İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo 2006 Ankarada Ekspertiz?

Enver Kılıç

Recommended Posts

Enver Kılıç

merhaba arkadaşlar. ford mondeo ghia x ov 2006 almayı düşünüyorum. yetkili servisler ekspertiz yapmıyor biliyorsunuz. ben yinede şansımı denemek için hepsini arayıp hayır cevabı aldım. önerebileceğiniz ankarada özel ford servisi varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

En önemlisi km orjinalliğini kontrol edin. Tramer ve servis.

Sonra Ankara'da iyi bir usta şanzımanı kontrol etsin. Geçişlerinde sıkıntı varmı. Bunu siz bile anlarsınız. Vites  geçişleri sertmi, sarsıntılı. Bir de aracın rolantisini kontrol edin çok oynama varmı. İyi bir usta motordan da anlar artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enver Kılıç
(düzenlendi)

En önemlisi km orjinalliğini kontrol edin. Tramer ve servis.

Sonra Ankara'da iyi bir usta şanzımanı kontrol etsin. Geçişlerinde sıkıntı varmı. Bunu siz bile anlarsınız. Vites  geçişleri sertmi, sarsıntılı. Bir de aracın rolantisini kontrol edin çok oynama varmı. İyi bir usta motordan da anlar artık.

Teşekkürler mehmet bey. usta konusunda biraz sıkıntım var. ilk aracım olacak ve bildiğim ustada yok. nereye kime gösterebileceğim konusunda fikre ihtiyacım var.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Kısaltma kullanmıyoruz.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aslında Ankara'da ghiax mondeo dediğinde Evren İSKENT geliyor aklıma. Çok değerli bir dostumuz. Özelden mesaj atın. Konuyu görünce zaten gelir. Onunla iletişime geçin derim. O size yardımcı olur. Hatta expertize gerek yok. Evren bey sanayide 2-3 tur atsa arabanın gevşeyen vidasına kadar söyler (Aynı ben :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enver Kılıç

Aslında Ankara'da ghiax mondeo dediğinde Evren İSKENT geliyor aklıma. Çok değerli bir dostumuz. Özelden mesaj atın. Konuyu görünce zaten gelir. Onunla iletişime geçin derim. O size yardımcı olur. Hatta expertize gerek yok. Evren bey sanayide 2-3 tur atsa arabanın gevşeyen vidasına kadar söyler (Aynı ben : :))

teşekkürler. evren beye  ulaşmayı deneyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Erciyes işyerleri sitesinde Erkayalar Bosch CompuTest var. Oraya gidin gösterin aracınızı.. Tabi oraya gitmeden önce Km kontrolünü ve 5664'e mesajınızı şasi numarasıyla gönderin. 

Erkayalar:  İstanbul Yolu 8.Km Erciyes İş Yerleri Sitesi 9. Cadde No:14

Yorum bağlantısı

Aslında Ankara'da ghiax mondeo dediğinde Evren İSKENT geliyor aklıma. Çok değerli bir dostumuz. Özelden mesaj atın. Konuyu görünce zaten gelir. Onunla iletişime geçin derim. O size yardımcı olur. Hatta expertize gerek yok. Evren bey sanayide 2-3 tur atsa arabanın gevşeyen vidasına kadar söyler (Aynı ben :) )

Teşekkür ederim Mehmet Bey.

ÖZelden Enver Bey irtibata geçti ama konuyu daha sonra gördüm. Öncelikle aracın şase no2su ile kontrolünü yaptıralım. Gördüğüm kadarı ile plaka değişmiş, geçmişine inmek gerekli. SOnrası kolay işlem. Sanayide kaporta, motor, vites kontrol ettiririz. Yine de compütest daha iyi olur derse Enver Bey, kompütest'te olur. En son Yunus Emre'nin arkadaşı için araç baktım ve bizim ustalarımıza baktırdım aldılar aracı. >Sanırım sorunu yoktur:) Bizim ustalar kontrol ettiler.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ÖZelden Enver Bey irtibata geçti ama konuyu daha sonra gördüm. Öncelikle aracın şase no2su ile kontrolünü yaptıralım. Gördüğüm kadarı ile plaka değişmiş, geçmişine inmek gerekli. SOnrası kolay işlem. Sanayide kaporta, motor, vites kontrol ettiririz. Yine de compütest daha iyi olur derse Enver Bey, kompütest'te olur. En son Yunus Emre'nin arkadaşı için araç baktım ve bizim ustalarımıza baktırdım aldılar aracı. >Sanırım sorunu yoktur:) Bizim ustalar kontrol ettiler.

Saygılarımla.

Evren Bey siz artık bir çok ustadan daha iyi bakacağınıza eminim :)

Yorum bağlantısı

Saygılarımla.

Allah nazardan saklasın, arkadaş hala dua ediyor abi ikimize de :) Araçtan hiç anlamayan bir arkadaştı yaklaşık 6 ay başımın etini yedi, dur dedim az bekle dedim sonra 2 dk içinde senin "Gel al" dediğin aracı bulduk ve gerisini biliyorsun zaten. :) 

Bu vesile ile sana tekrar tekrar teşekkür ederim abi çok yardımın oldu  :flowers:

Yorum bağlantısı

Allah nazardan saklasın, arkadaş hala dua ediyor abi ikimize de :) Araçtan hiç anlamayan bir arkadaştı yaklaşık 6 ay başımın etini yedi, dur dedim az bekle dedim sonra 2 dk içinde senin "Gel al" dediğin aracı bulduk ve gerisini biliyorsun zaten. :) 

Bu vesile ile sana tekrar tekrar teşekkür ederim abi çok yardımın oldu  :flowers:

Ben birşey yapmadım ki Emrecim. Siz zor olanı yapıp temiz aracı bulmuşsunuz ben test ettim sadece:) Ancak Allah'ı var satan arkadaş da çok iyi bir insandı. Hem araca iyi bakmış hem de aracına güvendiği için hiç bize zorluk çıkartmadı bakarken.

Arkadaşın da güle güle kullansın aracı, her zaman temizine gelmek mümkün değil.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Ben birşey yapmadım ki Emrecim. Siz zor olanı yapıp temiz aracı bulmuşsunuz ben test ettim sadece:) Ancak Allah'ı var satan arkadaş da çok iyi bir insandı. Hem araca iyi bakmış hem de aracına güvendiği için hiç bize zorluk çıkartmadı bakarken.

Arkadaşın da güle güle kullansın aracı, her zaman temizine gelmek mümkün değil.

Saygılarımla.

Sen onay vermeseydin belki de boşa gelecekti o kadar yolu abi, hem bir sürü soru işaretini kaldırdın aklımızdan. Bu arada bir Civic sormuştuk sana başka bir öğretmen arkadaşım için hatırlarsan. Şirket üzerine çıkmıştı. Tahmin ettiğin gibi test aracı çıktı ve biz Samsun yolundaydık 2 gün sonra aracı almaya gidecektik Samsun'dan. O sinirle gittik sıfır Civic aldık :) Nasip kısmet. Çok direkten döndürdün bizi daha ne olsun abi :) 

Zaten temize denk gelmek çok zor ve meşakkatli olduğu için satıp satmamakta kararsızım ne zamandır Mondiyi abi :) 

Yorum bağlantısı
Enver Kılıç

arkadaşlar tavsiyeleriniz üzerine erkaya bosch servisini araştırdım ve söylendiği gibi iyi, güvenilir bir yer olduğunu öğrenince aracı dün erkaya ya götürdüm. ilgi alaka çok iyiydi. yapılan işlemleri tek tek izledim. her şey özenli bir şekilde yapıldı ve bana bilgi verildi. hüseyin usta sağolsun her sorumu sıkılmadan cevapladı. test sürüşü de yaptı ve temiz bir araç olduğunu, alabileceğimi söyleyince aracı bugün aldım. yapılan özenli işlemleri görünce bana fazlasıyla güven verdi. ekspertiz için herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...