İçeriğe Yönlendir

Giulietta - Boya Problemi

Arda Akbay

Recommended Posts

Ayhan Onaran

ben de İtalya'ya bir güzel mail döşemiştim ama bu başlığa gelecek cevapları bekledim, herkes boyat diye yorum yapınca göndermedim kaldı öyle :) Daha önce benzer sebepler ile araba iade edenlerin haberlerini de okumuştum iyice kafa karıştı şimdi. Peki servis sadece lokal boya yapıcaz komple boyamıcaz derse ?

Siz isteseniz bile bu parçayı lokal boyamazlar :D 

Yorum bağlantısı

ben de İtalya'ya bir güzel mail döşemiştim ama bu başlığa gelecek cevapları bekledim, herkes boyat diye yorum yapınca göndermedim kaldı öyle :) Daha önce benzer sebepler ile araba iade edenlerin haberlerini de okumuştum iyice kafa karıştı şimdi. Peki servis sadece lokal boya yapıcaz komple boyamıcaz derse ?

Lokal olmaz , bu tampona astar atılmadan boyanmış,komple kazınacak,astarlanıp yeniden boyanması lazım

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

servisteki arkadaşla konuştum o da komple boyanacağını söyledi, o zaman boyanacak anlaşılan :)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bence siz yine de mail gönderim, bilgileri olsun en azından. Tampon da boyansın... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön tamponun yenisini verince, boyasız siyah halde mi gezeceksiniz? ben mi yanlış anladım yenisi derken? arabanın yenisini mi istediniz?

vesile ile dümdüz bıçak gibi bir kesit var fotoda görünen, bu bölümde başkasını sürtmesi sonucu hasar olması da muhtemel?

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

ön tamponun yenisini verince, boyasız siyah halde mi gezeceksiniz? ben mi yanlış anladım yenisi derken? arabanın yenisini mi istediniz?

vesile ile dümdüz bıçak gibi bir kesit var fotoda görünen, bu bölümde başkasını sürtmesi sonucu hasar olması da muhtemel?

Boyasız niye gezeyim yeni boyalı sıfır tampon istedim :) arabada çarpma sürtme yok zaten sonradan başka bir bölgede ufak bir açılma daha meydana geldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tampon boyasız gelir sonradan boyanır, yani sizdekinin tekrar boyanması ile arada fark yok? ondan anlayamadım?

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Arkadaşım değişim dediğin şeyde de servise fabrikadan siyah tampon gelecek onu arabanın rengine boyayacaklar. Ayrıca yeni gelen tampon kargoyla geleceğinden ezilip bukuLecek sıcaktan esneyecek taktiklarinda bombe yapacak vs.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Arda Akbay

Aynı problem şimdi de arka tarafta oldu bakalım hayırlısı

6RkkjW.png

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Onu da boyatın, tampon hasarı sayılmaz zaten, geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı

Ilk gelen yeni cliolara da bu sorun vardı. Boya hataları muhtemel maalesef. Aracın çıktığı seriye bagli. Garanti bitmediyse hemen götürün komple zimparalayip onu da boyasinlar. Fotoğraflarini da çekin ve servisten yazı isteyin işlemler ile ilgili. Satarken sorun olmasın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ilk gelen yeni cliolara da bu sorun vardı. Boya hataları muhtemel maalesef. Aracın çıktığı seriye bagli. Garanti bitmediyse hemen götürün komple zimparalayip onu da boyasinlar. Fotoğraflarini da çekin ve servisten yazı isteyin işlemler ile ilgili. Satarken sorun olmasın

Gerek yok, satarken tampona zaten bakılmaz. :)

Yorum bağlantısı

Gerek yok, satarken tampona zaten bakılmaz. :)

Manyak çok abi bakarlar :D ben bel altı çizik boyasina hiç bakmam mesela hele Istanbul içerisinde alıyorsam :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arda Akbay

Bu sefer boya dökülme problemini servis de kabul etmedi, dış etkenlerden olduğunu üretim kaynaklı bir hata olmadığını söylediler. Dış etkenin ne olduğunu sorduğumda doğru dürüst cevap bile veremediler. Aracı aldığımdan beri 2 kere boya problemi, 2 kere çakmaklık sigortasının yanması, 1 kere direksiyon tuşlarının bozulması, 3-4 kere de torpido ve kapılardan gelen sesler sebebi ile servise gittim. Bu aracı almayın da aldırmayın da arkadaş benim gibi başınızı yakmayın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

O belgelerle beraber tüketici mahkemesine verin, mahkeme sonunda aracı iade eder paranızı geri alırsınız.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

çözülmeyecek problem değil bunlar, audi alıp ne sorunlar yaşayanlar var.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

Boya koruma maddelerinden böyle oluyor.

Sene 2008, biloya ziebartta boya koruma yaptırıyorum. Tamponlara yapmadılar. O kadar para verince eksik hizmet alıyorum gibi hissettim, tamponları neden yapmadınız diye sordum. O zaman basınçlı suyla yıkanırken boya atma sorunu yaşanıyor, bu nedenle plastik aksama yapmıyoruz dediler.

Sene 2014, demek ki hala plastik aksama boya koruma maddeleriyle girişenler var...

Hımmm işte bu enteresan, çünkü ben aracı ilk teslim alacağım sırada servisten arayıp boya koruma yapılması konusunda çok ısrar etmişlerdi. Başta bu tip uygulamalara çok güvenmediğim için istemediğimi söyledim ancak servisteki eleman o kadar çok ısrar etti ki ben de uygun bir fiyata serviste bu işlemi yaptırmıştım :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Boya korumayı hemde abartarak tamponlara uygularım, banamısın demedi henüz :) koruma derken wax ı kastediyorum tabii. Bence uygulamama sebebleri tampona basınç uygulayan ve ısınmasına sebeb olan polisaj makinası, makinayla tampona girişmek yanlış sanırım, korumayı yapanda elle yapmak zor geldiğinden yıkamayla boya çıkar falan demiştir ki alakası yok bence.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

koruma derken , gerçek koruma malzemeleri genelde marketlede satılmayan özel ve oldukça pahalı ürünlerdir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hımmm işte bu enteresan, çünkü ben aracı ilk teslim alacağım sırada servisten arayıp boya koruma yapılması konusunda çok ısrar etmişlerdi. Başta bu tip uygulamalara çok güvenmediğim için istemediğimi söyledim ancak servisteki eleman o kadar çok ısrar etti ki ben de uygun bir fiyata serviste bu işlemi yaptırmıştım :s

Belki de sıkıntı bundan kaynaklı.. Sizinle birlikte başka araçlarda buna benzer sıkıntılar var mı acaba hiç denk geldiniz mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

koruma derken , gerçek koruma malzemeleri genelde marketlede satılmayan özel ve oldukça pahalı ürünlerdir

Biliyorum canım, zaten ben wax diye belirtmiştim, bu arada gerçek koruma ürünüde olsa ilk defa sizden duydum bunu, yabancı forumlarda yada firmaların açıklamalarında tampona olmaz diye bir uyarı yada boya atar diye birşey duymadım, inandırıcı gelmedi açıkcası, mantıken düşünelim, ne olabilir? boyaya işleyerek yapısınını bozar, sebeble boya elastikliğini iyice kaybeder ve tampon gibi esnek yüzeylerde tabancayla yıkamada esneme fazla olduğundanmı atar gibi birşey aklıma geldi, boya kimyasına etki edemediğine göre yüzeyinde sert bir tabaka oluşturdu diyelim, hadi oda esnemedi, boya atmasına sebeb olurmu? Ben hiç duymadım açıkcası, bana pek inandırıcı gelmedi, acaba bu konuda test belge yad inceleme rapor vs. varmı, sen hiç duydunmu acaba? Biliyorsun rapor test belge yoksa o iş olmaz  :rolleyes:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Akbay

Alfa Can dır  ;)

Hayır hayır hayır :)

Belki de sıkıntı bundan kaynaklı.. Sizinle birlikte başka araçlarda buna benzer sıkıntılar var mı acaba hiç denk geldiniz mi ?

Ön tampondaki boya kalkınca servisteki usta daha önce farklı markalarda böyle problem yaşadığını söyledi ancak giuliettada yaşadı mı yaşamadı mı bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...