İçeriğe Yönlendir

Ford Ranger Rfw Lock Nedir

Kazım Korkmaz
Çözüme git Onur Bulut tarafından,

Recommended Posts

Kazım Korkmaz

Merhaba arkadaşlar bugün Ford Rangerimi aldım dehşet bir araç,netten araştırdım ama anlamadım rfw ne ? ne işe yarar nette şöyle bir açıklama var ama ben anlamadım.....

açıklama 

2002/ ve sonrası ranger da ön poryalar otomatik kilitlidir bunu bir vakum sayesinde yapar. vitesi 4x2 konumuna getirdiğinizde torpido da bulunan lock tuşuna basmanız gerikir eğer lamba sönmüyor ise muhtemelen vakum çalışmıyor olabilir. aracın patinaj çektiğini yazmışsınız ama ne konumda neşikilde olduğunu anlayamadım.

Porya nedir ne işe yarar lock ışığı yandında ne oluyor yanmadığın da ne oluyor ?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Onur Bulut

Rfw ışığı yandığında araç 4 çekere geçmiş demektir.O tuşa basınca söndüğünde 2 çekere geçer. Porya Kilidi ön ve arka diferansiyelin sağa ve sola dönüşlerde ürettiği farklı oranların engellenmesini sağlar ve sağ sol tekerlek her zaman eşit döner . :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

Rfw ışığı yandığında araç 4 çekere geçmiş demektir.O tuşa basınca söndüğünde 2 çekere geçer. Porya Kilidi ön ve arka diferansiyelin sağa ve sola dönüşlerde ürettiği farklı oranların engellenmesini sağlar ve sağ sol tekerlek her zaman eşit döner . :)

ışık yanıncamı poryo devrede oluyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...