç bir çıkarı olmadan birbirlerine son derece öz veri ve sabırla yardımcı olduklarını gördükçe inanın insan bende birşeyler bilsemde bilgilerimi ihtiyacı olanlarla paylaşıp ona yardımcı olabilsem çabasına giriyor. ve bu bence çok güzel bir duygu. yardımcı olan olamayan  helede bu oluşumu fikir edip kuran herkese çok teşekkürlerimi iletiyorum. ve beni yorsada iyiki bu aracı almışım vesilesiyle çok kıymetli insanlarla tanıştım. bende selamlarımı iletiyorum fehmi abi saygılar.

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

lpg konusuna gelince bende taktırmadım daha kıyamıyorum bir yerine bi zarar verirlermi çekişi düşermi aracı bozarlarmı diye istanbuldaki brc yetkili bayiyi aradım sizin araçlarda çubuk enjeksiyon var olmaz randıman alamazsınız dedi. antepde atiker baglarız dedi. ankarada prins takıyoruz sorunsuz çalışır 4000tl denildi tabi her kafadan ayrı birşey çıkınca insan tereddütte kalıyor. biniyorum benzinde ama passatla 100liralık mazotla 350km geziyorum bebegime 100lira alıyorum 100 km belkiiiii gidiyo :( farkı gözle gördükçe lpg ihtiyacım artıyor. bende bilmiyorum ne yapsam taktırsammı taktırmasammı ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Eger kaldigin sehirde Etanol satan birileri varsa ve de fiyati LPG litre fiyatindan ucuzsa Etanol(e85)  kullan derim :yes: ama LPG taktiracak olursan da Prins iyi bir secim olacaktir ; takan kisi ve yerde önemli tabii..aranizdaki askin ebedii olmasi adina atman gereken bi adim bu kardes ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Eger kaldigin sehirde Etanol satan birileri varsa ve de fiyati LPG litre fiyatindan ucuzsa Etanol(e85)  kullan derim :yes: ama LPG taktiracak olursan da Prins iyi bir secim olacaktir ; takan kisi ve yerde önemli tabii..aranizdaki askin ebedii olmasi adina atman gereken bi adim bu kardes ;)

:D o adımı en kısa zamanda atmalıyım o zmn çünkü harbiden çok seviyorum bebişimi  :biggrin:  :give_heart2:

Yorum bağlantısı
Fehmi Fındık

Mustafa kardeş etanol dan bahsetmişsin bu konuya bayağı yabancı sayılırım biraz açar ve nerelerde bulabileceğim konusunda yardımcı olabilirsen memmun olurum. ör. İstanbulda da temin edilebilirmi net ten baktım pek birşey çıkaramadım. Slm....

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Fehmi kardeş..Etanol ; diğer adıyla e85 dünyanın birçok ülkesinde ve de özelliklede USA ve Güney -Latin Amerika ülkelerinde çok kullanılan ...mısır buğday ve şeker pancarı - kamışı gibi ürünlerden elde edilerek , araçlarda klasik benzine alternatif olabilecek bi yakıt türüdür...Almanya da litresi 1€ kadar ve hiç bir modifikasyona gerek kalmadan kullanılabilir..kışın belki sorun yapsada bikaç kontak denemesi sonunda çalıştığını görürsünüz...ebay.com da e85 fuel kits verin ve sonuçları bi araştırın derim...tabii sorun e 85 i bulmakta :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...