İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.6 105Ps Titanium X Paket Vs. Seat Leon 1.2 Tsi Dsg Style

N.Sercan Sevimer

Recommended Posts

N.Sercan Sevimer

Merhaba arkadaşlar. Bugünlerde otomatik sıfır bir araç almayı düşünüyoruz. Eleye eleye bu ik araç arasında kaldık. yaklaşık 22000 gibi bir peşinatımız var. her ikisinde de kredi kullanmak zorundayız. fiesta alırsak faizsiz kredi kullanabileceğiz. seat'taki kredi koşulları malum. açıkçası her ay çok yüksek kredi ödemek pek içimden gelmiyor. fiesta aslında bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyor. tek düşündüren şehir içi yakıt tüketimi. seat ile aralarında 2.8 lt. fark var.alacağımız aracı 3 yıl kadar kullanmayı düşünüyoruz. sizin görüşleriniz nedir? siz olsanız ne yapardınız? Şimdiden çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ben leon derim, çünkü hem üst sınıfa geçmiş olacaksınız , hemde turbo motorlu daha keyifli araç kullanacaksınız, tüketimde cabası.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Leon. Tabii maliyette önemli, sıkıntıya girmemek sizin bileceğiniz iş tabii...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Seat Doğuş grubundan olduğu için VDF dedikleri bir kredi sistemleri var ve çok cazip koşullarda alabiliyorsunuz, hatta %5 peşinatla bile (diye biliyorum yanlış yönlerdirmeyeyim) Faizleride üç aşağı beş yukarı aynıdır diye düşünüyorum.. Yani Seat alınca daha fazla faiz yükü altına gireceğim der gibi anladımda sizi, o yüzden yazmak istedim..

Bu arada Sıfır Faiz olayı kocaman bir pazarlama hilesidir, faiz olarak ödeyeceğiniz meblağı sizden çeşitli isimler altında peşin tahsil ederler zaten(Dosya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi vs vs), kimse hayrına faizsiz kredi vermez/veremezde.. 

Araçlara gelince, sınıf farkı var... Alt sınıfın tam donanımlısıyla bir üst sınıfın baz modeli arasında kalmışsınız, önceliğinizi kabaca Sınıf mı/Donanım mı diye ayırt ederseniz seçiminiz daha kolay olur bence..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Titanyum fiestayla style leon hemen hemen aynı donanımdadır. 

Ama üst dınıf olmasından dolayı leon daha uygun bence. Ve 1,2 TSİ ile deneme sürüşü yapmıştım. Gerçekten çok güzel kaçıyor...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Donanımada pek takılmayın, çoğu süsleme ve olmasada olur şeyler, Leon daki donanıma bakmadım açıkcası, ESP mutlaka olsun, ayrıca bu araba daha büyük ve geniş, ben olsam bunun için bile tercih edebilirdim, fiesta ufak gelmeye başladı bana, ayrıca Leon, vw dir, yani çoğu şeyi sonradanda eklersiniz, bunuda unutmayın.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
N.Sercan Sevimer

Leonda esp ne yazik ki yok:( onun disinda donanim zaten eksiksiz bence.tek dusunduren ikinci eli ve kredi

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Fiestanın faizsiz kredisini bende kullandım. 530 tl dosya masrafı ve eğer y.kredi kullanmıyorsanız açılacak hesaptan 6 ayda bir 60 tl hesap işletim ücreti var. Yani ikisini toplayınca 1000 tl ye yakın bir masraf oluyor. Ona göre kredi koşullarını hesaplayın derim. Ayrıca tabii ki yeni Leon...

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

Bir önceki aracım 2002 model Seat İbiza'ydı. Satarken bayağı zorlanmıştım. 1 seneye yakın beklemişti. Eniştem 5 dakikada sattı orası ayrı :)

Şu anki aracımıda  (almak istediğiniz aracın aynısı) 19000 TL peşinat ve 703 TL * 36 ay taksitle Ramazandan önce aldım (Yapı Kredi). 

Kasko Axa Oyak da 1200 civarı çıktı, normal sigorta ise 250 civarıydı sanırım. 

Aracın tek sevmediğim yanı bagajına bebek arabamız sığmıyor :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Leonda esp ne yazik ki yok:( onun disinda donanim zaten eksiksiz bence.tek dusunduren ikinci eli ve kredi

Esp var sanırım görmemişiniz. 2 araç arasında çok fark var biraz zorlasada leon alın 5 sene kullanın...
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

leon alın ;) dsg alacaksanız 2+2 yıl garanti yaptırın. hep servise gidin. hem satarken çok kolay olur hemde herhangi bir dsg arızasında başınız ağrımaz. 

Yorum bağlantısı
N.Sercan Sevimer

Bir önceki aracım 2002 model Seat İbiza'ydı. Satarken bayağı zorlanmıştım. 1 seneye yakın beklemişti. Eniştem 5 dakikada sattı orası ayrı :)

Şu anki aracımıda (almak istediğiniz aracın aynısı) 19000 TL peşinat ve 703 TL * 36 ay taksitle Ramazandan önce aldım (Yapı Kredi).

Kasko Axa Oyak da 1200 civarı çıktı, normal sigorta ise 250 civarıydı sanırım.

Aracın tek sevmediğim yanı bagajına bebek arabamız sığmıyor :(

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Ford'daki faizsiz kredi olayı tamamen kandırmaca, aracın peşin satış fiyatı ile faizsiz kredili fiyatı farklı. Dolayısıyla aracın fiyat farkından zaten faizi almış oluyorlar. Ayrıca, B segmenti yerine C segmenti olan Seat Leon, maddi imkanlar elveriyorsa mantıklı bir seçim olur.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Leonda ESP var:)

İkinci elde de yeni kasa sanki tutacakmış gibi duruyor..

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Fiesta'nın 2nci eli de hızlı değil ucuza verirseniz hızlanıyor. TSI+DSG kombinasyonu varken VAG'da Ford nasıl araba satacak? Makyajlı kasayı bilmiyorum ama 2009-12 arasındaki Fiesta'larin fren problemi var. Bende 2011 vardı ses yapıyordu ve güven vermiyordu, düşük hızda ABS devreye girerek mesafeyi uzatıyor. Bununla ilgili forumda konular mevcut bir araştırın ve mümkünse her iki aracı kullanarak karar verin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiesta eskisi gibi değil artık, siz Leon alın rahat edin, hem 1 sınıf üstü aracınız olur hemde geniş ve daha rahat aracınız olur.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Böyle bir karşılaştırmada, sınıf farkını gözönüne almadan, Leon TSI ve DSG üstünlüğüyle ezer geçer.

3 yıllık kullanımda 50000 km yapsanız yakıt tasarrufundan neredeyse aradaki farkı çıkarırsınız.

Seat'da VDF kredi kullanırsınız. Sıfır faiz bir yalandan ibarettir ve piyasadaki en rahat kredi olanağını VDF sağlar. Durumunuz uygun olursa bir telefonla kalan anapara miktarını öğrenir ve EFT ile kapatırsınız.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Ben fiesta/ibiza arasındayken ibizayı seçtim, tsi+dsg olduğu için.

fiesta/leon olunca maddiyat harici cevap belli zaten ;)

Yorum bağlantısı
N.Sercan Sevimer

Arkadaslar hepinize gorusleriniz icin com tesekkur ederim. Etrafimda da sordugum herkes leon dedi. Gorunen de su ki fiesta disinda hangi arabayi alirsak alalim kredi kullanacaksak faiz odeyecegiz kacis yok. Donanim olarak fiestaya gore artisi fazla. Leonda bi de elektrikli park freni olsaymis tadindan yenmezmis. Hayirlisi olur insallah. Leonde karar kildik gibi gorunuyor.

Arkadaslar hepinize gorusleriniz icin com tesekkur ederim. Etrafimda da sordugum herkes leon dedi. Gorunen de su ki fiesta disinda hangi arabayi alirsak alalim kredi kullanacaksak faiz odeyecegiz kacis yok. Donanim olarak fiestaya gore artisi fazla. Leonda bi de elektrikli park freni olsaymis tadindan yenmezmis. Hayirlisi olur insallah. Leonde karar kildik gibi gorunuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...