İçeriğe Yönlendir

Otomatik Şanzumanda Fiesta Mı Polo Mu?

Sinan Kılıç

Recommended Posts

Sinan Kılıç

Otomatik vites 2. el bayan arabası arıyorum. Polo ile Fiesta arasında kararsız kaldık. Otomatik vites açısından acaba aralarında hissedilir bir fark var mıdır? LPG sonrası belirgin performans düşüşü oluyor mu? 1.25 motor fiesta otomatik vites kullanan var mı?

Saygılarımla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gülle
(düzenlendi)

otomatik konusunda insan iki defa düşünüyor bizde bu tarz bir seçim yaptık zamanında ve civic oldu tercihimiz diğer seçeneklerden daha düşük model olsada ama şu an bir kez daha made in japon ne demek daha iyi anlıyorum :) konuyu saptırmamak istiyorum ve almanların daha güzel bir otomatik yaptığı fikrimi beyan ediyorum :)

tarihinde Mehmet Gülle tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Polo klasik otomatik diye biliyorum, Fiesta'nın cvt den bozma ASM şanzumanından uzak durmak şart. Hacim olarak 1.25 + lpg + ot performans beklentisi olmayacaksa olabilir. Bütçe ne kadar ? 15-20 bin aralığında Focus F1'de olabilir.

Yorum bağlantısı
Sinan Kılıç

Polo klasik otomatik diye biliyorum, Fiesta'nın cvt den bozma ASM şanzumanından uzak durmak şart. Hacim olarak 1.25 + lpg + ot performans beklentisi olmayacaksa olabilir. Bütçe ne kadar ? 15-20 bin aralığında Focus F1'de olabilir.

Hocam 30.000 'e kadar çıkabilirim. Bayan arabası olacak onun için B sınıfı düşünüyorum. Mümkünse LPG'li olmasında fayda var. Şehiriçi işe gitmeye yarasın yeter.

Yorum bağlantısı
Sinan Kılıç

2. el araba alırken hep kafa karıştıran başka bir husus var; bir üst segmentin daha düşük modelli ve donanımlı arabası mı yoksa bir alt segmentin daha modelli ve az donanımlı arabası mı? Hemen hemen aynı fiyat oluyor. 2011 model polo mu yada fiesta mı yoksa 2007 veya 2008 golf mü? 

ASM (Elektronik galiba) olan fiestayı tercih etmeyin, galiba sorun yaşayanlar vardı, forumda da konu/konuları var diye biliyorum. Klasik otomatik şanzıman olanları tercih edin. Ben olsam Polo derdim ama bunda araç yaşı, donanımı, yakıt türü önemli..

2010 model ve üstü mümkünse LPG'li.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Eğer o rakamlara çıkıyorsanız tek seçenek Honda jazz derim Sinan Bey.

2. el araba alırken hep kafa karıştıran başka bir husus var; bir üst segmentin daha düşük modelli ve donanımlı arabası mı yoksa bir alt segmentin daha modelli ve az donanımlı arabası mı? Hemen hemen aynı fiyat oluyor. 2011 model polo mu yada fiesta mı yoksa 2007 veya 2008 golf mü? 

2010 model ve üstü mümkünse LPG'li.

1 üst segment araç beklentilerinize uyuyorsa olabilir elbet.Ancak sehiriçi kullanımda b sınıfı size yetecektir.Cve D sınıfı araç düşünüyorsanız zaten otomatik vites seçeneğiniz daha fazla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

İkinci el DSG şanzımanlı Polo lardan kesinlikle uzak durun. Her 10.000 km de bir şanzıman iniyor. Fiesta için bilgim olmadığından birşey diyemiyorum. Ama sorunsuz otomatik istiyorsanız kesinlikle Honda Jazz  :good1:

Yorum bağlantısı
Hidayet Gökdere

Zamanında balataları bitene kadar otomatik honda civic kullandım. 250 000 km de balatalar sıyrılmıştı 4 vitesin de. Honda jaz var arkadaşımda kullandım direksiyondan da vites değiştirilebilen tipte (sport) donanım herhalde. Vites geçişlerini hissettirmiyor. Dış tasarımı tuhafıma gitse de aracın içi şaşrttı beni.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kılıç

Honda Jazz tavsiye eden arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak eşim onun 'tipini' beğenmiyor. Kadın bakış açısı işte:)

Yeni Polo yada fiestadan daha az sorunsuz olan fiesta gibi mi? Yanlış mı anladım yoksa!

İkinci el DSG şanzımanlı Polo lardan kesinlikle uzak durun. Her 10.000 km de bir şanzıman iniyor. Fiesta için bilgim olmadığından birşey diyemiyorum. Ama sorunsuz otomatik istiyorsanız kesinlikle Honda Jazz :good1:

DSG dediğiniz nedir?

Yorum bağlantısı
Sinan Kılıç
(düzenlendi)

Anlaşılan yine çıkmazdayım. Honda Jazz dışında alabileceğim 2. el otomatik şanzıman ne olabilir?

tarihinde Sinan Kılıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Honda Jazz tavsiye eden arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak eşim onun 'tipini' beğenmiyor. Kadın bakış açısı işte:)

Yeni Polo yada fiestadan daha az sorunsuz olan fiesta gibi mi? Yanlış mı anladım yoksa!

DSG dediğiniz nedir?

DSG vites geçişlerini hissettirmeyen elektronik destekli şanzıman tipidir. Özellikle 2012 ve öncesi sağlam olanını çok az duydum. Araçların garanti süresi bittiği gibi arızalanıyorlar genelde :) Dünyadaki en sorunsuz otomatik Honda da olduğundan herkes Jazz tavsiyesinde bulunuyor. Aynı zamanda en ekonomik benzinlilerden biridir kendisi. Dediğim gibi Fiesta nın otomatiğini bilmiyorum. İyiyse fikir beyan edenleri değerlendirirsiniz. Ancak bunun dışında Corsa olabilir, Punto güzel araç, Daihatsu Sirion olabilir... Bence önce şans sonra zevk...

Yorum bağlantısı
Sinan Kılıç

Bu konu ile alakalı olarak forum üyelerinin başını fena halde ağrıttığımın farkındayım:)

Honda Jazz'ı eşim için ciddi olarak düşünmeye başladık ama tipini hala kabullenebilmiş değil. Auris yada Corsa'nın otomatik şanzımanı hakkında malumat yada tecrübe sahibi olan var mı acaba? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...