İçeriğe Yönlendir

2006 Fusion 1.4 Tdci Mazot Filtresi Sorunu

Aykan Atılgan

Recommended Posts

Aykan Atılgan

Arkadaşlar arabayı 2 ay önce aldım. 4000 km yaptım hiç sorun çıkarmadı ama hafiften bayılmaya başlamıştı. gittim sanayide mazot filtresini değiştirttim ustaya. bütün gün gezdim. akşamüstü bir yere çıkmam gerekti. arabaya bindim ama araba çalışmadı. sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

demek sorun başka yerde? mazotu pompalayıp deneyin kaputu açın, şişkin siyah vakvak denen parçayı sıkın bırakın içi dolsun marşa basıp denyin?

Yorum bağlantısı

filtreye giriş çıkış hortumlarında gevşeklik olmasın hava alırsa marş yapar çalışmaz iyi takılmamışsa çekiştirince çıkar

piyasada çok uyduruk filtreler var gövde birleşim yerinden mazot kaçırıp hava alanı na rastlamış aynı sorunu bende yaşamıştım

Yorum bağlantısı
Aykan Atılgan

Reşat bey filtreyi değiştirirken usta hava yaptı, biraz çalışsın o havayı atar demişti. ondan sonra ben bayağı dolaştım arabayla. ama sanırım yine hava ile ilgili bir şey. bir kez çalıştırdıktan sonra ford servisine gitmeyi düşünüyorum ama yolda bırakmaz umarım.

Yorum bağlantısı

çağlar bey'in dediği gibi filtre kutusu solundaki vak vak ı 8/10 kez sıkıp bırakarak aracı çalıştırabilmeniz lazım

filtre üstü hortumları biraz kurcalayın mazot kokusu varsa biryerlerden kaçırıp hava alıyordur

filtre kutusu altındaki vak vak a giden hortum aşınıp delinmeye müsait bir yerde filtre üstünden söküm esnasında delinip hava alabilir

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Filtre değişimi sonrası bu gibi sorunların olması şans değil. Filtre değiştirilirken mazot hortumları çıkarılıyor. takılıyor veya çekiştiriliyor haliyle bir çatlak veya ufacık bir delik varsa bu çekiştirme sonucunda büyüyor. Haliyle oradan sisteme hava giriyor. Vakvak pompayı 1-2 dk pompalayın daha sonra marşa basın. Çalıştıktan sonra sizi yolda bırakmayacaktır. Mazot filtresinde hata bulunmazsa bu hortumlara bakılmalı. İlk olarak hava filtre kabı altındaki 2 hortumdan birine kesinlikle bakın. Fail onlardan birisi olabilir.

Yorum bağlantısı
Aykan Atılgan

teşekkürler arkadaşlar. sorun çözüldü. yan sanayi filtre takmış usta, sorun filtredenmiş. orijinal filtre takınca düzeldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...