İçeriğe Yönlendir

Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışları

Adnan Çakır

Recommended Posts

Adnan Çakır

Bugün şirketimizin de destekçisi olduğu bir yarış bilgisi geldi.Meraklısı olup izlemek isteyen olursa diye bildirmek istedim.

24-25 Ağustos tarihleri arasında Kocaeli / İzmit'te Tübitak Alternatif Enerjili Araç Yarışları'nın Formula G Klasmanı yarı final ve final yarışları düzenlenecektir.

İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler tarafından geliştirilen Socrat (Solar Car Racing Team) isimli aracın destekçileri arasında Assan Alüminyum ve Assan Lojistik & Filo kiralama'da yer almaktadır.

İzleyici olarak katılmak isteyenlerin bilgilerine sunarız.

Tarih:24 - 25 Ağustos 2013

Saat:  12:00

Yer: Körfez yarış pisti / Kocaeli

http://socrat.org.tr/

Socrat'ın başarıları:

Tübitak formula G 2012 güneş arabaları yarışı  - Türkiye şampiyonluğu

World solar challenge 2011 (Avusturya )  - Genel klasman 8. lik

Tübitak formula G 2011 güneş arabaları yarışı  - En iyi tasarım ödülü

Tübitak formula G 2011 güneş arabaları yarışı  - Türkiye şampiyonluğu

Tübitak formula G 2010 güneş arabaları yarışı  - Türkiye şampiyonluğu

Tübitak formula G 2009 güneş arabaları yarışı  -  Türkiye şampiyonluğu          

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yarın Derince'ye kadar gelecem. Gelmişken uğrayayım ;) Numaranı merakla bekliyorum abi pm ye :p Yer nerede tam olarak?

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Gençlerimizi ve mühendislerimizi çalışmalarından dolayı kutluyorum.

Fakat dünya üzerinde şöyle bir gerçek var ki, petrol ihraç eden ülkeler bunların gelişmelerine izin vermeyecek ve maalesef hobiden öte gidemeyecektir.

Zaten öyle olmasa suyla bile çalışan motorlar olurdu şimdiye kadar.

http://teknoloji.milliyet.com.tr/japonlar-sonunda-suyla-calisan-otomobil-uretti/bilim/haberdetay/18.06.2008/886642/default.htm

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yarın Derince'ye kadar gelecem. Gelmişken uğrayayım ;) Numaranı merakla bekliyorum abi pm ye :p Yer nerede tam olarak?

Mert adres olarak ( Güney mah.Fener gölü mevkii Tütünçiftlik Körfez İzmit ) olarak geçiyor.Fakat yanlış anlaşılmasın benim yarışla falan alakam yok ;)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert adres olarak ( Güney mah.Fener gölü mevkii Tütünçiftlik Körfez İzmit ) olarak geçiyor.Fakat yanlış anlaşılmasın benim yarışla falan alakam yok ;)

Ben, sen katılıyorsun sandım :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...