İçeriğe Yönlendir

Stop Etme

Selçuk Barut

Recommended Posts

Selçuk Barut

herkese iyi forumlar

bu foruma ilk mesajım.benim 1996 clx 1.6 sw benzinli bir aracım var.aracım marş basıp çalışmama sorunu yapıyordu,bir kaç kez akü kutup başı söküp takarak tekrar çalıştırdım fakat daha sonraları hiç çalışmadı.ilginç olan ise kontak kapalıyken otomatik camlar,kalorifer fanı,sinyaller,arka cam ısıtma çalışıyor,gösterge ışıkları yanıyor.bunlar normalde kontak açıkken çalışması gerek.bu haldeyken benzin pompası çalışmıyor ve ateşleme yapmıyor ama marş basıyor.ben sigorta panelinden olabilir diyerek panelin lehimlerini komple elden geçirttim ama düzelmedi ve çalışmadı.aracı incelerken krank pozisyon sensör soketinin kırık olduğuğnu fark ettim ve bağlantılarını tamir ettim.araç çalıştı.ama yolda arada gene stop ediyor çukurlardan falan geçerken ve düzensiz çalışma yapıyor.sensörü ölçtüm 400 ohm değer verdi.sorunlu olabilirmi acaba.birde araç çalışmazken,kontak kapalıyken camların falan çalışması bir arıza mı yoksa arıza ikazı gibi bir şey mi? yeni bir sensör alıp taksam mı acaba?cevaplarınızı bekliyorum,teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

abi benimde aynı şekil krank pozisyon sensörü soketi kırıktı bantlı geziyordum çukurlara filan girince oynuyordu tekletiyordu bazende stop ediyordu çok tehlikeli bir durum arz ediyor yolda suratiniz ne olursa olsun stop ediyor ben yedekparçaford sitesinden soketli bir tane krank pozisyon sensörü aldım ve sorunum çözüldü ayrıyeten oksijen sensörünede bir bakın bazen kabloları eriyip kısa devre yaptırabiliyor siz dediğim siteye girin orda çevrim içi destek var oraya yazın artı bu siteninde adını verirseniz daha çok yardımcı oluyorlar roleleri kontrol ettirin diğer sorunlarınız için ek kablo yapılmıştır büyük ihtimal sizde ondan böyle sıkıntı yaratıyordur

Yorum bağlantısı
Selçuk Barut

abi benimde aynı şekil krank pozisyon sensörü soketi kırıktı bantlı geziyordum çukurlara filan girince oynuyordu tekletiyordu bazende stop ediyordu çok tehlikeli bir durum arz ediyor yolda suratiniz ne olursa olsun stop ediyor ben yedekparçaford sitesinden soketli bir tane krank pozisyon sensörü aldım ve sorunum çözüldü ayrıyeten oksijen sensörünede bir bakın bazen kabloları eriyip kısa devre yaptırabiliyor siz dediğim siteye girin orda çevrim içi destek var oraya yazın artı bu siteninde adını verirseniz daha çok yardımcı oluyorlar roleleri kontrol ettirin diğer sorunlarınız için ek kablo yapılmıştır büyük ihtimal sizde ondan böyle sıkıntı yaratıyordur

hız sensörünün fişini çektim araba düzeldi gibi.ayrıca araç serileşti çok atak oldu.bir süre böyle kullansam sorun olurmu .bir de bu hız sensörü temizlenirmi acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle, kontak kapalı iken saydıklarınızın çalışması, araçta anormal bir tesisat tamiri olduğuna işaret, çok kapsamlı bir kontrol yaptırın, riski de çok büyük saydıklarınızın

Yorum bağlantısı
Serdar Okur
(düzenlendi)

hız sensörünün fişini çektim araba düzeldi gibi.ayrıca araç serileşti çok atak oldu.bir süre böyle kullansam sorun olurmu .bir de bu hız sensörü temizlenirmi acaba

evet serileşir benimde çıkık öyle biniyorum temizlenecek bir sensör değil yakıtı etkilemez başka sorun yaratmaz benim 1 senedir çıkık hiçbir şey olmadı sensörü almak istersen kirazcıoğlu yedek parçacı var fiyatı 380tl sensörün

bu arada çağlar abinin önerilerini dikkate almanızı öneririm kendisi bu alanlarda uzmandır %90 ihtimalle nokta atışı yapar sağolsun valla

tarihinde Serdar Okur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Barut

ilginiz için teşekkürler.bugün aracın hız sensörünü söktüm.kabloların hem soket hem de sensör tarafından soyulmuş ve birbirine temas ettiklerini gördüm.soket tarafındaki kablolarda ise temas nedeniyle erime vardı.kabloları tekrar izole ederek tamirledim ve sensörü yerine monte ettim. aracı denedim gayet güzel çalıştı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...