İçeriğe Yönlendir

Kendi Çekimleriniz

Onur Demir

Recommended Posts

Onur Demir

Önceki Makinemi aldığımda açtığım bir konu gibi çeşitli açılan konular vardı, Sonra Fotoğrafçılık hakkındaki merak ettikleriniz konusunda da paylaşımlarımız oluyor.

D-SLR makine sahipleri arttı, bunun yanında Telefon ve compact makinelerlede güzel kareler çıkaran üyelerimiz var. Sadece kendimizin çektiği fotoğrafları bu Başlık altında paylaşmamız arşiv açısından güzel olur diye düşünüyorum.

Dip not: Hakan Tarım gibi Başkasının çektiği bir karenin altına düzenleme yaptım diye imzayı yapıştırıp buraya atmayın lütfen :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Konuyu açtık madem, İlk karelerde Benden olsun :)

9512855210_ee4d0be863_c.jpg
Muhtar by OnurD., on Flickr

:nazar:

9516937749_6e1e3af04b_c.jpg
IMG_7642 by OnurD., on Flickr

9519713724_870f7995d6_c.jpg
IMG_7691 by OnurD., on Flickr

9516913447_85fca26955_c.jpg
IMG_7790 by OnurD., on Flickr

Düzenleme yapmayı öğren sonra gel karşıma, sarımtırak adam. 

Haklılık payın var, Nedenini bugün çözdüm. WB ayarını hep manuel yapıyordum yeni makinede Türkçe Menü olduğundan bulamamıştım kısa yolu ve her seferinde çekilen ortamdaki ışık farklıklarından eksiklikler çıkıyordu. Az önce buldum o ayarı :) ve Korkun artık Benden aPentixçiler sizi.

Bu arada Benimkine sarımtrak falan deme, öncekiler eyvallah giriş seviyesi Pentamiror Vizör falan. Ama Bununla Pentax aynı vizörü kullanıyor. Bendeki neyse Sendekide o. :D

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Sendeki Pentax kullanıyor, Dikkatini çekerim Onur :) vizörünüz bilem yok daha 

Birşeyi bulup patentini almak demek en iyisi oldum demek değildir ;) Ona bakarsan Nokia'nın eski ve şimdiki haline bakarsan Pentax'ı görürsün :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

bi vizör yapın sonra gel :p

Konuyu dağıtmayalım, Paylaşım yapalım :) Sen değil mintaxın konuşsun :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hakan bu fotoğraflara bahane bulamadın vizöre saldırıyorsun ; yaslan arkanada gerçek fotoğraf izle biraz :p

Herzaman göremezsin böylelerini :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben olsam fotoğraftaki bebeyi hayatta çekmezdim, Allah korusun nazar falan olur. 41x :nazar: maaşallah bebeye :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hakan bu fotoğraflara bahane bulamadın vizöre saldırıyorsun ; yaslan arkanada gerçek fotoğraf izle biraz :p

Herzaman göremezsin böylelerini :)

full boyutta bakınca belli oluyor canikonların değeri merak etme Ersencim :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Len şu fotoğraf çekme işini bir türlü beceremiyorum..Böyle fotoğrafları görünce de imreniyorum. Mantığını bir türlü anlamadım gitti.Benim .ok attığım makineyle başkaları süper şeyler çekiyor. Yetenek abi bu başka bir şey değil.

Yorum bağlantısı

Ayhan yüklediğim resmi elde edebilmek için ve yinede kötü olmasına ragmen en az 40 resim falan çekmişimdir.Kolay olmuyor.Önceden cep fotosu deyip sıyrışıyorsun ama makina var ise kaçacak yer yok. :p  :D 

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

Georgia/Batum Cep telefonu ile çekildi.

Gönderilen Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yakışıklı feci gözler feci Maşallah. Ama Canocan ı ıhh :) İso 200 de daha keskin olmalıydı bu çekimin :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Lens kötü Canon napsın Hakan reyiz :p

Onur'un fotoğraflarında sadece malzeme (ahmet) güzel maşallah nazarlardan saklasın rabbim :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Yeldan

IMG_8814 by OnurD., on Flickr

Onur, dost acı söyleyecek hazırlıklı ol :p

- Gözlerinde bozukluk yoksa bu renklerin hali ne??

- Görmemişin erkek çocuğu olmuş misali diyaframı niye kısık kullanıyorsun. F8 ideal :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Nan arabanin rengi oyle ben napayim. F4 kullandim. Bilerek boyle yaptim 2.8 olanda var sadece tampon net :)
Lensi ve makineyi tast ediyorum haci :)

via Note2

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...