İçeriğe Yönlendir

Kontak Açıldığından Gelen Cızırtı

Gürkan Eroğlu

Recommended Posts

Gürkan Eroğlu

Herkese merhabalar.İyi forumlar.2009 model 1.4TDCI Tıtanıum Fiesta sahibiyim.Aracımda nedenini bilmediğim bir ses var.Kontağı açtığımda marşa basmadan önce konsolun ortasından cd çalar ve klima bölümünün arkasından radyo cızırtısı şeklinde robotik bir ses geliyor.Radyo ve cd çalar kapalı.Bu sesle daha önce karşılaşan nedenini bilen var mı?Aracımda hiç bir sorun yok gözle görülen.Ama merak ediyorum bu ses ne.Değerli görüşlerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok büyük ihtimal dijital klimaya sahipsiniz. Bu ses ısı ölçen fanın sesidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bu ses manuel klimada gelmez. Digital klima olanlarda kontağı açtıgınızda yada kapattıktan belirli periyotlarda gelir..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Ulen ben de korkmuştum benim c-max a us robotix mi girdi diye.. :)

Çok rahatladım..

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bu ısı ölçer, aynı model araçların bazılarında ses yaparken bazılarında sesini bile çıkarmıyor. 

Yorum bağlantısı
Gürkan Eroğlu

Şimdi bu ses normal mi.Yani bunu servise göstermem gerekli mi? Kontağı bastığımda da bu ses gelmeye devam ediyor.Tabi dizel motorun sesinden fazla duyamıyoruz haliyle.Bu sesi kapatmanın bir yolu yok mu?

Ses aşağıda gönderdiğim linktekine benziyor.Bu kadar yüksek desibelde değil tabi.Başka bir arkadaşın videosu galiba tesadüfen rastladım.Bahsettiğiniz ısı ölçer sesi bu mu? Yanlış anlaşılma olmasın :) İyice rahatlamak istiyorumda.

http://www.youtube.com/watch?v=96ROzi3I8IU

Yorum bağlantısı

Öğrendiğim iyi oldu. Aynı ses benim arabamda da var. Yalnız bendeki ses tam stabil değil. Artıyor ve azalıyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Seninki muhtemelen sağlıklı çalışan benzin pompasının sesi. Zira tam kontak açıldığı andan bahsediyorsun.

Sesi sonuna kadar açmama rağmen gerçi ben de duyamadım.

Yorum bağlantısı

benim arabada da oluyor bu ses, ama sadece motor sogukken.

Seninki muhtemelen sağlıklı çalışan benzin pompasının sesi. Zira tam kontak açıldığı andan bahsediyorsun.

Sesi sonuna kadar açmama rağmen gerçi ben de duyamadım.

pompanın sesi arka kısımdan geliyor sani, yani depodan.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Melih Uğur

benim aracım dijital klima değil ama yine ses geliyor bunun bir çözümü yokmu bu sesin gitmesi için 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

dijital klima olanlarda ısı sensörünün pervane uğultusu geliyor genelde, temizlenince geçiyor diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dijital klima olanlarda ısı sensörünün pervane uğultusu geliyor genelde, temizlenince geçiyor diye biliyorum.

temizlik veya senssör etrafına bant sarılarak rezonans kesiliyor ses bitiyor, servislerde bu konuda tsb var

Yorum bağlantısı
Melih Uğur

manuel klimada gelse temizlesek geçermi ve kendim temizleyebilirmiyim yerini bile bilmiyorum illa servismi şart?

Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

2012 Fiesta 1.4 Dizel Titanium x paket aracımda da, kontağı çevirdikten sonra teybin üstündeki orta havalandırmadan sanki plastik hortum dönüyor gibi bir ses var sanki bir şeyler genleşiyormuş gibi, aynı şekilde arabayı stop ettikten bir süre sonra aynı şekilde bu ses çıkıyor. Sanki arabayı kullanmaya başlayınca bir hava kanalı açılıyormuş stop edince de kapanıyormuş gibi. 

Yalnız arkadaşın gösterdiği videodaki gibi radyo sesi yani dijital bir ses çıkmıyor. Arkadaştaki çok farklı bir ses gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...