İçeriğe Yönlendir

Rampa Aşağı 2. Vites Den Boşa Düşüyor

Alper Demir

Recommended Posts

Alper Demir

2 gün önce dik sayılabilecek bir rampadan aşağı inerken 2. viteste motor freni ve normal frenle ineyim dedim. Motor freni kısmında vites boşa düştü. Daha sonra yine taktım yine boşa düştü. Düz giderken hiç bir problem yok. Hatta bugün bir defa hafif bir rampada yine denedim yine birşey olmadı. Herhangi bir işlem yaptırmam lazım mı? Neden olabilir? Başka testler yapmam lazım mı?. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

genelde tam tersi olur da, ehil bir ustada vites geçişlerine baktırın, dişli arızası ise, içerden yemişse, kopan metal parçalar masrafı büyütür , ihtimaldir budur diyemem ama

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Demir

Teşekkürler, kontrol amaçlı dediğinizi yapayım.

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

geçmiş olsun benim doğanda yapmıştı ama düz yolda giderken atıyordu sonra bir sürü masraf bence geçiktirmeyin.

inşallah önemsizdir.

bilgilendirirseniz seviniriz.

saygılar

Yorum bağlantısı
Alper Demir

geçmiş olsun benim doğanda yapmıştı ama düz yolda giderken atıyordu sonra bir sürü masraf bence geçiktirmeyin.

inşallah önemsizdir.

bilgilendirirseniz seviniriz.

saygılar

Aslında o günden sonra hiç yapmadı. Bugün de denedim yinebir şey yok. Düz giderken yapsa zaten ilk işim servise gitmek olur ama bu aralar işler yoğun, biraz zaman geçtikten sonra götürebilcem.

Daha önce yazmayı unutmuşum ekliyim; bu vites atma olayından  sonra Bursa'dan Ankara'ya geldim bir sıkıntı çıkmadı. En son bir arkadaş(2011 volvo s40 sahibi) "ilk aldığım sene bende de olmuştu, vites iyi geçmemiştir" diyince, işin açıkcası biraz da rahatlık çöktü. Yolum düştüğünde kontrol amaçlı vites geçişlerini bir ustaya göstercem. Sonucu buradan yazarım.

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Aslında o günden sonra hiç yapmadı. Bugün de denedim yinebir şey yok. Düz giderken yapsa zaten ilk işim servise gitmek olur ama bu aralar işler yoğun, biraz zaman geçtikten sonra götürebilcem.

Daha önce yazmayı unutmuşum ekliyim; bu vites atma olayından  sonra Bursa'dan Ankara'ya geldim bir sıkıntı çıkmadı. En son bir arkadaş(2011 volvo s40 sahibi) "ilk aldığım sene bende de olmuştu, vites iyi geçmemiştir" diyince, işin açıkcası biraz da rahatlık çöktü. Yolum düştüğünde kontrol amaçlı vites geçişlerini bir ustaya göstercem. Sonucu buradan yazarım.

bencede gösterin n'olur n'olmaz tedbirli olalım. :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Zaten problem ayağı gazdan çekince olur, düz yolda motoru devirlendirip birden gazı bırakırsanız yine vitesten çıkacaktır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Demir

Zaten problem ayağı gazdan çekince olur, düz yolda motoru devirlendirip birden gazı bırakırsanız yine vitesten çıkacaktır..

İlk işim bunu yarın denemek olacak. :good1:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Zaten problem ayağı gazdan çekince olur, düz yolda motoru devirlendirip birden gazı bırakırsanız yine vitesten çıkacaktır...

+1

birinci (bazen  üçüncü) viteste biraz gaz verip ayağınızı gazdan çekin,hani aracı öne zıplatır gibi,oluyorsa sorun var demektir.

yıllar önce şahinde aynı şey olduğunda şanzıman indirilmişti,içindeki (ne vidası bilmiyorum)vidalar gevşemişti.biraz daha gevşese şanzımanın içi paramparça olacak şekilde.

vidalar sıkıldı,sorun bitmişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Demir

Bahsedilen yol testleri yapıldı. Ankara Yiğit oto da Yahya usta tarafından sürüş testi yapıldı. Bir problem çıkmadı. Sanırım vitesi düzgün geçirememişim. Başka bir şey varsa ileride kokusu çıkar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...