İçeriğe Yönlendir

Arka Cam Açma Kolunu Nasıl Sökebilirim?

Muhammed Bozkurt

Recommended Posts

Muhammed Bozkurt

2001 Fiesta, arka kapi ic kisminda yapismasi gereken bi soket var, silikonu atmis, onun icin kapinin ic kismini sokecegim, zaten 2 vida ve 3-4 soket tutuyor, bunlar tamam ama cam acma kolunu cikartamadim, cokta zorlamak istemedim kirmamak icin, cikarma teknigi nedir acaba?

not : telden yazdigimdan foto ekleyemiyorum, bildigimiz manuel cam acma kolu kendileri

Yorum bağlantısı

Ben söktüm. Bulana kadar canım çıktı. :yes:

Muhammed bey kol ile döşeme arasını hafif araladığınız zaman orada segman var onu tornavida veya ince uçlu karga burnu ile sökebilirsiniz. :good1:

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

Cok bakmistim ama ta dibine koymuslar gormek icin bilmek gerekiyormus, farkli bi model aracinkinde ayni sizin tarif ettiginiz gibiydi soktum, konuya da anca bakabiliyorum, kapi dosemeleri cikmisti ve ic soketlerde sıkınti vardi, sokup duzenledim guzelce, yarina fotolarini paylasirim nasipse

Yorum bağlantısı

Cok bakmistim ama ta dibine koymuslar gormek icin bilmek gerekiyormus, farkli bi model aracinkinde ayni sizin tarif ettiginiz gibiydi soktum, konuya da anca bakabiliyorum, kapi dosemeleri cikmisti ve ic soketlerde sıkınti vardi, sokup duzenledim guzelce, yarina fotolarini paylasirim nasipse

iyi yapmışsınız. İşte bende yarım saat sonra görebildim o zaman soracak kimse de yoktu allah dan uzun sürmedi :) Bu forumu bu yüzden seviyorum... Fotoğrafları bekliyoruz.  :good1:

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

Evet, konuyu tam fotoğraflayamadım ama işin özeti;

Kapı içi kumaş döşemeleri yerinden çıkıyor ve kötü bir görüntü oluşuyor, ve zamanla da kirlenmesi cabası. Benimkiler hem kirli hemde yerinden çıkmalar vardı oldukça kötü duruyordu. Amaç bunları temizlemekti ama bunun için kapı içini sökmek gerekiyordu, zaten yerinden çıkmış soketler vardı yapıştırılması gereken, bende gözümü karartıp koyuldum işe. Bezleri nasıl yapıştıracağımı tam kestiremiyordum, beceremezsem götürürüm bi döşemeciye yaptırırım diyerekten giriştim işe. İlk takıldığım nokta cam kolunu sökmek oldu, farklı bir konuda bulup bu kısmını aştım. Güzelce söktükten sonra bez kısmını yıkadım fazla hırpalamadan uzar veya kenarları açılır diye, sonra kuruttuktan sonra nasıl yapıştırsamki diye düşünürken aklıma pantalon paçalarını yapıştırırken kullandıkları malzeme geldi, denedim bi köşesinde baktım oluyor, sonra güzelçe sağına soluna bu malzemeden koyup ütü ile üzerinden geçtm, kenarlarına ütü girmediğinden saç kurutma makinası ve tornavida yardımıylada kenarlarını ısıtıp yapıştırdım, orjinali kadar olmasa da gayet iyi durdu.

Fotoları

ewlh.jpg

vy31.jpg

ocla.jpg

5vjq.jpg

g66e.jpg

yepv.jpg

wtma.jpg

8w3t.jpg

02bn.jpg

Konu anlatımı tam iyi olmadı, yakın zamanda ön kapılara da aynı işlemleri uygulayacağım, onlara uygularken daha detaylı foto ve anlatım yapacağım inş.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bu resimlerde yok ama hani camın kenarına denk gelen üst kısımlarda çıtalar var. Bizim fiestaya  o çıtalardan lazım.  Nette bulamadım. Bulabileceğim yer konusunda fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı

Bu resimlerde yok ama hani camın kenarına denk gelen üst kısımlarda çıtalar var. Bizim fiestaya  o çıtalardan lazım.  Nette bulamadım. Bulabileceğim yer konusunda fikri olan var mı?

o çıtalar tam bir baş belası...  :angry:  ankara çıkmacılar da olacağını düşünüyorum. ostim de..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Tongay
(düzenlendi)

üçgen plastik parçalarsa hepimizin baş belası 70 tl fiyati var bu arada döşemeler düzeldimi ?

tarihinde Gökhan Tongay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

üçgen plastik parçalarsa hepimizin baş belası 70 tl fiyati var bu arada döşemeler düzeldimi ?

yukarıda anlattığım biçimde olmadı ne yazıkki, tam ısıtıp yapıştıramadığımdan çabuk atma yaptı, kontak yapıştırıcı diye bi yapıştırıcı aldım, daha doğrusu bally yapıştırıcının aynısı, onunla tekrar yaptım 2 kapıyı, gayet iyi oldu, diğer kapılara da ilk fırsatta yapacağım nasipse.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...