İçeriğe Yönlendir

Su Kaplumbağası

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

merhabalar bugün iki tane kaplumbağa aldım işaret parmağının yarısı kadar tanesi 5 tl. ama eylül ayında olduğumuz içinmi bilmiyorum sürekli uyuyorlar hiç yem yemiyorlar suyunu hafif ılık yaptım daha bugün aldığım için kabı biraz dandik

FBtzigC.jpg

yeşil renkli leş gibi kokan bi yemleri var ondan atıyorum yemiyorlar odadan çıkıp bekliyorum yine yemiyolar marul verdim yemediler. güneş enerjisiyle şarj olan ışıklardan koydum üst tarafına birde plastik köpük koydum suyun üzerine ( beyaz eşya falan taşırken köşelere koyulan köpük) onun üzerinde uyuyorlar arada bir yatağın üzerine koyup yürütüyorum biri hiperaktip gibi gidiyo öbürü 10 dk sonra yürümeye başlıyo oda yavaş yavaş yürüyor ne yapmam gerekir ne tür malzemeler alayım pet shoptan ? bu hayvanlar ölürse feci şekilde üzülürüm onun için aşırı ilgileniyorum

iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

kara kaplumbağası mı? su kaplumbağası olmasın.

aynısından  2 adet de bizde var.kapları da aynı.bu gün aldığınız için hayvanlara biraz izin verin,korkmuşlardır.1-2 güne kadar normale dönerler.kaplarından pek fazla çıkarmayın.yemeleri için ısrarcı olmayın.

taşınma ve mekan değişikliği sebebiyle durgunlaşmış olabilirler.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Büyüynce böyle oluyorlar 

sonra seni bile yemeye kalkabilirler. :D

n4SjwtB.jpg?1

yWswSDv.jpg?1

Sularını soğuk tutmayın kış uykusuna yatarlar.

Öldü sanıp canlı canlı gömersiniz sonra.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

güzel hayvanlar bunlar ama beslemesi zor bana göre. Benim hevesim çabuk geçmişti..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Aynen , komşunun kaplumbağasını böyle bir vaka da kaybettik. Toprağı bol olsun..

Depremde kaybettiğimiz (ölmedi kayboldu) muhabbet kuşundan sonra eve bir daha hayvan almadım.. Kendi geleneler hariç.. :) :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Su kaplumbağası almak için en kötü dönemi seçmişsiniz. Maalesef uyku dönemleri olduğu için bir çoğu kışı çıkartamıyor ve ölüyor.

Sularında filtre ve ısıtma kullanmalısınız. Akvaryumda dinlenecekleri sudan yüksek bir taş mutlaka olmalı.

Siz sürekli uyandırın ve yemek yemelerini sağlayın.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bugün ısıtıcı ve lamba alıcam üstünde kapağı var. Kapaktaki delikten küçük bir ampul sarkıyor kutunun ustude havluyla örtülü bugün okuldan çıkınca ısıtıcı falan alıcam bunların fiyatları nasıldır

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Su en az 23-4 derece olacak, alanı geniş olacak, mutlak güneşi gün doğumu ve batımını bilecek.kurulanacagi ada geniş olacak. Şimdi yememesi yerini yadırgadığı için. Efor harcarsa yem yer.

Ölüm havuzundan çıkarın onları. Cam fanus kullanın büyükçe, oda ısısında şimdilik kalabilirler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Bende besledim Üniversitede iki tane aldım çok uğraştım.Biri hiç yemedi 5 ay anca yaşadı diğeri çok iyiydi o havuzundaki tepenin oradaki çukura koyuyordum ordan gidip yiyordu acıktığında elimden bile yiyordu.Suları ılık olacak ben ilk aldığımda haftalarca hareket etmediler yemediler.Güneşe koyduğum zaman canlanıyorlardı resmen.Suları pis olmasın ben diş fırçası ile yıkıyordum kabuklarını.O pis kokan kurtları çok seviyorlar o koku sayesinde daha rahat ulaşıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Umarım hevesiniz çabuk geçmez, bir canlı beslemek çok güzel bir duygu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Büyüynce böyle oluyorlar 

sonra seni bile yemeye kalkabilirler. :D

n4SjwtB.jpg?1

Abi bende de vardı,şerafettindi adı :) en son akvaryumu kırınca artık bayramoğlu hayvanat bahçesinde kaplumbağa havuzuna bağışladım :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Karides şeklindeki yemlerimizi aldık :) 15 tl ye ısıtıcı aldım köşesinde ısı ayarlama yeri var ve sıcaklığı çok iyi 24 derecede 5 dakika bıraktım denemek için suyu sıcaklattı. Şimdi suyunu değiştirdim küçük karideslerden verdim biri 6 tane yedi öbürü hiç yemedi ve hiç hareket etmiyor kutudan çıkarıyorum sağa sola koşuşturuyolar ama suyun içinde bişe oluyor buna. Sarı renkli birşey gördükleri zaman yırtınıyorlar.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

bende de son resimdeki büyüklükte bir tane kaplumbağa var, akvaryum içerisinde temizlik amaçlı çöpçü balıkları koysam, kaplumbağa bunları yer mi?,

netten biraz baktım genelde yer diyorlar ama emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Sarı rengi pek sevmezler :) Hatta hiç sevmezler.O kabı atıp yerine küçük bir akvaryum almanız daha iyi olur :) Asla suyu soğumasın,yoksa ölürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...