İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2-Çipli Anahtar Çoğaltma

M. Fethullah Akpınar

Recommended Posts

M. Fethullah Akpınar

Merhaba arkadaşlar.

Belki daha önce çözümünü bulan olmuştur. Ben yine de sevincimi sizinle paylaşmak istedim. Benim gibi anahtarını çoğaltma ihtiyacı hisseden arkadaşlar olabilir. Onlar için de faydası olabilir diye düşünerek bu konuyu paylaşmak istedim.

Arabayı aldığım günden beri haşat olmuş kumandalı anahtarı değiştirme çabası içerisindeydim. Gittiğim 3-4 anahtarcı anahtarı çözemeyerek kopyalamamıştı. İstanbul'da tesadüfen bir alışveriş merkezindeki anahtarcıya bir ümit anahtarımı çoğaltıp çoğaltamayacağını sordum. Baktı ve yapabilirim dedi. Sonuç olarak eski yıpranmış anahtarım yeni model sustalı Ford anahtarına dönüştü. Çok istediğim bir özellik daha ortaya çıktı. Artık anahtarımdan bagajımı da açabiliyorum. Fiyatını merak eden arkadaşlar için de 175 TL'ye mal oldu. Fotoğrafları da aşağıda. Umarım bu konuda sıkıntı yaşayanlar için referans olur.

Eski anahtarım

UfkocoZ.jpg

Yeni anahtarım

yyEJVM1.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M. Fethullah Akpınar

Evet en beğendiğim kısmı da o oldu zaten. Bagaj düğmesine 2 kez basıyorum ve açılıyor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

yarım kontakta immo ışığının belirli süreli yanması ile bazı ayarlar felan yapıyorduk mondeo ya onlarda çalışıyor mu denediniz mi ;)

Yorum bağlantısı
M. Fethullah Akpınar

Ne gibi ayarlar yapıldığını tam olarak bilmiyorum ama kumanda tanıtmak için kullanmıştım o yöntemi. Default ayarları çalışıyor sadece şu anda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

iyi günlerde kullanın aynısını polo için yaptırmıştım 3 yıl önce 180 tl idi indirimli şekilde 50 tl vermiştim

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok güzel olmuş güle güle kullanın, yapmak istediğim bir uygulama.

Yorum bağlantısı
Cumali Serkan DÖNER

çok güzel olmuş güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
M. Fethullah Akpınar

iyi günlerde kullanın aynısını polo için yaptırmıştım 3 yıl önce 180 tl idi indirimli şekilde 50 tl vermiştim

Teşekkür ederim. Şimdi fiyatı o kadar indirdiğinizi söyleyince baya bi kazık yemiş gibi hissettim  :shok:  Gerçi o kadar anahtarcı gezip yaptıramayınca bu fiyata balıklama atlamış oldum  :biggrin:

Güzel olmuş güle güle kullanın.

Çok teşekkürler.

Çok güzel olmuş güle güle kullanın, yapmak istediğim bir uygulama.

Biraz pahalı ama değer diye düşünüyorum. 

Hayırlı olsun güzel olmuş.

Teşekkür ederim. Anahtarı her elime aldığımda arabaya gidesim geliyor :)

Yorum bağlantısı
M. Fethullah Akpınar

Ben de şaşırdım ama çalışıyor. Aracım 97 Mondeo HB GLX

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Temiz
(düzenlendi)

Teşekkür ederim. Şimdi fiyatı o kadar indirdiğinizi söyleyince baya bi kazık yemiş gibi hissettim  :shok:  Gerçi o kadar anahtarcı gezip yaptıramayınca bu fiyata balıklama atlamış oldum  :biggrin:

o zaman servisin 350 tl çektiğini söyliyeyim de kendinizi kazık yemiş gibi hissetmeyin :)

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M. Fethullah Akpınar

Bu rahatlatıcı mesaj içi sağolun :D  :bravo:

Bu arada bu anahtar orjinal görünümlü ancak değil. Nerden anladınız derseniz meraktan anahtarı söküp içine baktın. Devre üzerinde bildiğimiz FORD, FORT şeklinde yazılmış. Ama devre işçiliği hoşuma gitti.

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

Güle güle kullanın.Bu uygulamayı İzmirde yaptıracağımız bir yer varmı acaba yaptırdığınız yer belki bilir birilerini önerebilir.Ben bir kaç anahtarcıya sordum ama çözemediler olayı maalesef.

Yorum bağlantısı
M. Fethullah Akpınar

Ben de bir sürü anahtarcı gezdikten sonra sonuç alabildim. Tekrar o alışveriş merkezine gittiğimde sizin için sorayım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Sutay

Bagaj acma olayi gayet guzelmis aslinda.. Benim kumanda hic calismiyor.. Gerci merkezi kilidim de calismiyor ama onu ilk vakit buldugumda yaptiricam o sirada yepyeni bir kumanda hic fena olmaz.. Tek sorun benim balikesir de olmam sanirim :D

Bagaji acmak icin anahtari kontaktan cikarmak filan olum oluyor..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Sutay

Gecenlerde anahtarin icini actigimda farkettim ki anahtarin on kisminda immo icin ovalimsi boslukta herhangi birsey yok..

Daha once baska araclarin immosunu gormustum kucucuk yumurta gibi cam tup seklindeydi. Acaba bu kumandanin immosu mu yok, yoksa devre bunlarda farkli oldugu icin ben mi yaniliyorum?

(Resim cekmeyi unutmusum o sirada)

Yorum bağlantısı
M. Fethullah Akpınar

Gecenlerde anahtarin icini actigimda farkettim ki anahtarin on kisminda immo icin ovalimsi boslukta herhangi birsey yok..

Daha once baska araclarin immosunu gormustum kucucuk yumurta gibi cam tup seklindeydi. Acaba bu kumandanin immosu mu yok, yoksa devre bunlarda farkli oldugu icin ben mi yaniliyorum?

Anahtarın kutusu içerisinde immo için yer var. Ancak bizim araçlarda immo olmadığı için yeri boş. Kumandanın sadece merkezi kilit devresini kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Anahtarın kutusu içerisinde immo için yer var. Ancak bizim araçlarda immo olmadığı için yeri boş. Kumandanın sadece merkezi kilit devresini kullanıyorum.

İmmo yokmu? Cok sasirdim simdi... Saatin yaninda isigi var kumandada yeri var immo yok :/ tesekkurler bilgilendirme icin.
Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

mondeonun anahtarı içinde cam tüp immo entegresi var eğer sizin anahtarın içi boşsa immo iptali yapılmış olabilir, yada anahtar şekli değişik olabilir , benim 97 mondeonun anahtarı 2 butonlu ve içinde cam çip var hatta çip 100 - 150 tl fiyatı olduğunu söyledi anahtarcı , yani çip pahalı biraz , anahtarı bir anahtarcıya göstermekte fayda var kolay gelsin  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...