İçeriğe Yönlendir

Biberon Camından Avize Tasarımı Yapmak..

Misafir

Recommended Posts

Forumumuzdan halil içingir kardeşim beni aradı ve biberon camından bir avize yaptırmak istediğini belirtti.ilk başta olayı garipsedim ama tasarımda sınır olmadığından sonradan kendisine hak verdim.ama bunun nerede ve nasıl yapılabilirliğine dair bir fikrim yok.o yüzden ilk olarak aklıma yine sevgili forumumum geldi ve sizlere danışmak istedim....Halil kardeşimde şuan şantiyede çalıştığından ötürü bu durumu bana rica etti,kendisi buradan vakti olduğunda konuya dahil olacaktır.

Şuan için tek aşamada 1 adet avize yapılacak,yarım ay şeklinde ve adet olarak yaklaşık 100 adet cam biberona ihtiyaç vardır,konu hakkında kardeşime yardımlarınızı bekliyorum....

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Olmaz diye bir şey yok.Eğer biberonu havasız bırakıp içine ampul takacaksa olmaz.Biberonun muhakkak hava alması lazım..

Biberonun çevirmeli kafasının deliği büyük bu kısıma göre ampul duyusu bulunabilir yada standard olanlarda çok güzel yerine oturur diye düşünüyorum.

100 tane biberon 1 avize yapılacaksa çok fazla değil mi?

Yorum bağlantısı

Oktay abi bu birazda eski camii avizelerini anımsatıyor bana,o yüzden büyük birşey olacak sanırım.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok değişik ve ilgi çekecek bir uygulama olacağı kesin merakla bekliyoruz :good1:

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar
(düzenlendi)

creative-diy-repurposing-reusing-upcycli

Aseton ile cam kesimi

İçlerine lamba gelecekse ısınmadan dolayı zarar vermemek için böyle bir kesim yapılmalı bence. Ağızlık kısımlarının içine şeffaf bir dolgu malzemesi konulup, yarım ay kısmına vidalanabilir. Kolay gelsin :)

Değişik fikirler 

tarihinde Bülent Serdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...