İçeriğe Yönlendir

Dönüş Yolunda Susurluk Çilesini Bypass Ettik

Misafir

Recommended Posts

Nasıl bir zamandan bahsediyorsunuz? Önceden mi alınıyor? Sadece araçla geçeceğimiz zaman almıyor muyuz? Ben daha önce hiç binmedim bu feribotlara. Gebzeden geçeceğim hangisini tercih etsem iyidir? Pendik mi Eskihisar mı? 

Önceden internetten veya telefonla hatta ido ofislerinden veya anlaşmalı benzinci-dinlenme tesisleri falan alınabiliyor. Sadece araçla geçeceğiniz zaman, sefere birkaç saat kala alabilirsiniz. O da en fahiş fiyattan olur. Gebze'den geçeceksiniz de nereden nereye giderken?

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Önceden internetten veya telefonla hatta ido ofislerinden veya anlaşmalı benzinci-dinlenme tesisleri falan alınabiliyor. Sadece araçla geçeceğiniz zaman, sefere birkaç saat kala alabilirsiniz. O da en fahiş fiyattan olur. Gebze'den geçeceksiniz de nereden nereye giderken?

gebzeden sefer yok ama ...

Yorum bağlantısı

Gebze'den İzmir Foça'ya gideceğim. 

Enteresan, ben vapura binmeden alınıyor ve fiyat sabit sanıyordum   :unsure2:

Yorum bağlantısı

Gebze'den yok. Pendikten gideceksiniz.

Gebze'den İzmir Foça'ya gideceğim. 

Enteresan, ben vapura binmeden alınıyor ve fiyat sabit sanıyordum   :unsure2:

Tamam Pendik'ten gidebilirsiniz. Tabi ben Avrupa yakasında oturuyorum. Pendik hatta Yenikapı oldukça avantaj sağlıyor. Gebze' de oturmak spesifik bir durum sizin için. Körfezi dolaşmayı bile düşünebilirdim. Biletler 1 ay öncesinden satışa çıkıyor. Uçak bileti gibi süre yaklaştıkça  fiyatlar artıyor, bussiness sınıfı daha pahalı, ekonomik ve promosyan gibi sınıflar var. Yani birkaç çeşit olaylar dönüyor feribotta.

Yorum bağlantısı

Gebze'den Topçular'a var bu iş görmez mi? 

Olur tabi ama sizin kararınıza ve yol koşullarına kalmış.

Bir arefe gününün akşamı yola çıkacaksanız Eskihisar (Gebze) Topçular arası yoğunluğu öngörüp, Pendik-Yalova bileti alabilirsiniz. Topçular-Yalova ve Gebze-Pendik arası hemen hemen eşit. Bir zaman ve yakıt gideri kaybınız olmaz. 

Bu yolun dönüşü de muhtemelen, tatil gidişine göre daha tıkalı olacağını öngörüp, Topçular-Eskihisar yerine Yalova-Pendik feribot bileti alıp, geçebilirsiniz. Üstelik Yalova-Topçular arası izdiham olacakken, Pendik'ten Gebze'ye daha rahat varırsınız.

Yani güzergah stratejisi duruma göre değişir. Kendi planlamanızı ve yol analizinizi yapın. Ben yol-güzergah-kullanılacak deniz güzergahı gibi şeyleri değerlendirip en rahat yolu seçiyorum. Çok şükür bu zamana kadar Allah yanıltmadı.

Yorum bağlantısı

Teşekkür ederim, dönüş buraya olmayacağı için dönüşü düşünmüyorum en güzeli herhangi bir sıkışıklığa sebep olacak özel gün yokken Gebze'den Topçular'a  gitmek. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

Arkadaşlar bayramda kısmetse yine Ege de olacağım. Yalova-Pendik feribotlarına biletleri 40 ar liradan alabildim. Gidişlerde genelde trafik olmuyor ama dönüşler beni endişelendiriyor. Bu yüzden 9 günlük tatilin son 2-3 günü İstanbul'da olmayı planlıyorum. İstanbul'u ancak boşken yaşayabiliyoruz.

Yalnız şu Susurluk çilesi halen daha devam ediyor mu? Bugünlerde basit bir yol çalışması gibi gözükse de bayramlarda çileye dönüşüyor. O civardan bugünlerde geçen oldu mu? Yoksa yine Dursunbey-Tavşanlı güzergahını mı kullanmalıyım.

Balıkesir-Susurluk civarından arkadaşların yardımını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...