İçeriğe Yönlendir

Sony Xperia Z1

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z1, Berlin'deki IFA etkinliğinde resmi olarak ortaya çıktı. Aylar önce Honami ismiyle sızmaya başlayan Xperia Z1'i son sızıntılarda daha yakından görme fırsatı bulmuştuk.

Aynı Xperia Z gibi su geçirmezlik özelliğine sahip olan Xperia Z1, BIONZ resim işlemcisine, 1/2.3 inç kamera sensörüne ve Sony'nin G lensine sahip. 20.7MP'lik bu yetenekli lens, Sony'nin iddiasına göre resim kalitesinde "sıfır kayıpla" 3x yakınlaşmaya izin veriyor.

Xperia Z ile aynı boyutta, yani 5 inç'lik ekrana sahip olan Xperia Z1'in ekran çözünürlüğü 1080p. Ancak telefon, Xperia Z ultra'nın Triluminos panelini kullanıyor. Bu arada cebin cam bölümlerinin önemli bir kısmının alüminyum ile yer değiştirdiğini söyleyelim. Sony'ye göre cep, Qualcomm'un Snapdragon 800 işlemcisiyle geliyor ve 2GB RAM'e sahip. Dört çekirdekli işlemcinin saat hızı ise 2.2GHz. 16GB'lık depolama alanına sahip telefonu microSD yoluyla genişletimeniz mümkün. Cihazın pil kapasitesi 3.000mAh.

2013090418131038672.jpg

http://www.chip.com.tr/haber/sony-xperia-z1-resmi-olarak-tanitildi_42466.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Çok daha donanımlıymış. Camın aluminyum ile yer değiştirmesi iyi olmuş. Nomal z de ön dragontrail arka ise gorilla glass dı. Normal z alırsam önlü arkalı film takarım herhalde :). Yeni kamera çok iyiymiş 20 mp çok ideal. Pilin 3000mah olmasının cazibesini yaşayamadık çünkü 4çekirdek 2.2 işlemci ile benim laptopumdan fazla işlem yeteneğine sahip ve istediği kadar nano olsun; 5'inç ekran ile birleşince çok pil tüketeceği kesin. Z deki stamina modu bunda da vardır kesin. Sony herzamanki gibi 'usta'...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şu megapiksele amma taktınız yahu, önemli olan sensör ve lens, 1.2 mp basit bir digital makine bile canına okur bunun, adı üstünde akıllı telefon, akıllı foto makinası değil :)

Bu arada donanım iyi, yeni gelenlerde aynıya neyse, bunda beğenmediğim yer ekranın etrafındaki aşırı boşluklar, birde inşallah Z deki gibi çıkmaz, zony durumu düzeltir inşallah.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Şu megapiksele amma taktınız yahu, önemli olan sensör ve lens, 1.2 mp basit bir digital makine bile canına okur bunun, adı üstünde akıllı telefon, akıllı foto makinası değil :)

Bu arada donanım iyi, yeni gelenlerde aynıya neyse, bunda beğenmediğim yer ekranın etrafındaki aşırı boşluklar, birde inşallah Z deki gibi çıkmaz, zony durumu düzeltir inşallah.

Ekranın etrafı çokta aşırı boş değil be abi :) mp konusunda haklısın benim emektar sony p990i 2mp kamerası ile günümüzün birçok telefonunu alt eder. İnşallah Z deki gibi çıkmaz derken neyi kast ettin abi ? Açıkçası yurtdışından Z getirtmeyi düşünüyordum
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bu da benim hayalim oldu yıllarca, ama ulaşmak nasip olmadı. İlk xperia, xperia x1

Sony_Ericsson_XPERIA_X1_01.jpg

Sony_Ericsson_XPERIA_X1_02.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ekranın etrafı çokta aşırı boş değil be abi :) mp konusunda haklısın benim emektar sony p990i 2mp kamerası ile günümüzün birçok telefonunu alt eder. İnşallah Z deki gibi çıkmaz derken neyi kast ettin abi ? Açıkçası yurtdışından Z getirtmeyi düşünüyordum

Kamera-ekran-stabillik biraz geride, zamanla su geçirmezliği kapak deformasyonu yüzünden sıkıntılı, hatayı farkedip Z1 de değişikliğe gitmiz Zony, bence Z almadan biraz bekle, Z1 bile alırısın, Sony bu, fiyatı kesin düşecektir.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kamera-ekran-stabillik biraz geride, zamanla su geçirmezliği kapak deformasyonu yüzünden sıkıntılı, hatayı farkedip Z1 de değişikliğe gitmiz Zony, bence Z almadan biraz bekle, Z1 bile alırısın, Sony bu, fiyatı kesin düşecektir.

Bunları bilmiyordum. Kamera ekran ve stabillik aradığım temel özellikler. Kamera göreceli biraz ama ekran ve stabillik konusunda bildiğin duyduğun şeyler neler abi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunları bilmiyordum. Kamera ekran ve stabillik aradığım temel özellikler. Kamera göreceli biraz ama ekran ve stabillik konusunda bildiğin duyduğun şeyler neler abi ?

Kamera ya tamam diyelim ama çok yavaş açılıyor, ekran soluk, siyah renk sıkıntılı, dışarı sesi çok az, işlemci eski, aşırı derece parmak izi kalıyor, güncellemede sorun yaşayacağını sanıyorum, şarj dayanması az, stabilliği aslında fena değil ama One dan sonra bana öyle gelmişte olabilir  :biggrin:

Neyse, aslında toptan bakınca iyi diyebiliriz, sen kaça getireceksin buda önemli, şuan 1850 tl. civarı fiyatı var, bizde bu fiyata One-S4 gibileri varken zaten alınmaz, iyi fiyattan gelecekse alabilirsin, sorunları var ama o kadarda kötü değil elbet.  :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kaç para? konuşmada ses kalitesi nasıl?

Banamı dediniz acep?

Öyle varsayayım, One 1850-1900 arası fiyatta, ses kalitesi süper, mikrofon kalitesi süper, konuşma esnasında ses çok net iletiliyor, videoda mikrofon sesi özelliklede gürültülü ortamda acaip iyi, Nokia mikrofonun katkısı büyük bu konuda :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Şuanki en son çıkan modelleri biryere not edin, 2 yıl sonra bakalım hangi telefonun durumu nasıl.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazı telefonlar var, arıyorum karşımdakinin sesi hamamda gibi geliyor

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kamera ya tamam diyelim ama çok yavaş açılıyor, ekran soluk, siyah renk sıkıntılı, dışarı sesi çok az, işlemci eski, aşırı derece parmak izi kalıyor, güncellemede sorun yaşayacağını sanıyorum, şarj dayanması az, stabilliği aslında fena değil ama One dan sonra bana öyle gelmişte olabilir  :biggrin:

Neyse, aslında toptan bakınca iyi diyebiliriz, sen kaça getireceksin buda önemli, şuan 1850 tl. civarı fiyatı var, bizde bu fiyata One-S4 gibileri varken zaten alınmaz, iyi fiyattan gelecekse alabilirsin, sorunları var ama o kadarda kötü değil elbet.  :)

Ekran bravia diye bas bas bağırıyorlar oysaki.  Ben ordan tahmini yarı fiyatına getirteceğim abi. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bazı telefonlar var, arıyorum karşımdakinin sesi hamamda gibi geliyor

One da yanındaymış gibi gelir, garanti veriyorum  :D

Ekran bravia diye bas bas bağırıyorlar oysaki.  Ben ordan tahmini yarı fiyatına getirteceğim abi. 

Yarı fiyat= aldın gitti :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tamara Lazgiyeva

Sony Xperia Z almaya aklima bir geldi

ama yorumlardan sonra yine kafam karisti :yildizlar:

zamaninda Sony Ericsson cok severdim,zannetim buda yi olmali ((

ama satislara baksan,dunyada 1 numara :unsure2:

Yorum bağlantısı

Z1 basarili bir model ama fotograflardaki aksesuarlar ozellikle lensin fiyati yuksektir. Ekran ve ses kalitesi konusunda onceki modeli Z'den ustun oldugu belirtiliyor. Elestiri noktasi boyutlarina gore ekrani kucuk baska bir ifade ile ekrani ayni olup daha kucuk bir kasa ile kucultulebilirdi. Tasarim nedeni ile gereksiz bosluklar var deniyor. Ancak malzeme kalitesi ve ele oturusu icin soylenenler olumlu.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Z1 i çıkmadan önce uzun zaman çıkacağı günü bekledim. IFA da tanıtılınca çok oldum neden?

1. Ekranın görüntü kalitesi

2. 1080p de 30 fps nin üzerine çıkamayışı

3. video çekimindeki odak problemi

4. Kasa kenarındaki fazlalıklar

Çıktıktan sonra ise maalesef fiyat, ve kameranın bekleneni verememesi

Yorum bağlantısı

Z1 i çıkmadan önce uzun zaman çıkacağı günü bekledim. IFA da tanıtılınca çok oldum neden?

1. Ekranın görüntü kalitesi

2. 1080p de 30 fps nin üzerine çıkamayışı

3. video çekimindeki odak problemi

4. Kasa kenarındaki fazlalıklar

Çıktıktan sonra ise maalesef fiyat, ve kameranın bekleneni verememesi

Özellikle 3. madde :good1: .. Bir Xperia Ion kullanıcısı olarak çok çok kötü bir odaklama.. Z1 ile aynı kamera sistemine sahip. Gündüz, ışığın fazla olduğu havalarda sorunsuz ancak hava kararmaya başladığında yada loş ışık altında berbat ötesi bir görüntü. 2 saat odaklamak için uğraşıyor. Bulanık, puslu. Anı kaçırıyorsunuz bu arada..

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Z1 basarili bir model ama fotograflardaki aksesuarlar ozellikle lensin fiyati yuksektir. Ekran ve ses kalitesi konusunda onceki modeli Z'den ustun oldugu belirtiliyor. Elestiri noktasi boyutlarina gore ekrani kucuk baska bir ifade ile ekrani ayni olup daha kucuk bir kasa ile kucultulebilirdi. Tasarim nedeni ile gereksiz bosluklar var deniyor. Ancak malzeme kalitesi ve ele oturusu icin soylenenler olumlu.

Saygilarimla.

ama fiyat sadece Turkiyede yuksek

mesele Kazakistanda 1000 tl almak olur

aksesuarlari evet cok pahali ama deger gercek

bu fiyata guzel telefon ve guzel fotograf makine sahibi oluyorsunuz,ve telden konusarken, mesele rahat internette  devam edebilirsiniz,

cunku kulaklik tel gibi kullaniyor :good1:

sbh52-gallery-04-620x420-9af4c7dd3c70526

Akıllı Bluetooth® Kulaklık SBH52 Çift fonksiyonlu kablosuz ses aksesuarı

Arama yapmak için elde, hem arama yapmak hem de müzik dinlemek için eller serbest kullanım

xperia-z-ultra-features-design-slim-912x

:good1: :good1: :good1: Metal panellerini cok begendim,cunku Samsungta boya ve boya cabuk kabuklandi,cok cirkin oldu

cok istiyorum almak,bilmiyorum nasil yapsam

burda mi alsam,memleketten mi gelsin

simdilik bir duos burda alip,beklesem mi,fiyat biraz insin burda :unsure2:

bunlari sabaha kadar dusundum

simdilik bir tel alcam,uygun fiyata duos,bunu bugun yine dusunecem :unsure2:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Almak istediğim telefonlar arasında hep ilk sırada ama fiyatı çok yüksek şuan için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...